Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magas AST (GOT) és ahhoz...

Magas AST (GOT) és ahhoz képest alacsony GPT mire utalhat?

Figyelt kérdés

AST (GOT) 780.0

ALT (GPT) 34.4

Emellett pedig magas a fehérvérsejtszàm is

34.3

Tudna valaki valami okosat mondani ezzel kapcsolatban? Nagyon nagyon hàlàs lennék.

Egy 10 éves làny kutyusról van szó. Elōre is köszönöm.


2018. szept. 14. 18:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Fertőzés, vagy daganat. Az orvos mit mondott? Nem javasolt hasi ultrahangot?
2018. szept. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ezeket màr kizàrta. És gōzünk sincsen mi lehet. :(
2018. szept. 14. 18:38
 3/20 anonim ***** válasza:
39%

Kizárta??? Szóval volt hasi ultrahang, nem volt megnagyobbodott máj és más rendellenség a hasüregben. OK. A fertőzést mégis milyen módon tudta kizárni? Nagyon érdekelne.


Egyébként fogod a leletét, és felkeresel egy olyan állatklinikát ahol valóban foglalkoznak a kutya tünetével! Itt nem állatorvosok, csak laikusok adnak tippeket!

2018. szept. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Anno az idős kutyámnak májkárosodása volt az idős kora miatt, a fehérvérsejt emelkedés pedig lépdaganat miatt volt.

Lehet nem függ össze a kettő, nekünk a daganat hasi uh-val derült ki, mert hiába kezelték antibiotikummal nem történt változás.


Vidd lelkiismeretes, HOZZÁÉRTŐ orvoshoz!

2018. szept. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
54%
Májkárosodása van és fertőzése egyben. Vagy májdaganata és azért az emelkedett fehérvérsejt. Tippelni én is tudok ha az kell.
2018. szept. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Rengeteg féle vizsgàlatot végeztek màr rajta, az elmúlt egy hétben. 4 különbözō orvosnàl jàrtunk. Elhiheti mindenki, hogy nem azért írtam ki ide a kérdést mert úgy gondolom, hogy itt tàvgyógyítàsra képes emberek vannak, vagy mert annyira nem érdekel a kutyàm, hogy a betegségét rendesen kivizsgàltattassam szóval inkàbb random embereket kérdezgetek a neten. Azért regisztràltam ide és tettem fel ezt a kérdést, mert miközben arra vàrok, hogy hasson a neki beadott gyógyszer kétségbe vagyok esve, aggódom, félek, minden bajom van és azt reméltem hogy talàlok itt egy két ember akinek volt hasnló tapasztalata és esetleg tudna valami hasznosat mondani.
2018. szept. 14. 19:22
 7/20 anonim ***** válasza:
Milyen gyógyszert kaphat ha nem is diagnosztizált semmit a 4 orvos?
2018. szept. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Hànyàscsillapítót, màjvédōt, és azt hiszem valamit a veséire is.
2018. szept. 14. 20:01
 9/20 anonim ***** válasza:
Hány is? Hasnyálmirigy értéket néztek vérből? Amiláz/Lipáz. Nem lázas?
2018. szept. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"GOT, GPT: Ezeknek az enzimeknek az értékei májkárosodásra mutatnak. Okai lehetnek Májgyulladás (Hepatitis), vagy májzsugor. GOT enzim nem csak a májban található (a GPT enzimmel ellentétben), hanem a szívizomban is, ezért amennyiben csak ennek a száma emelkedett az szív infarktusra is utalhat."


[link]

2018. szept. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!