Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya hogyan válogatja meg,...

A kutya hogyan válogatja meg, hogy mit eszik meg és mit nem?

Figyelt kérdés

Honnan tudja, hogy ez jó, az meg nem jó.

Illetve ez kutya függő is nem?

Mert előzö kutyám megette a kenyeret, a mostani meg csak rá se ránt.



2018. szept. 6. 16:32
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Étvágytól függ. Az enyém még a xart is megenné - ő egy nap egyszer kap enni -, anyámék kutyája aki elé ki van pakolva egész nap a több fogásos menü még a legfinomabb falatot sem fogadja el, válogat, finnyás. Nem egyforma a kutyák étvágya, és sok függ attól miként lett szoktatva az ételhez.


Mellékesen a kenyér pont nem ebnek való étel, van ízlése a kutyádnak!

2018. szept. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
15%
Amit a gazda eszik, azt a kutya is megeszi ill.legalábbis úgy csinál, rágogatja, legfeljebb kifordul szájából, ha nem igazán kell neki. A virsli-felvágott esetében a szóját megérzi, mert annak nincs hús szaga (mindenféle aromásítás ellenére), legfeljebb kényszerből, ha nincs más, különben csak löködi. A görögdinnye héjat, almacsutkát imádják, főttkukorica csutkát is.
2018. szept. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%
Ha éhes lenne megenné a kenyeret. De mi a francnak eteted azzal??????
2018. szept. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, szag, íz és állag alapján dönti el, hogy tetszik -e neki. Épp, mint mi, csak számára mást takar a "finom" kategória.

Meg persze, szoktatás kérdése is. Az én kutyám "tápos", de volt, hogy adtam neki rágnivalónak pulykanyakat. Nem igazán értékelte, pedig egyébként bélpoklos mindenevő (lenne, ha hagynám neki :)). Ha nyersetetést szokott volna meg, akkor lehet, hogy némelyik tápot nézné ilyen értetlenkedve.

Biztosan létezik az egyéni ízlés is, mert van olyan zöldség, amit a régi kutyánk szeretett, ő pedig rá sem bagózik. Ilyen például a húslevesben főtt fehérrépa...nemrég döbbentem rá, hogy nem eszi meg, nagyon meglepődtem, hiszen illatra jó, aztán mégis otthagyta.

(Amire azonban soha nem fogok rájönni: egy tyúk mi alapján dönti el, hogy mit eszik meg és mit nem? Szaglása alig, látása oké, de számtalanszor előfordult, hogy egymásra hasonlító ételek közül csak az egyiket falta be.)

Nos, ami viszont biztos, hogy nem érthetünk meg mindent az állatok világából... :)

2018. szept. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tévhit, hogy tudja mi a jó és a rossz neki. A kutyák között is vannak válogatósabbak. Nem azért nem eszik kenyeret, mert érzi, hogy rossz neki, hanem mert ez a kutya épp nem szereti a kenyeret. Egy másik meg rosszullétig enné, ha elé tennéd. Pont azért nem szabad mindenféle hülyeséggel etetni az állatokat, mert nincs olyan ösztön ami azt súgná, hogy ne egyenek meg valamit, ami számukra finom.
2018. szept. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!