Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának muszáj csontot ennie...

Kutyának muszáj csontot ennie a teljes egészséghez?

Figyelt kérdés

Eddig 2 hetente kapott 1 nagy csontot. Azzal 1 teljes napig elvolt. Nem szilánkosat kapott, rendes kutyának adható csontot szokott kapnai! Soha nem volt székletproblémája tőle. A legutolsó csont után másnap nyüszített ürítésnél egyszer. Rendesen kijött, aminek ki kell, szóval nem volt gond. Csak a nyüszítéstől megijedtem. Félek adni neki, mert olyan mohón szedi szét, és nagyobb darabokat is megeszi, amit leküzdött róla, hogy félek baja lesz.

Ha nem kap csontot nem lesz valami hiánybetegsége? Vagy esetleg tudtok olyan csontot ajánlani, amit ha akar sem tud nagy darabokban lenyelni? Igazából csak a lemállt nagyobb daraboktól félek, mert azt már nem igazán rágja meg.



2018. aug. 29. 13:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Egyáltalán nem muszáj, én nem szoktam neki csontot adni, inkább ilyen rágcsálósakat, pl nyúlfül, stb. Széklete is normális, egészséges mint a makk.
2018. aug. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Ne adj neki csontot!!!

Én is csak addig adtam jóhiszeműen az általad leírtakat, míg aztán gyógyszerekkel együtt közel 180 ezerért gátsérv műtétet kellett rajta végeztetni, vagy maradt volna az elaltatás.

2018. aug. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám marhacsontot szokott kapni, főleg lábszárat. El van vele napokig, hetekig, nincsen tőle semmi baja. Csöves (főleg szárnyas) csontokat nem szabad nekik adni, mert az szilánkosra törik. De alapvetően a fogaik egészsége miatt kellenek a kutyáknak a rágcsálnivalók, nem az a fő D-vitamin forrásuk:)
2018. aug. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Tápon élő kutyának nem kell csont. A nyers etetésben (barf/prey) viszont a csontos hús megfelelő arányban fontos része az étrendnek.

Rágókának nagyobb csontok, pl. marha lábszár minden kutyának adhatók, persze nyersen, nem főve, bár az ilyen nagy csontot megenni úgyse tudják.

2018. aug. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Te jó Isten!

2es nagyon megijesztettél!

Szóval, ha nem kap semmilyen csontot, akkor nem lesz baja? Kiváltom én bármi mással, csak nehogy baja legyen!

2018. aug. 29. 13:55
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Nem kell neki egyáltalán csontot adnod!

Az én kutyám 5 hónapos kora óta nyerses, azóta kap napi szinten csontot is (persze nyersen). Csöves, tartócsontok nem szerencsések így sem, de a nyers csont nem okoz gondot egy egészséges kutyának.

Az, hogy megakad a torkán a táppal is megtörténhet sajnos.

2018. aug. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én táppal etetek. Természetesen jó minőségűvel. Akkor soha többet nem veszek csontot. Most eléggé megijedtem. Fele-fele arányban gondolkoznak az emberek a kutyának a csont fontosságáról, ezért nem tudtam dűlőre jutni. Tápot kétszer eszik, reggel, és este elosztva. Reggeli után kap egy szárított kishalat, és vacsora után is. Ezt a szárított fület még nem próbáltam, csak szemeztem vele. Tanuláshoz szárított húst szoktam venni.
2018. aug. 29. 14:06
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A csontadásnak egyetlen pozitív oldala van, hogy állítólag kevésbé lesz a kutya fogköves,(meg szeretnek szórakozni vele) de tápértéke nulla. Hátránya viszont kismillió van.

Még a fogkövesség sem igazi indok, mert vannak kutyák akik hajlamosabbak rá és vannak akik nem.

Lujzink, (puli) aki soha nem kapott csontot csak tápot, 18 évesen hagyott itt minket, vakító fehér, hibátlan fogsorral.

Ellenben a másik kutyánk, (akiről a 2-es kommentemben írtam) kapott csontot, pont a fogkövesedése miatt és azon semmit nem javított, viszont a kutya majdnem belehalt.

Kínjában olyan hangosan üvöltött még egy pukinál is, hogy az egész település összeszaladt, azt hitték gyilkoljuk.

Másnap sürgősséggel, 4 órás műtéttel megműtötték a lakhelyünktől 90 km-re, de azt a szenvedést nem kívánom senkinek!

Fogkövet le lehet időnként szedetni az arra hajlamos kutyáknál, vagy vannak ilyen rágókák (szerintem semmit nem érnek) de a kutya kínhalálát kockáztatni a semmire nem jó csont miatt - a legenyhébb szó rá - felelőtlenség!

2018. aug. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én se nagyon adok a mudinak. De egyszer nagyon lecseszett az állatorvos..szerinte mindenképpen kell csontot is kapnia.
2018. aug. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9

Vannak nagyon hülye állatorvosok is, ez tapasztalat!

No meg neki nem üzlet, ha a kutyáddal soha nincs semmi probléma.

2018. aug. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!