Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff “hisztizik” ha másik...

Amstaff “hisztizik” ha másik kutyát lát, miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
Most lesz 20 hónapos 1-2hete kezdte el sétánál ha lát egy másik kutyát visít nyávog ugrál oda akar menni ..stb ( ilyenekkel kimeljetek , hogy :nem volt szocializálva és társai nincs le fáraszt a stb) két naponta futunk1,5-3km-t előtte és utána is kis labdzasa stb.

2018. szept. 11. 01:26
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Annyit elfelejtettem oda írni , hogy ivaros kan . A másik kutya lehet szuka , kan reakció ugyan az.
2018. szept. 11. 01:30
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Talán mert nincs kontaktusa más kutyákkal?

Szerintem az most lényegtelen hogy fajtáját tekintve amstaff.

Milyen gyakran viszed más kutyák közé?

Az én kutyám is így hisztizett, ha kutyát látott, oda akart menni hozzá mindenképp haverkodni. Nálunk az oldotta meg a problémát, hogy amikor nagyobb városba költözünk, a séta során rengeteg kutyással találkoztunk, úgyhogy jutott neki kutya bőven. Így már teljesen megszokta, hogy lépten nyomon kutyákkal találkozik, ezért nem pörög fel már, ha kutyát lát. Te is vihetnéd őt kutyafuttatóba, hogy megszokja a többi kutya jelenlétét és játszhasson velük.

2018. szept. 11. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Minden nap sétálunk , vagy futunk szóval elég gyakran . A kutya fajtájának a negatív megítélése miatt szinte senki nem engedi hogy oda menjen barátkozni . Volt olyan eset amikor egy spániel fordult neki az enyémnek és akkor is az enyém volt a hibás ... szóval elég vegyes érzelmek érnek minket egy egy séta során , de mint mondtam eddig nem volt ilyen viselkedés beli gond eddig is mutatott érdeklődést mas kutyák iránt de ha a gazdájukon láttam hogy nem akkor nem .
2018. szept. 11. 02:07
 4/14 A kérdező kommentje:
De keresek egy olyan kutya futtatót ahol nem azt fogom hallani :”minek hozza ide”
2018. szept. 11. 02:11
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Lépj be valami staffordis csoportba FBn és keress valaki játszótársat. Más nem jut eszembe.
2018. szept. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

Ez azért nevelés kérdése is. Nem azt akarom kétségbe vonni, hogy nem foglalkoztatok eleget a kutyával, hanem, hogy még nincs "kész" a munka, dolgozni kell még rajta, ami egy 20 hónapos kutyánál még egyáltalán nem probléma vagy ciki :)

A fajtársakkal való közös játék lehet, h jót tenne neki, viszont szerintem nem oldaná meg a problémát. Meg kéne értetni vele, hogy ha póráz van rajta, akkor nem játszunk, ha viszont lekerül a póráz és elhangzik az engedély, akkor mehet a móka :)

Sajnos a sok rossz tapasztalat miatt a spániel és uszkár gazdik nem lesznek partnerek abban h játszanak a kutyáitok. (meg amúgy sem lenne a staff játéka spániel kompatibilis) Viszont biztos vagyok benne h más staff gazdik szívesen odaengednék hozzátok a kutyáikat :)


Amúgy meg azután a 30-40 percnyi aktív foglalkozás után amit leírtál a 6 kg-os kutyám is hozza nekem a papucsomat h játszunk még.

2018. szept. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
8%
Szuka vagy kan? Ivartalanítva van?
2018. szept. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
6%

ja bocsi, most olvasom a kommentet.

Nem ártott volna időben egy ivartalanítás..

2018. szept. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Első kör: ivartalanítás.

Második: olyan kutyasuli vagy kutyás társaság keresése, ahol van lehetősége a fajtársaival játszani, kommunikálni, természetesen felügyelettel.

2018. szept. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Bull típusúakkal tényleg nehezebb az élet az előítéletek miatt. És sok kutya nem szerti őket, mert elég vehemensen játszanak. Nekem bull-tacsi keverékem van, de ő is csak néhány, nyugis amstaffal hajlandó haverkodni, játszani.


Keress akár Facebookon bullos csoportot, érdeklődj, ki mikor sétáltat a környéketeken és sikerül összejönni más bullosokkal, akkor velük gyakorolhatsz.


Pl. amíg visít és ugrabugrál a kutyád, addig nem mentek oda a másikhoz. Ha abbahagyja a hisztit vagy elfogadható szintre lenyugszik, mehettek. Játék közben is minden olyan megnyilvánulást tilts, ami szerinted már nem fér bele.


Utcán is odamehetnétek más bullosokhoz, de előtte kérdezd meg és mondd is, hogy épp leszoktatni próbálod a tied az izgága viselkedésről.


Az is segít, ha nem a "nem" vagy "hagyd" parancsszóval teszed helyre ilyenkor, hanem mondjuk egy "vár" parancsszóval. Teljesen más az üzenete a többi kutyás felé.

2018. szept. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!