Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam a kutyám ülés-re...

Hogy tanítsam a kutyám ülés-re, pacsira ilyenekre? Egy 4-5 éves foxterrier keverék a kutya.

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy tanítsam otthol ezekre az alap dolgokra tudnátok adni segítséget?

2018. aug. 31. 16:16
 1/6 anonim ***** válasza:
A kutyasuli segít
2018. aug. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A kutyasuli az pénz és nem szeretnék fizetni itthol hogy tudnám megtanítani?
2018. aug. 31. 16:35
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát jó sok videó van fent youtu.be-on erről. Először rá kell venni, hogy rád figyeljen. A nyugtonmaradáshoz / marad parancshoz társíthatsz kézjelet.

Ülés: a kézhátat mutatva neki és mondod, hogy ül. Ha leült, jutalom.

[link]



Fekvés: legyen a kezedben jutifali, és rakd közel a földhöz a kezed, és ahogy próbál hozzáférni, lefekszik. Közben mondod a parancsot, és ha úgy marad egy kicsit, jutalom.


A behívás, igazodás, helyedre az már nehezebb.

2018. aug. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A behívás parancsot én úgy tanítottam hogy a nevén szólítom akkor odajön hozzám, ezt már kiskorától tudta, és mondtam neki hogy "helyedre" akkor automatikusan oda megy. Ezt a helyedre parancsot meg úgy tanítottam hogy mióta nálunk lakik ki volt már neki alakítva a fekhelye már akkor egyből odaszoktattuk és mondtuk hogy "ez a helyed". Megértette ezeket és a Helyedre" parancsot is ez alapján hajtja végre mert tudja hogy oda kell mennie ha mondja neki valaki, eleinte simogatással, dicsérettel és jutalomfalattal csináltuk hogy tanulja meg.

A pacsi adást meg úgy tanítottam hogy mondtam hogy pacsi amikor tudtam hogy rám figyel, és kézzel segítettem neki a tenyerembe csaptam a mancsát a másik kezemmel hogy tudja a mozdulatot. Ezt pár perc alatt megtanulta, és tudja is. Utána akárhányszor hazamentem és ő várt a helyén mindig mondtam hogy "pacsi" és adta a pacsit. Ma már ez automatikusan megy, mondani sem kell.

2018. aug. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért kell a kutyasuli, mert ha ennyire sem értesz a tanításhoz, a kutyával való kommunikációhoz, akkor rengeteget kellene tanulnod! Ehhez pedig kutyasuli kellene!
2018. aug. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Megvezetéssel, jutalomfalattal.
2018. aug. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!