Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Öt hónapos kutyám négyszeri...

Öt hónapos kutyám négyszeri féreghajtás után is férges. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kis korában természetesen volt féreghajtva, de később férges lett, valószínűleg bolháktól kapott galandféreg... Két hetente ismételjük a féreghajtást,de még mindig tele van a széklete apró, fehér uborkamaghoz hasonló féregízekkel. Mit kellene tennem, hogy végre kitisztuljon?

2018. szept. 10. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem fertőződik valahogy vissza?

Ilyenkor nagyon kell figyelni,hogy a saját kakával ne érintkezzen, ne egye meg, a fekhelyét pár naponta cserélni,ellenőrizni,hogy más úton sem kerülhet fertőző forrás közelébe.

Milyen féreghajtót adtok neki? Drontal plus kéne, mert az széles spektrumú. Nem.minden féreghajtó hat,mindenfajta féregre.

2018. szept. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom, de igazából én férget sem láttam kijönni belőle még.. Talán most legutóbb, de abban nem vagyok biztos, hogy az volt (olyan vékony volt kb. mint egy fűszál, szinte úgy is nézett ki, nem volt túl hosszú és a színe sárgás fehéres volt, de egyáltalán nem olyan hófehér, mint a kis féregízek, amikkel tele van a széklete;lehet, hogy csak egy fűszál volt)

Első két alkalommal Drontal Plust kapott, utána Cestalt.

2018. szept. 10. 19:55
 3/7 anonim ***** válasza:

Menj állatorvoshoz mondd el a panaszod, majd felír erősebb féreghajtót!

Egyébként ha nem látsz kifejlett férgeket a székletében, attól még a peték vígan élhetnek benne!

2018. szept. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja igen, kérhetsz széklettenyésztést - ilyenkor egy kis dobozban viszed a kutyát székletét a dokihoz, nem egy horribilis összeg - ilyenkor pontosan látják milyen féreg/vírus/baktérium van a székletében, s célzottan tudják kezelni.
2018. szept. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]

Általános féreghajtást pedig 3 havonta szoktak csinálni azután, hogy kinőtt a kutya a kölyökkorból.Leginkább Drontállal.

2018. szept. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sajnos eddig az állatorvos nem sok mindent mondott, csak csodálkozott, hogy már ki kellett volna tisztulnia.. Ezért is kérdeztem, hogy van-e valakinek hasonló tapasztalata, vagy hogy hogyan kell adagolni a féreghajtót, van-e ilyenkor valami speciális adagolásra szükség.. :(
2018. szept. 10. 21:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Széklettenyésztésre van szükség akkor ha a doki is tanácstalan!
2018. szept. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!