Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magas AST (GOT) és ahhoz...

Magas AST (GOT) és ahhoz képest alacsony GPT mire utalhat?

Figyelt kérdés

AST (GOT) 780.0

ALT (GPT) 34.4

Emellett pedig magas a fehérvérsejtszàm is

34.3

Tudna valaki valami okosat mondani ezzel kapcsolatban? Nagyon nagyon hàlàs lennék.

Egy 10 éves làny kutyusról van szó. Elōre is köszönöm.


2018. szept. 14. 18:21
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Igen, minden értéket néztek.

Amilàz 740.0

Lipàz 302.0

2018. szept. 14. 20:42
 12/20 A kérdező kommentje:
A màjkàrosodàs lehetséges hogy egy gyógyszer miatt alakult ki? Kapott ugyanis úgy 2 hete fàjdalomcsillapítót, mert kicsit izületes. 3 napig kapta reggel és este. Orvos írta fel, bíztam benne, hogy jó lesz neki. Lehet, hogy ez okozta a bajt? Mert igazàból eddig semmi baja nem volt szinte soha. :(
2018. szept. 14. 20:50
 13/20 anonim ***** válasza:
És az jó szerinted? Mi lenne ha megnéznéd a referencia értéket is?
2018. szept. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Igen, jó, mert 900.00 a felsoertek mindketto eseteben.
2018. szept. 14. 20:55
 15/20 anonim ***** válasza:
Akkor jó ha refi alatt van. És igen, okozhat eltérést gyógyszer is, főleg egy idős kutyánál. Gondolom szedi a májregenerálót, ha nem szedi tovább a gyógyszert, nincs ami rombolja a májat, így az helyrerakja. Viszont, emiatt nem hány a kutya!
2018. szept. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Ja, és gyógyszer nem okoz magas fvs-t, azt csak gyulladás, vagy daganat!

De a 4 orvosból egy sem vette a fáradságot, hogy ne csak a tüneteket enyhítsék, hanem megtalálják az okot?!

2018. szept. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Nem szabadott volna hallgatnom az elsō orvosra, aki azt a fàjdalomcsillapítót adta. Lehet hogy tényleg amiatt van ez az egész.. De úgy voltam vele, hogy hàt csak orvos, meg normàlis is volt, vagyis annak tūnt, sokan jàrnak hozzà, nem panaszkodnak így én is bíztam benne. Azt hittem jót teszek a gyógyszer beadàsàval.. De màr nem szedi, az úgy volt kimérve 3 napi adag.
2018. szept. 14. 21:12
 18/20 A kérdező kommentje:
Közben olvasom màshol, hogy bizonyos gyógyszerek okozhatnak akut màjbetegségeket. Lehet hogy ez egy màjgyulladàs és amiatt a fehérvérsejtszàm ugràs is?
2018. szept. 14. 21:14
 19/20 A kérdező kommentje:
Az orvosokról pedig annyit, hogy rossz környéken élek orvoslàs szempontjàból. Nincs túl sok jó orvos, errefelé, sem embernek sem àllatnak. De azért próbàlkozom, amit tudok megteszek és most úgy tūnik, hogy ez az orvos jó is lesz. Holnapig vàrunk, hogy hassanak ezek az injekciók, és holnap újabb vizsgàlatokat csinàl majd délelōtt.
2018. szept. 14. 21:18
 20/20 anonim ***** válasza:
Figyelj, add a kutyának a májregenerálót - ez nagyon fontos (!!!) - és lehet a korából adódóan nem jó a májérték. Ne emészd magad mi miatt lehet, nem hiszem, hogy 3 napos non-szteroid kúra tönkre vágná a máját. Viszont, egy rossz máj is tud regenerálódni, ezért kell a májvédő. És egy hasi ultrahang, ahol valóban megnézik mi van belül.Akkor többet látna az orvos és ti is. Javulást neki!
2018. szept. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!