Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fél a kutyám a sötétbe?

Fél a kutyám a sötétbe?

Figyelt kérdés

Benti kutya 14 hetes törpe tacsi.A szobatisztaságra nevelés nagyon jól halad.Egy gond van késő este annyira fél a sötétbe,hogy ha kiviszem a kertbe ugat behúzza a farkát és rohanna vissza az ajtóhoz.Az utca kivan világitva így a kertünk is,kapcsoltam kültéri lámlát viszek magammal zseblámpát semmi nem vécézik csak menne vissza.Tegnap behoztam elmentem fürödni bekakilt,bepisilt.

Az étkezését nem tudom előrébb hozni este 19-20 körül kap enni séta után általában 21-22 körül kell neki,de kint fél.


Mit tegyek,hogy ne féljen?

Reggel mikor kiviszem már nincs sötét.

Egésznap nem vécézik be csak este sötétbe.Ha tél lesz akkor hamarabb sötétedik.Kutyapelenkát nem akarok.

Mivel tehetném kellemesebbé a sötétbe vécézést?


Bent nem fél csak kint,mivel temetővel szembe lakunk sok ott az állat(macskák,rovarok,néha kiszökött kutyák)ezektől a zajoktól fél szerintem.


2018. aug. 29. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:
44%
Mikor kiviszed, akkor menj oda hozzá, simogasd, nyugtasd meg, esetleg kedvenc játékát is vidd ki és addig ne gyertek be, míg nem végzi el kint a dolgát. Ne zárd ki! Ha elvégezte a dolgát, jól dicsérd meg.
2018. aug. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A látásával nincs probléma?
2018. aug. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nincsen az teljesen rendben van.Hétfőn vittem dokihoz azt is megnézettem.
2018. aug. 30. 09:22
 4/4 anonim ***** válasza:
A legtöbb kutya bizonytalanabb sötétben. Ha pedig az idegrendszere sem a legjobb, ilyen félelem is lehet. Ne yimkgasd, ne dicsérgesd! Ne erősítsd benne ezt a pánikot! Vidd ki, vezetgesd jutalom falattal, hívd, mozgasd és várd meg, amíg eléggé kioldódik.
2018. aug. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!