Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar vizsla ára?

Magyar vizsla ára?

Figyelt kérdés
Olyanok valaszat varom, akik nemregiben vasaroltak TENYESZTOTOL magyar vizsla kiskutyat. Olvasgattam itt regebbi kerdeseket, akik 80-100 koruli osszeget irtak. Mennyire allja ez meg a helyet manapsag? Irnatok kenneleket is?

2018. szept. 2. 23:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly tavasszal vett egyik barátom 150 ezerért magyar vizslát a Luxatori kennelből ( [link] még a Tiszatáji Vadász kennel ( [link] kutyáit nézte, ott is hasonló árban voltak a kölykök (max. 10 ezres eltérés, sajnos már nem emlékszem pontosan) de náluk erősebb a munkavonal, inkább vadászatra szelektált kutyáik vannak.

Az ár azonban párosítástól függően változik, a luxatori kennelben sem minden alom minden kutyája van egy árban, sőt ott a kiemelten jó párosítások legszebb kutyái általában külföldre, vagy társtulajdonba mennek, ezért szerintem nagyon fontos, hogy először legyen teljesen pontos elképzelésed, hogy milyen célra kell a kutya, kiállításra, hobbira, vadászatra, mert ennél a fajtánál is vannak eszerint eltérések a különböző kennelek között, szóval szerintem ne az ár legyen a legmeghatározóbb a kennel kiválasztásakor.

Egyébként a barátom nagyon elégedett a tenyésztővel, mindenben segít, a mai napig rendszeresen tartják a kapcsolatot, bármilyen kérdéssel fordulhat a tenyésztőhöz és őt is érdekli a kutyái sorsa. Ezt már tényleg csak azért írom le, mert szerintem az is egy fontos szempont, hogy mennyire lehet támaszkodni a tenyésztő segítségére, különösen, ha esetleg első gazdis kutyus lesz.

2018. szept. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Koszonom. Nagyon hasznos valaszt adtal. Orulok, hogy nem "vegyel magadhoz kutyat menhelyrol" es a "jofogason 30 ezerert van vizsla" valasz erkezett!


Tavasszal szeretnenk kutyat majd, vagy ahogy epp az alom szuletik ;) Addigra pontosan megfogalmazom magamban, hogy mit is szeretnenk. Szeretnek agility-zni, esetleg kiallitasra...de igen, elso kutya lenne, szoval ez utobbi meg valtozhat. egy biztos, hogy nem vadaszatra lenne. Es ennel a pontnal lehet a tenyesztok mar a fejuket fogjak, hogy EZ vadaszkutya, de nekunk akkor is ilyen kell(ene).


Azt latom, hogy az alom megszuletesekor is max. limitalt a kolykok elerhetosege. Nem tudom..lehet mar most jelentkezni kellene naluk, hogy szeretnenk?! :/

2018. szept. 3. 09:58
 3/5 A kérdező kommentje:
A luxatori kennel is neztem mar (szerintem nincs olyan kennel, amit nem neztem volna) es a legutolso almot 2011-re irta. szoval en ki is huztam a listamrol a helyet, hogy mar biztos nem tenyesztenek :( Akkor megis. Erthetetlen, hogy nem fontos a honlap frissitese :S
2018. szept. 3. 10:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia megint :)

Igen, sajnos a népszerűbb tenyésztőknek egyáltalán nem fontos a honlap frissítése, mert már az alom tervezésekor van általában 8-10 jelentkező, szóval valóban fontos időben felvenni velük a kapcsolatot (egyébként ez néhány tenyésztőnél azt is befolyásolja, hogy hányadikként választhatsz kutyát az alomból). Egyébként a luxatori kennel tenyésztője, Hámori Tibor facebookon fent van, ott azt hiszem vannak friss hírek, képek a kutyáiról, almokról.

Mindkét általam ismert kennel ad el hobbi célra is kutyát, csak a legígéretesebb kölyköket megtartják maguknak vagy olyanoknak adják el, akiknek kifejezetten munkára vagy kiállításra kell a kutya, ezt sokszor szerződésben is rögzítik (pl. kötelező adott kiállításokon részt venni a kutyával vagy ösztönvizsgát tenni vele). Ezzel kapcsolatban egyébként az lenne a tanácsom, hogy ha 8 fölötti az alomszám akkor érdemes pár kiállítást bevállalni inkább és elhozni egy ígéretesebb kölyköt, mint egy olyat, akit nem tudott biztosan megfelelően táplálni az anyja, mert lehet mondani, hogy a jó tenyésztő ügyel erre, meg, hogy minden kutyájának egészségesnek kell lennie, és egyébként azok is, csak magas alomszámnál igenis már 8 hetes korukban is nagy különbség van a kutyusok között, bármennyire figyelmes a tenyésztő, a természet sajnos ilyen és egy erősebb kölyöknél sokkal kisebb az esély, hogy bármilyen egészségügyi, fejlődési probléma legyen vele, de ez csak az én véleményem, tényleg csak javaslat.


A másik, hogy októberben Komáromban lesz egy nagyon rangos kiállítás, lesznek kint magyar vizsla kennelek is, oda érdemes elmenni szerintem, személyesen találkozni a tenyésztőkkel, ilyenkor jól lehet látni azt is, hogy ki hogy bánik a kutyáival, ami sokat elárul, illetve megnézni, hogy küllemre kinek a kutyái tetszenek inkább.


Örülök, hogy hasznosnak találtad az előző válaszom, remélem ebben is volt azért valami hasznos számodra :)

2018. szept. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Irtam privat.


Annyit meg, hogy ismet olyan valaszt adtal, amit itt a gyakorin nem sokat latok! Koszike!

2018. szept. 3. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!