Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől veszélyesek a yorkshire...

Mitől veszélyesek a yorkshire terrierek?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy elmebeteg yorkik, mindenkit megtámadnak, megharapnak, megugatnak. És képesek a nagyobb kutyáknak is neki menni...stb. Mitől lesznek ezek ilyen veszélyes elmebeteg kutyák? Rossz neveléstől?
2010. jún. 22. 11:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A túltenyésztéstől, és a rossz neveléstől igen. Sajnos mivel divatkutya rengeteg a szaporító, akik instabil idegrendszerű kutyákat szaporítanak tovább. És mivel sok olcsó Yorkit lehet venni, olyan emberek vesznek meggondolatlanul ilyen kutyát, akik nincsenek felkészülve arra, hogy a cukimuki plüsshercegnő is kutya, ezért nem tudják megnevelni.
2010. jún. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szaporítás, nevelés

Egy jó idegrendszerű szülőktől származó kölyök, akit nyugodt, kellemes és következetes környezetben nevelnek kutyának és nem divatkelléknek, azzal nem lesz gond. Az tény hogy a fajtája ugatós kis méregzsák de a gazdi ezt simán tudná kontrollálni ha akarná.

2010. jún. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
a túl tenyésztéstől
2010. jún. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
71%

Nekem Yorkim van, nem szaporítótól vettem, és nem volt olcsó sem. Megpróbáltam következetesen nevelni, és lám: a kutyám teljesen egészséges, nyugodt, jókedvű, egyáltalán nem idegroncs, nem menni neki mindenkinek.

Oda kell figyelni hogy honnan veszed a kutyát, és kissé akaratos fajta mivel terrier, ezért a nevelésnél is nem árt észnél lenni.

2010. jún. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Sok már a szaporitok álltal előállitott idegroncs,genetikai hibákkal ellántott yorki,ami ilyen következményeket von maga után.Borzalmas,de így van.

Ezért kell meggondolni,honnan is vesszük a kutyát és képesek vagyunk-e felfogni,hogy megkell fizetni ha ilyen kutyát akarunk!

2010. jún. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Normális gazdi normális kutyája nem idegbeteg. A kutyaiskolában az én hatalmas kutyám jól elvan az icipici yorki mellett, de a yorki sem megy oda hozzá nagy pofával hősködni. Szocializáció kérdése a dolog.
2010. jún. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
a mi yorkink nem veszélyes csak az a baj hogy utállja a 8 év alatti kicsiket és mindig megugatja.. de nem bántja meg a bicikliseket is utállja meg a fiúkat: D de nemmindegyiket általában aki ilyen nagyobb darab és mélyebb kicsit a hanga.. de ez nem nevelés miatt van.. hanem csak nem szereti ezeket amugy nem veszélyesek:)
2010. júl. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
bocs: hangja*
2010. júl. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 hell-ikon ***** válasza:

"és a rossz neveléstől"


Az első hozzászóló válaszát kiegészíteném annyival, hogy:

...már ha egyáltalán nevelve van.


Nagyon sokan rá sem rántanak arra, hogy a kistestű kutyák nem kívánatos megnyilvánulását kijavítsák, vagy egyáltalán, hogy uszkve neveljék, fegyelmezzék az ilyen kutyájukat.

Az esetek többségében azzal az érvvel lehet ilyenkor "szembetalálkozni", hogy nem tud nagyot harapni, senki nem fog egy ilyen kutya támadásába belehalni, így aztán nem is foglalkoznak komolyabban vele.

Magyarul nem kezelik egyáltalán kutyaként az ilyen pici kutyákat, pedig éppen ugyanúgy kellene, mint egy nagyobb testű kutya esetében is.

Mert bár lehet, hogy nem tud a torkomnak ugrani és egy harapással kinyírni, de maga a harapás önmagában is okozhat olyan súlyos sérüléseket, amik maradandó nyomot, károsodást hagynak az embere(be)n.


Arról már nem is beszélve, hogy egy ilyen neveletlen méregzsák, ha összefut egy nagyobb kutyával annak is lazán neki fog menni, aztán ha nagy kutya úgy érzi, hogy meg kell védenie magát, meg is fogja tenni egy szempillantás alatt.


Múlt heti esetem, hogy sétáltatásból jöttem hazafele a német juhászunkkal. Szemből egy férfi jött a máltai selyemkutyájával, ami már 60(!) méterről elkezdett üvölteni a kutyámra. Mikor egymás mellé értünk, a kis máltai megugrott a kutyám felé, aminek következtében az én kutyám úgy érezte, hogy meg kell védenie magát, s ő is megindult feléje. Pedig egész addig míg ez az agresszió nem érte, addig az én kutyám nyugodt volt.

El sem merem képzelni, mi történt volna, ha a kutyát nem tudom megfogni vagy ha olyan helyzetben találkozunk, amiben nem számítok hasonló incidensre.

Az biztos, hogy én lettem volna a hibás.

A gazdája a kutyának egyébként semmit nem tett, hogy a kutyát nyugalomra bírja, pedig ideje és módja az alatt a 60 méter alatt bőven lett volna rá.

2010. okt. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 hell-ikon ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: 07-24 23:16 <- na pont erről írtam az előző hsz-ben.


"nem veszélyes, csak utálja ezt meg azt"

...és rá is hagyják, ki nem javítanák még mosolyognak is rajta...

2010. okt. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!