Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha a szuleim nem...

Mit tegyek ha a szuleim nem szeretnék, hogy kutyát tartsunk?

Figyelt kérdés
Van egy kutyám a nagyszuleimnél ,de nagyon ritkán járunk hozzájuk és ezért a kutyám nagyon szomorú.A nagyszuleim megengednék ,hogy hazavigyem ,de a szuleim nem!!!Elore is koszonom a segítségeteket.
2007. dec. 2. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem írod, hogy hány éves vagy és milyen helyen laksz, ezért csak általánosságban tudok írni. Gyerekkoromban kertes házban laktunk és majd' kisírtam a szemem, hogy lehessen kutyám, de akármit csináltam, nem engedték - tehát bevált módszerem nincs. Próbálj érvelni a szüleidnek: felelősségteljesen tudnád gondozni és ellátni a kutyust, foglalkoznál vele, vinnéd állatorvoshoz, sétáltatnád esőben-fagyban-sárban-hóban-napban-stb., milyen jó társad lenne. Ha látják rajtad, hogy tudod, miről szól a kutyatartás, talán megenyhülnek.

Hallgasd meg a szüleidet is: pénzbe kerül (oltás, étel, stb), óriási kötöttség, nem hanyagolhatod el a többi dolgodat, lakásban nem akarják, félnek a harapástól, féltenek téged a harapástól és még biztos sok fantáziadús érvük van. Az a helyzet, hogy ha nem tudod őket meggyőzni, a fejed tetejére állhatsz, akkor is ők döntenek. Majd tartasz felnőttkorodban kutyát, nincs semmi veszve! (Csak hogy tudd, én már felnőtt vagyok, saját gyerekeim vannak, kertes házban lakom és mégsincs kutyám :-)))))

Sok sikert!

2007. dec. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem hozzászólóval, próbálj meg így érvelni! De hogyha megígéred nekik, hogy gondozod is, akkor azt, ha esetleg lehet kutyusod, tényleg be kell tartani:)

Egyébként talán segíthet, ha keresel az interneten olyan képeket, amilyen kutyit szeretnél, lehetőleg édes kis kölyök kutyás képet, hátha megtetszik nekik is!

2007. dec. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!!!

Én is és a 2 hugom is hasonló helyzetben voltunk.Nem lehetett kutyánk:(

Aztán egyik nap én írtam egy jó hosszú levelet,amiben leírtam hogy mi milyen jó gazdik lennénk,gondoznánk a kutyát,nevelnénk,orvoshoz vinnénk,etetnénk,itatanánk stb..!Ezt a levelet a postaládánkba raktuk,hogy a szüleink találják meg és elolvassák el.A levél bevált és lett egy Yorkink!!

Sok szerencsét:)

2007. dec. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!