Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen költségekkel kell...

Milyen költségekkel kell számolni, ha tenyésztőtől szeretnénk kutyust vásárolni?

Figyelt kérdés

Illetve hogy működik ez?

Kb 2 év múlva költözünk saját házba a párommal, és szeretnénk egy kutyust. Párom szeretné újszülött korától figyelni a fejlődését. A tenyésztők mennyire rugalmasak ilyen téren? Ha mondjuk heti egyszer meglátogatnánk, mielőtt elhozható lenne? Illetve kb milyen árra kell számítani? Honnan tudhatjuk, hogy tényleg tenyésztővel van dolgunk, nem csak egy szaporítóval?

Tacskót vagy beaglet szeretnénk, de még nem tudtunk dönteni. Esetleg ha ismertek normális tenyésztőket, annak is örülnék, ha megosztanátok velünk.

Előre is köszönöm!



2018. szept. 10. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

A tenyésztő MINDIG ad törzskönyvet. Ez jár, nincs olyan lehetőség, hogy nem kéred és úgy olcsóbb. Nem ettől drága a kutya, a tk 6000Ft, az alom születésekor minden kölyöknek kikérik.


A szülőknek kiállítási eredményei, tenyészszemléje, egészségügyi szűrései vannak. Az ár 150 ezertől kezdődik általában, de a párosítástól, a fajtától is nagyban függ, akár 300 ezer is lehet, vagy több. Nem standard, vagy kevésbé kiemelkedő kölyköket adhatnak olcsóbban is hobbi célra, ez esetben sokszor ivartalanítási kötelezettséggel.


Szerződés, oltások, chip, féreghajtás, akár garancia. A kutya 8 hetesen vagy később vihető el. Ha ezekre figyelsz akkor szerintem nem lesz baj.


A legtöbb tenyésztőnek van honlapja, vagy legalább facebook oldala, ahol nyomon tudod követni a kutyákat. Ha alom van gyakran csinálnak fotókat, ha nem is naponta, de hetente biztosan. 6 hetesen sokan már állított fotókat is felraknak a kicsikről. Ha nem is engedik, hogy hetente látogasd (ha van egy 8 kölykös alom, és mindenki jönne állandóan látogatni az elég macerás lenne) de 1-2x biztos elmehettek majd. Sok függ attól is, hogy hol van a kennel, mert ha az ország másik végén találod meg az igazit, akkor ez egyrészt sok időt, másrészt rengeteg pénzt is felemészt.

A választásban mindenképp segítenek majd.

Ajánlom, hogy kutyakiállításokra látogass el, ott biztosan találkozol majd tenyésztőkkel, és ott akár már élőben is felteheted a kérdéseidet, láthatod a kutyákat. De ha ez nem megoldható keress elérhetőséget, e-mailben vagy telefonon is tudod keresni a kinézett tenyésztőt.

2018. szept. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes ha már most látjátok, hogy kb. 2 év múlva esedékes, megkeresni a facebookon a fajta tenyésztős csoportját (szinte minden fajtának van tenyésztős csoportja a facebookon, a "hobbi" csoportokon kívül). Eljárni kiállításokra, ott ismerkedni beszélgetni a tenyésztőkkel. Érdemes körbe nézni külföldön a "közelben" is(pl. Németország, Ausztria, Csehország stb.), ugyan bonyolultabb papirozni, de az EU-n belülről simán hozható kiskutya. De az alapja a kiállításokra járkálás. Ott megismerheted a tenyésztőket, fognak ajánlani esetleg másikat ha nekik éppen nincs is almuk. 2 év elég sok idő, arra, hogy erre felkészüljetek. A tenyésztő is másképpen tárgyal és másképpen veszi komolyan az embert ha mondja, hogy kb. 2 év múlva esedékes. A kötlség ahogy az előttem szoló is írta fajtától, minőségtől függően 150-450 eFt körül mozog. Illetve egy kiállítás belépő jegye 2-3eFt körül szokott lenni, és több kiállításra érdemes elmenni (plusz annak az utiköltsége). De ez a kiállítási belépőjegy+utazás eltörpül majd a vétel ár mellett. Aki ennél olcsóbban hírdet kutyát ott valami nem stimmel, mert nem nagyon lehet kijönni ennél kevesebb pénzből. De sajnos az sem garancia, hogyha egy kiskutya 200eFt-ba kerül, mert még ott is lehetnek gondok.
2018. szept. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem lévők mindent leírtak, viszont még egy dolog:

Szinte kizárt hogy születésétől kezdve látogatni tudjátok.


Oltatlan kölykökhöz senki nem enged be szívesen vadidegeneket még a legnagyobb higiéniás odafigyelés mellett sem.


Zavarjátok a szukát, ráadásul egy pár napos, hetes kutyából sokat nem fogtok leszűrni.

2018. szept. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A látogatásba nem hiszem hogy belemennek, hisz egy kiskutya immunrendszere 2-3-4 hetesen még rettentő gyenge, és pl a parvot pedig A cipőd talpán is behordhatod, akaratlanul. 4-5 hetes korukig szerintem csak képek, videók lesznek.


Nagyon sok mindentől változik az ár. Tenyésztő, párosítás, kiállítási, esetleg sport eredmények és hogy a kutyus mennyire felel meg a standarnek, mennyire hobbi célú, vagy kiállításra is hordható. Ismerősöm pl a berni pásztor kutyusát olcsóbban vette, mivel szüléskor gondok léptek fel, a kiskutya farka pedig eltört. A törött részt amputálni kellett, egyébként a kutya szép, egészséges, 10 éves és semmi baja. Csak nincs a farka végén fehér folt (mivel annak a helye hiányzik). És ez tényleg a véletlen műve, bárhogy előfordulhat.


Fajtaegyesületnél és MEOSz bejegyzett tag. A neten sok infót találsz a szaporító vs tenyésztő témában.

2018. szept. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja igen és a tenyésztők köt szerződést. Nagyon változó, valahol az ivartalanításon, helyes tartáson, vásárlási előjogon és havi kapcsolattartáson kívül semmit, máshol jóval részletesebben taglalják.


(#4)

2018. szept. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5%

Tudom nem erre gondolt a kérdező, de Tacsi és friss hír:

[link]

2018. szept. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindent leírtak már előttem. Annyit még hozzá tennék saját tapasztalatként, hogy mi csak hat hetesen nézhettük meg a kicsiket, és akkor is váltó papucsot kellett vinni, és mindent befújt a tenyésztő fertőtlenítővel. Viszont születésüktől kezdve videózta őket, meg rengeteg fotót csinált, így azért mi is nyomon tudtuk követni őket :)


a facebbok csoport jó ötlet, én többen benne vagyok, és sok csoportban van doksi, amiben összegyűjtötték a rendes tenyésztőket.

2018. szept. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok jó választ adtak már előttem. Az tényleg valószínű, hogy nem fogjátok tudni újszülött korától kezdve személyesen figyelni, de ezt valamennyire pótolhatják a videók a kölykökről. Egyébként van olyan tenyésztő, aki annak idején a 3 hetes kölykeihez beengedett (cipőt levettük + kézmosás). Tisztában volt ennek a kockázataival, viszont neki fontos volt az is, hogy a kicsik fokozatosan szoktatva legyenek az idegenekhez és ingerekhez, mert ő dolgozik is a kutyáival.

Tenyésztő: amellett, hogy ad papírokat, szűrtek, szemlések... a kutyái, titeket is kikérdez, hogy milyen körülményeket tudtok biztosítani, illik-e az életmódotokhoz, kölyökválasztásban is segít, ha kell és nem mismásol, hanem őszintén megmondja, ha valami veletek vagy a kutyával nincs szerinte rendben. Általában van honlapjuk vagy legalább FB oldaluk, de néhány "befutott" tenyésztőnél is előfordulhat, hogy ezeket már nem tartja szükségesnek, viszont az elért eredményeik alapján lehet sejteni, hogy komolyan csinálják.

2018. szept. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget! Sokat segítettetek! :)

Hallottam én is a 92 tacsiról, szörnyű, hogy ilyen megtörténhet. :(

2018. szept. 12. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!