Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy harcoltatott pitbullt...

Egy harcoltatott pitbullt hogyan lehet rehabilitálni, hogy többet eszébe se jusson kutyára támadni?

Figyelt kérdés
Már ha lehet egyáltalán. Köszi a választ.

2018. szept. 6. 07:48
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Egyébként én is így gondoltam, hogy nem lehetséges. Csak tényleg több helyen olvastam, hogy xy harcoltatott kutyát fogadott örökbe és épp rehabilitálják.
2018. szept. 6. 08:02
 12/22 anonim ***** válasza:
9%

Egy ilyen kérdés fel se merül ha ismered milyen valójában egy pitbull. Egyből megy minden kutyára, így lehetetlen ezt véghez vinni.


És hogy zökkented ki? Nekem volt már pitem (nem harcoltatott, törzskönyves) és 2 hónaposan nem bírta a többi kutyát. Náluk ez a temperamentum, az enyém 20 méterről ha meglátott egy kutyát, belefeszült a pórázba. Ezt nem lehet és nem is kell kinevelni.


Lassan már csak rakásolható kövér divatos küllem kutyàk lesznek, a normális példányok meg felszívódnak

2018. szept. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Ok... :D
2018. szept. 6. 08:04
 14/22 anonim ***** válasza:
79%
Egyébként a rehabot szerintem az emberrel, szituációkkal és normális dolgokkal (pl séta) való kapcsolat javítására értik, nem a kutyázásra.
2018. szept. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
91%

Cesar Milan csinált ilyen rehabokat, de ő egész nap ráért és gondolom jól összevágott anyagot adtak csak ki a nyilvánosság elé. Tudomásom szerint még nyugtatózták is a kutyát a rehab alatt és soha nem hagyta volna egyedül más kutyával.


Én egyébként ismertem olyan game pitet, amit a kutyafuttatóba behoztak a kutyámhoz és semmi gond nem volt. A gazdája, amolyan szőke cigány, elmondta, hogy csak abban a felfokozott állapotban, ami az arénában van, ott kergül meg annyira, hogy gondolkodás nélkül nekimegy a másiknak, de nyugodt szituációban ő uralja a kutyát. Tele volt beforrt sebekkel és tényleg nyugodtan viselkedett, csak megszagolta az enyémet és annyi. Az azért hozzá tartozik, hogy az én kutyám egy 65kg-os komondor, lehet hogy kisebb kutyával más lett volna a felállás.

2018. szept. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
47%
Kérdező: ha érdekel, Cezar Milen foglalkozott ilyennel is. Neki volt hozzá megfelelő kutyája. Daddy fantasztikus kutya volt, vele könnyű volt a rehabilitáció.
2018. szept. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Daddyről hallottam :))) Majd nézek videókat, köszi az ajánlást.
2018. szept. 6. 09:56
 18/22 anonim ***** válasza:
98%

Nekem volt egy felnőtt korban hozzám került dobermanom, amit nagy valószínűséggel korábban harcoltattak, mert tele volt harapott sebekkel, és úgy ment minden más kutyára, kicsire, nagyra, hogy korábban el sem tudtam volna képzelni, hogy ez lehetséges.

Jártunk vele iskolába, egyéni foglalkozásra, ahol a kiképző és a két kutyája volt jelen. Nekik (mindhármuknak) sok tapasztalata volt ilyen agresszív(vé nevelt) kutyákkal.

Kezdetben az én kutyám szájkosárban volt. A kiképző végig ott volt testközelben, mondta, hogy mit kell csinálni, és ő maga is rászólt a kutyámra, sőt, volt, hogy fizikailag is beavatkozott.

Az ő kutyái nagyon profik voltak, és még ha az én kutyám agresszív volt is, ők sosem támadtak vissza, sőt, az agresszió legkisebb jelét sem mutatták. Kitértek neki, de ugyanakkor nem féltek, nem futamodtak meg. Nem tudok másként fogalmazni, mint hogy tudták, hogy mit csinálnak.


Hozzá tartozik, hogy a kutyám SOHA nem lett képes más kutyákkal barátkozni. Nem "bandázott", ahogy mostanában ezt mondják, nem tudott más kutyákkal játszani. Nem lett kutyabarát, hanem közömbös lett más kutyákra. Vagyis el tudtam őt vinni (akár póráz nélkül is) más kutyák mellett anélkül, hogy rájuk ment volna, illetve be tudtam hívni más kutyák jelenlétében.

De szerintem ha nem vagyok ott, vagy nem én vagyok ott, lehet, hogy támadott volna.

Illetve, a kiképző előre megmondta, hogy csak közömbösíteni lehet kutyára, ne várjak arra, hogy majd vigyorogva játszódik a virágos réten a kis pajtásaival.

Az is hozzá tartozik, hogy ez kb. 20 éve volt, akkor még nem volt Cesar Milan, tükörmódszer meg ilyesmik, lehet, hogy azóta már fejlődött a kutyakiképzés...

2018. szept. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ utolsó :) Szerintem már az is szuper, hogy közömbös lett más kutyák iránt, nem kell feltétlen bandázni, de a lényeg hogy nem támadott meg más kutyát.
2018. szept. 6. 11:07
 20/22 anonim ***** válasza:
77%

Ismerek ilyet pitet. Másfél évbe került, de szájkosár és akár póráz nélkül bandázik.


Nem lett örökbeadva, maradt a kiképzőnél, mivel valóban kell hozzá, hogy az ember főnök legyen mellette, és ilyen gazdát nehéz találni.

2018. szept. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!