Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez természetes ilyen korban?

Ez természetes ilyen korban?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos kiskutyám (Golden Retriever) és amikor sétálunk, akkor MINDEN EGYES dolognál megáll. Ha leesik falevél a fáról, akkor megáll és elkezdi nézni, vagy oda egy szaglászni. Ha ugat egy kutya, akkor leül és nézi perceken keresztül. A fűbe is bemegy szaglászni, a bokroknál és a fáknál is ugyanez van. Ez természetes ilyen korban? Vagy mit kéne vele csinálnom?
2018. aug. 30. 11:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy természetes. Kíváncsi, minden érdekli, tanulja a világot. Legyen a sétának ilyen része is, ahol hagyod szabadon mozogni, vizsgálódni, de legyen olyan is, ahol tanítod, hogy rád figyeljen, melletted menjen stb. Eleinte rövid időszakokig tartson a tanítás, de napi többször.
2018. aug. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hogy tudnám a figyelemre tanítani?
2018. aug. 30. 11:25
 3/14 A kérdező kommentje:
Egyébként elnézést kérek, hogy ilyen analfabéta vagyok, de ajándékba kaptam, és még most se vagyok teljesen tisztában mindennel, de igyekszem.
2018. aug. 30. 11:26
 4/14 A kérdező kommentje:
És arra hogy tudnám, hogy mellettem jöjjön?
2018. aug. 30. 11:26
 5/14 anonim ***** válasza:
Sok gyakorlás, esetleg kutyaovi/kutyasuli.
2018. aug. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Azt értem, hogy sok gyakorlás, de hogy gyakoroljak vele?
2018. aug. 30. 11:33
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Menjetek el kutyaoviba, majd kutyasuliba. Ha nem értesz ennyire sem a kutyákhoz, akkor remgeteget kell tanulnod, amit nem fogsz máshol megkapni. Nyilván nem várhatod el, hogy sok száz oldalakat írjanak itt a válaszolók neked.


Ezért nem lenne szabad ajándékba adni kutyát. Óriási felelőtlenség, minden résztvevőtől!

2018. aug. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%

Úgy tudsz vele gyakorolni, hogy elsőnek megszokja a pórázt, ha jól értelmeztem, ezzel nincs probléma.

Utána elindultok sétálni, ha több időre áll meg, akár percekre, akkor finoman jelezheted neki, hogy jöjjön, húzogatod a pórázt (óvatosan, és nem folyamatosan húzva tartod) és mondod, hogy gyere.

Ő még kölyök, érdekli egy mozgó fűszál is.

2018. aug. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy felelőtlenség, de aki adta az kidobta volna az utcára!! Én csak segíteni szerettem volna szerencsétlenek, de úgy látom, hogy ez itt nem érdekel senkit..
2018. aug. 30. 15:46
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen, természetes. Minden új és érdekes neki. A kutyasuli minden szempontból jó megoldás. Te is megtanulsz bánni vele, és bármi kérdésed van, segítenek. Ő is sokat tanul, és néhány alkalom után már önállóan is tudtok gyakorolni. Sokkal jobban fogtok bízni egymásban és nem együtt dolgozni. Segít megérteni a jelzéseit, és ő is megismeri a tieidet. Nem olcsó az igaz, de sokszorosan megtérül, ha tizenévig egy jól nevelt, kezelhető kutyával élsz együtt.
2018. aug. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!