Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szeretnek egy kiskutyat...

Nagyon szeretnek egy kiskutyat mar 2 eve. Tombhazban lakunk a negyedik emeleten. A szuleim nem engedik hogy kutyat tartsak de nagyon szeretnek. Hogyan vegyem ra a szuleimet hogy vegyenek nekem kiskutyat?

Figyelt kérdés
11 eves vagyok.mondtam nekik hogy ugyelnek ra rendeznem gondoznam de nem engedik.vinnem setalni mindenhova.
2011. júl. 11. 11:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát,nem elég mondani.De amúgy ha este vagy valamikor elkezd majd ugatni a kutya...Akkor a szomszédok nemfognak neki örülni:).Amúgy valahogy bizonyísd be nekik =)
2011. júl. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%
Képzeld magad a kutya helyzetébe. Neki sem lenne túl jó a kb 50 nm-es lakásban. Eleinte természetesen vinnéd magaddal mindenhová, de a kezdeti lelkesedés hamar elmúlik. Ráadásul egy kutyát esőben, hóban, szélben, 50 fokban, mindig le kell vinni. Kb fél évig eltart mire teljesen szobatiszta lesz, addig igen sokszor kell szőnyeget pucolni. Ráadásul, vannak olyan egyedek akiket ha egyedül hagynak akkor megállás nélkül ugatnak. Szomszédok hamar megutálnánk titeket. Kérj inkább macskát. Annak elég az a mozgástér is amit te tudsz biztosítani, illetve nem kell lehordani, és még a szomszédokat sem zavarja. Vagy kérj tengerimalacot.
2011. júl. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
59%

Sajnos tömbházban tényleg nem jó kutyát tartani, még a pici zsebkutyák is valszeg jobban érzik magukat kertes házban. Na meg ők is ugatnak, lehet te gondoznád de attól a szüleidnek is kerülgetni kéne. Ha iskolában vagy van otthon valaki? Szegény kutyák egyedül unatkoznak a lakásban.

Volt már kisállatod? Kutya előtt vegyetek inkább valamilyen kisemlőst, rágcsálót, azok elvannak egy ketrecben is. Ha a szüleid látják, hogy rendesen gondozod, jól érzi magát, lehet utána nagyobb eséllyel lehet kutyád is.

2011. júl. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat de nem nagyon szeretem a macskakat.igaz volt mar 2papagajom 2pintyem 1 teknosom. mindenkinek kiskutyaja van es en is nagyon szeretnek. :)
2011. júl. 11. 11:59
 5/17 A kérdező kommentje:
mopsz kiskutyat szeretnek nagyon sokat tudok rola olvastam es amikor konyvtarba megyek akkor is kutyas konyveket veszek ki es gyorsan kiolvasom oket mert erdekelnek
2011. júl. 11. 12:03
 6/17 anonim ***** válasza:
50%
És mi lesz, ha középiskolás leszel, bulik, pasik? Amikor elmész valahova, de haza kell jönni jóval hamarabb, mert le kell vinni sétálni meg enni kell neki adni?
2011. júl. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
29%
4edikere elég kellemtelne lenne mind nap vagy 8szor fel le mászkálni a kitáydnak, rá is gondloj!!
2011. júl. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat es igazatok van a kutyanak sem lenne kellemes itt a blokkba foleg a negyediken nem!
2011. júl. 12. 07:22
 9/17 anonim ***** válasza:
48%
Az egyik barátnőm is tömbházban lakik, kb. a harmadik emeleten. Egy Yorkshija van (nem tudom hogyan kell leírni :D) és ő egész jól bírja a lépcsőzést, mert nagyon eleven. Tavaly nyáron kapta. Szerintem addig könyörögj, ameddig benem adják a derekukat. Én is ezt csináltam.
2011. aug. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
kérj inkább hörcsögöt :) az is aranyos kis jószág. és sztem kössetek kompromisszumot a szülőkkel. 11évesen elég nagy felelősség kutyát tartani. ne azért akarj,mert mindenkinek van már :) hanem azért,mert elég felelősséget érzel magadban,hogy egy másik élőlényre is vigyázz magadon kívül :) sztem várj még pár évet..mondjuk 2-3at ^^ addig próbálkozz kisebb állatokkal. a szüleidnek is bizonyíthatsz. a hörcsögöt javaslom,tényleg. elvan egyedül is,ha nem vagy vele,de azért foglalkozni kell vele is. átlagosan (ha jól gondozod), elél addig amíg felnősz egy kiskutyához. addig lehet még kertesházba is költöztök :))
2011. aug. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!