Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy harcoltatott kutyát...

Egy harcoltatott kutyát bármelyik kutyasuli elvállal?

Figyelt kérdés

A kutyánk kb. miután meglát egy másik kutyát, menne rá a nyakára, felborul a falkavezérség (minden másban, de tényleg mindenben én vagyok a falkavezér), és nem érdekli semmi, tényleg semmi más, csak hogy szétszedje a másik kutyát, legyen az kicsi, nagy, szuka, kan, felnőtt vagy kölyök.


Kevés kutyaiskola van a környékünkön, és nem akarjuk, hogy az legyen, hogy egyik sem vállalja el, mert ennyire elborult agyú a kutyánk. De így nem maradhat, mert veszélyes, de csak és kizárólag a kutyákkal. Emberrel kenyérre kenhető. Tudom, hogy telefon, csak azt akarom tudni, hogy lehet-e olyan, hogy egy kutyaiskola nemet mondd vagy nekik ez a dolguk?


2014. dec. 24. 19:07
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Egyébként rengeteg kutyát rehabilitáltunk már, szóval van tapasztalatunk a kutyákban, és a fajtársaikkal szembeni agresszió leküzdésében, de ez a kutya még nekünk is nagy falat.
2014. dec. 24. 19:08
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy nem harcoltatott de domináns és agresszív kan kutyám van. A kutyasulik nem vállalták el, megnézték egy párszor, hogy milyen a viselkedése és azt mondták altassam el... 3 külömbözőben voltam vele. Olyan agresszív, hogy nem csak a kutyákra támad hanem a saját gazdájára is. Ettől eltérően én szeretem és gondozom, hordom sétálni és nincs elhanyagolva, szabadon van és nincs megkötve...
2014. dec. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Fuhh.. hát remélem nekünk több szerencsénk lesz.

A mi kutyánk csak a többi kutyára megy rá, nyilván harcoltatva volt (pitbull egyébként)..De velünk olyan szinten megadó, hogy hihetetlen. Egyik kutyánk sem volt még ilyen behódoló. A legtöbb agresszív kutya félelemből táplálkozik, de ő nem...nála nem jön be, ami az összes többi kutyánál működött...annyi megoldást próbáltunk már, hogy felsorolni se tudnám, és semmi. Lehet, hogy már ilyen marad, de így sétáltatni sem tudjuk normálisan elvinni.

2014. dec. 24. 19:27
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Cerberos Kutyaiskola,pont az ilyen fajták a specialitásuk.Rengeteg viadaloztatott kutyát mentenek és rehabolnak.

[link]

A facebook-on is megtalálod őket,Ők csinálják a pitmentést és nagyon jök.

2014. dec. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#2: "megnézték egy párszor, hogy milyen a viselkedése és azt mondták altassam el..."


Nem vagyok egy nagy állatvédő, de ez azért felháborító hozzáállás szerintem...

2014. dec. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem fogja bármelyik kutyasuli bevállalni, egy ilyen kutya rehabilitációjához nyilván rengeteg, ilyen téren felhalmozott tapasztalatra van szükség.

Viszont biztos, hogy van olyan, ahol megpróbálnak segíteni.

Nekem is ilyen kutyám van/volt, torokra ment volna mindig, most - ugyan még egy darabig valószínűleg szájkosárban, de - szépen játszik a legtöbb fajtársával. Nyilván van, akivel valószínűleg sosem lesznek puszipajtások, de őt sem akarja feltétlenül kinyírni. :)


Azért el tudok képzelni olyat is, hogy egy kutyát nem lehet hiánytalanul rehabilitálni. Két okot tudnék erre mondani.

Az egyik, ha a kutyának idegrendszeri problémája (is) van. Ez azért eléggé ritka, és a te esetedben valószínűsíthetően nem játszik ez a tényező. Azon a sulin, ahol az én kutyámat is rehabilitálták, kb. nyomon szoktam követni, hogy milyen kutyák vannak rehabon, és én még nem láttam olyan kutyát, akit emiatt nem sikerült teljesen "megszerelni", de hallottam róla, hogy létezik.

A másik, ha a kutya nagyon, veszélyesen öreg. Ilyen kutyát viszont láttam, fajtájából és korából adódóan jogosan féltették a szívét a teljes rehabilitációtól. Mert azért ott nyilván nem csak puszipuszi van sajna, és egy idős kutyának, aki egész életében arra volt nevelve, hogy minden más kutya halálos ellenség, iszonyú erős izgalom már az is, hogy más kutyák között legyen, nemhogy még le is beszélni a szándékairól, ami bizonyos szintű presszió nélkül nem megy. Úgyhogy ennél a kutyánál azt sikerült elérni, hogy ne őrjöngjön, ha más kutyát lát, és itt mondta azt a kiképző, hogy tovább nem vállalja, mert nem szeretne előidézni egy esetleges szívleállást.

2014. dec. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A budapesti Cerberosba vidd el, ők rendszeresen rehabilitálnak harcoltatott kutyákat. Illetve ott van a Mosoly kutyaiskola, akik tőlük váltak ki, ott is nagy a rutin ilyen téren (talán nagyobb is, franc tudja, mindenesetre náluk tuti, hogy volt egy csomó keményen gázos kutya). Meg még esetleg az Akelát lehet megpróbálni, bár ők személy szerint nem tudom, hogy mennyit foglalkozhattak ezzel a témával, de szintén Cerbisek voltak, szóval akár tudhatják is.
2014. dec. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hát remélem, hogy elvállalják. De nem százas a kutyánk, az tuti. Macskákkal, emberrel puszizik, és játszik..amint meglát egy kutyát, teljesen átváltozik. Olvastam a Cerbiről én is, próbáltunk mi is kannás módszert, rá se hederít. Próbáltuk, hogy másik irányba elindulunk vele, teljes képtelenség. És kiszámíthatatlanul támad, a másik kutyához odamenne, és egyszer csak gondol egyet, és bumm.

Türelem, várakozás, semmit nem ér, másnap reggelig csinálná, kb. agyvérzés vagy szívroham hamarabb leállítaná, mint a türelem..Cesar Millan trükkjei sem érnek semmit. A másik kutya egy végtelenül jószándékú, türelmes, oktató kutya, aki nem veszi fel a harcot, csak várakozik nyugodtan, szinte meg se moccan, de a pittünket ez sem érdekli.


Fiatal kutya, az előéletét nyilván nem ismerjük teljesen, de nem nehéz kitalálni. Lehet, hogy tényleg telefonon fogok felkeresni egy távolabbi kutyasulit, ha a környéken nem vállalnak el minket...

Köszönöm a válaszokat!

2014. dec. 25. 21:41
 9/12 anonim ***** válasza:
Jobb,ha profi foglalkozik majd vele.A Cerbi módszer nem annyi,hogy kannát dobálnak.
2014. dec. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Harcolhatott kutyákat nem kannáznak.

Csak nagy vonalakban említették a módszert, de egyáltalán nem a kanna az alapja, hanem a gazdának való megfelelni akarás. Megmutatják neki (békésen), hogy már nem a gyilkolás az elvárás, hanem valami egész más dolog. Hagyják, hogy figyelje a normálisan viselkedő kutyákat, tanulja azt a viselkedést is, és eközben folyamatosan kapja a pozitív visszajelzést, amikor nem akar verekedni.

Keresd fel őket, náluk jobbat nem találsz erre.

2014. dec. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!