Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a boxer megfelelő...

Szerintetek a boxer megfelelő választás lenne?

Figyelt kérdés
... egy 19 éves lánynak, aki eddig nem foglalkozott Kutyákkal? Nehezen nevelhető/kezelhető? Van olyan őrző védő, amlyikkel könnyebb bánni, vagy szerintetek boldogulni fogok? Esetleg néhány nevelési tanáccsal ellátnátok?
2010. jún. 21. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Első kutyának nem igazán ajánlom, mivel nagyon erős kéz kell hozzá, jól meg kell nevelni. Elég hozzáértés kell hozzá, de egyébként nagyon játékos, barátságos fajta. Jó házörző, de azért soha sem árt, ha az elején kutyaovit meglátogatjátok, hogy szocializálódjon, majd beiktattok heti egy-két kutyaiskolát. Nézz utána nagyon a fajtának, ha van rá lehetőség, tartsd a kapcsolatot a tenyésztővel, ahonnan veszed (legalábbis remélem, hogy tenyésztőtől óhajtod venni), mert ő biztosan ért ezekhez a kutyákhoz, ha már neveli, tenyészti őket. Ő biztosan ad nevelési tanácsokat, megmondja, mire kell ügyelni, hogyan neveld. Remélem jó kutyusod lesz, és eléggé utánanézel a fajtának, hogy aztán megfelelő hozzáértéssel neveld. 12/F
2010. jún. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Akiteki ***** válasza:

Minek válaszol, akinek még életében nem volt boxerrel dolga?

Nekem nincs, de gyerekkoromban 2 boxer haverom is volt, rendszeresen jártam hozzájuk kutyázni már 7 évesen.

Nagyon barátságos fajta, könnyen kezelhető, gyerekeket különösen imádja.

Természetes, hogy őt is nevelni kell, mint minden más kutyát, de egy 19 éves lánynak ez nem lehet gond.

Igazán jó társ és első kutyának remek választás.

2010. jún. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Itt egy másik kérdés, kedves Második! Miért ne válaszoljak, ha értek a kutyákhoz? Nem egy ismerősöm tart, ilyen kutyákat, és szerintem nagyjából én is azt írtam le amit te...Azért, ment a zöld kéz.
2010. jún. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem most 7 hónapos a kisboxim és nekem is első kutya és jól haladunk a neveléssel kutya ovi nélkül is megy a szocializáció ha van a környéketeken kutyás társaság ha boxert választasz akkor szerintem soha nem kell másik fajta hihetetlenül kedvesek aranyosak és tanulékonyak:D!ha bármi konkrét kérdésed van írj nyugodtan segítek elég jól kiismertem ezt a fajtát minden második ismerősömnek boxere van:)!
2010. jún. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia! Az örző-védő fajták közül talán ez a fajta, ami úgymond "lightosabb" (már bocsánat a kifejezésért). Nekem egy 5 éves szuka boxerem van ELSŐ kutya. Mindenképp szerezz be kutyanevelési könyveket, esetleg külön boxerről is. Már egész kiskorától következetesnek kell lenned, hogy tudja hol a helye. Mivel elég szeleburdi ezért nagyon fontos, hogy türelmesnek kell lenne vele.

Én nem bántam meg, hogy a boxert választottam, nagyon jó fej kutya, imádja az embereket, de ha úgy adódik képes kiállni a gazdájáért. Még ami nagyon fontos mivel ennél a fajtánál gyakori a diszplázia, ezért érdemes tenyésztőtől venni.

2010. jún. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha alaposan utánajársz a nevelésnek, olvasol, és kutyasuliba is szívesen jársz. Különben ha nincs a véredben a kutyanevelés, akkor meggyűlhet a bajod vele.


Szerintem 19 évesen már lehetsz érett, de ezt csak te tudhatod. Ha átgondoltad, és tetszik a kutyás életmód, és szívesen foglalkozol 15 évig napi szinten egy kutyával, hajlandó vagy szigorúnak és következesnek is lenni, akkor jó kutya. Nehezebb, mintha egy uszkárt vennél, vagy egy labradort, de azért nem is egy nagytestű terrier :)


És arra készülj, hogy a mozgásigénye hatalmas, most 15 évig labdát kell dobálnod naponta, és hát tanulni, kirándulni is fontos!

2010. jún. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mivel amúgy kedves, jól motiválható, lemozgatható kutya, sztem igen.(labdára nagyon tud motiválódni, de kajára is, és fizikailag lemozgatható, szval kevésbé kell elméleti feladataokat adni neki ahhoz hogy elnyugodjon. az is kell, de a fizikai lemozgatás a hangsúlyos).

Ha nemcsak szeretnél egy kutyát hanem részben életformádat is igazítani szeretnéd, akkor jó választás.

2010. jún. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia Szerintem nagyon jó lenne

mert nagyon szép kutya

(meg énszerintem jó a goldenretriever is mert az könnyen tanul okos pl:.jó vakvezető rendőr stb. kutyának is (persze ha megtanítsák) nagyon okos...

nekem is olyan van..

és szép is!

(deh én minden állatot szeretek :D )

2010. jún. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!