Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyik kutya hisztizik a másik...

Egyik kutya hisztizik a másik nélkül. Mi legyen?

Figyelt kérdés

Két kutyám van, mindig együtt szoktam őket sétálni vinni.

A múltkor valamiért csak az idősebbet vittem, mire a másik olyan visítást, őrjöngést művelt, hogy 10 percnyi járásra otthonról még mindig hallottam, és vissza kellett fordulnom, mert komolyan attól féltem, hogy valaki lelövi.

Ha én megyek el hazulról, egy hangjuk sincs, csöndben várnak haza. Ha a fiatalt viszem, az öreg is nyugton van, fekszik a kosarában. De ha az öreget viszem, a fiatal kibírhatatlan patáliát csap.

Mit csináljak ezzel? Utálom, hogy rám kényszeríti az akaratát, de komolyan elviselhetetlen, a szomszédok helyében rohannék a sörétes puskáért...

A rangsorban amúgy az öreg van előrébb, bár a fiatal sokkal nagyobb és erősebb nála, és elég gyakran "szekálja", provokálja az öreget.

Mit tegyek ezzel? Hogy lehetne rávenni, hogy nyugodtan tűrje, ha otthon hagyjuk?


2014. júl. 10. 11:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Én ennek úgy álltam neki, hogy ketten vittük a kutyákat sétálni. Séta közben egyszer csak két irányba mentünk tovább (pánik). Egy idő után megint találkoztunk. Amikor ez már stabil volt, nyújtottuk az időt.


Következő gyakorlat.


Egy kutya otthon marad. A másikkal ki a kapun, perc séta, majd vissza (addig egy másik gazda játszhat az otthonmaradóval eleinte). Az idő húzásával, illetve a figyelemelterelés elhagyásával a gyakorlat nehezíthető.


Nekünk, ha egy kutya otthon marad pár perc hiszti utány nyugi van állapotot sikerült elérni (az egy kilométerre elhallatszó hisztiből indulva)

2014. júl. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szomszédokkal beszélsz, hogy nevelés alatt van a kutyád. és onnantól nem mész vissza a másikkal, csak, ha csendben van. Próbáld meg először, hogy elsőnek őt viszed ki. lefárasztod, és utána jöhet az idősebb.
2014. júl. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!