Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Morgott és vicsorgott a...

Morgott és vicsorgott a páromra, amikor ki akarta küldeni az általa kiválasztott kényelmes helyről. Falkavezéri gond lehet csak vagy valami más?

Figyelt kérdés

Ivartalan 3éves szuka bullterrier. Életében soha nem volt agresszív. Nem olyan rég pár hete kezdte el, hogy ol befészkeli magát a garázsban egy kényelmes helyre, este párom szeretné kiküldeni, mert zárna be a kutya vicsorog, morog és odakap. Persze ő nem mer hozzányúlni. Tény, hogy nem sokat foglalkozott a kutyával egyébként, meg nem is igazán szeretne. Viszont ezt rendezni kell. Rám egyszer próbált meg morogni, azóta sem. Végül én zavartam ki tegnap a garázsból. Sajna én sem vagyok falkavezér, mert az utcán számba sem vesz engem. Udvaron persze szót fogad. Tudom, elrontottam, nem jártunk suliba és nincs is rá lehetőség, így igyekszem a legjobbat kihozni a dolgokból.

Hozzá tartozik, hogy van egy 6hónapos cane corsonk, akire egyértelműen féltékeny, szerintem ez is közre játszik a viselkedésében. Előtte soha nem mert morogni ilyen szituációkban. Ha minden kötél szakad szeretnék majd szakembert kihívni, de párom nem szeretne költeni erre a dologra, viszont ez így nem maradhat. Van gyerek is, akivel mondjuk tökéletes a kutya viszonya, de ez akkor sem megengedett viselkedés a család tagokkal szemben.



2018. szept. 17. 13:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Ha nem értetek a kutyaneveléshez, kutyasuliba nem tudjátok elvinni, szakembert meg nem akartok kihívni, akkor miért választottatok két ilyen kutyát?...

A gyerekkel is csak addig felhőtlen a kutya viszonya, amíg nem akar a gyerek bármi olyat, ami a kutyának nem tetszik.

Ha nem szeretnétek a valamelyik tv-híradóban ti lenni a következő "megharapta a kutya a gyereket" hír, akkor minél hamarabb tegyetek az ügy rendezése érdekében (kutyaiskola vagy szakember kihívása).

2018. szept. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van. A bullt én akartam, párom nem, de belement. Ő régen sem foglalkozott vele, most sem. Nem hajlandó, nekem pedig nincs annyi időm. Nem tudom megértetni párommal, hogy szakember nélkül én ezt nem tudom megoldani...
2018. szept. 17. 14:05
 3/12 A kérdező kommentje:
Az előző kutyám minta kutya volt. Igaz, hogy vele rengeteget foglalkoztam, ez látszott is rajta. Én is a kutya iskolát mondtam páromnak, de ő hallani sem akar róla. Fogalmam sincs hogyan győzhetném meg...
2018. szept. 17. 14:06
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Itt azért nagyon súlyos nevelési gondok vannak. Házhoz kijáró kiképző vagy kutyasuli kellene sürgősen! Sajnos a párkapcsolati gondokat neked kell kezelned, az már más topikba tartozik.
2018. szept. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok a pénztárcádban kutakodni, de nincs saját fizetésed, amiből tudnád fizetni az iskolát, kiképzőt? Miért kell, hogy a párod erre rábólintson, ha lényegében nem is az ő kutyája?
2018. szept. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Együtt élünk, közös kasszán vagyunk lényegében. Nincs ilyen, hogy enyém, tied, de, ha nagyobb összeget kiadunk azt meg szoktuk beszélni és köszönöm a párkapcsolatommal nincs semmi baj. Én tudom, hogy miért áll így a kutyához, de ez egyáltalán nem ide tartozik, nem ez a lényeg. A kérdés az volt, hogy addig is, amíg egy szakembert tudok hívni van-e valami ötlet? Én azt mondtam neki, hogy etesse ő, foglalkozzon vele többet, de ő nem is akar foglalkozni vele, etetni sem akarja, így pedig nehéz az ő viszonyukat rendezni. mondjuk egy kiképzőnek egyébként is nagyon örülnék. Muszáj lesz,nem csak ezért, a corsonak is jól jön szerintem majd
2018. szept. 17. 14:32
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő nem akar ezzel foglalkozni, neked kell a kutyát úgy nevelni, kontrollálni, hogy vele se legyen baj. Hogy rá is hallgasson. Azért, mert te azt mondod a kutyának, hogy a párpdra is hallgatnia kell. De írod, hogy te sem tudod jól nevelni, így ez a szint még nagyon messze van.
2018. szept. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Elcsesztem kisebb korában. Udvaron belül hallgat rám, de utcán már nem. Konkrétan úgy sétál a kutya, hogy nem is szagol csak húz és megy előre...udvaron szépen tud mellettem jönni, trükköket is csinálunk, kaja adás előtt is végig a szemembe néz, addig nem eszik, amíg nem szólok, de tudom, hogy hol basztam el. Eltökélt szándékom megoldani a problémát így vagy úgy. Megpróbálom én, adok egy kis időt, ha nagyon nem megy, jön a szakember. Kaja féltés is volt, amikor nagyobb húsos csontot kapott, amin rágódni lehet, de ezt már megoldottuk, már nem morog ilyenkor. Eddig soha nem morgott, ha ki akartuk valahonnan zavarni, ezt most kezdte kb. 1,5hónapja (nem is tudom pontosan). Az új kutyával is megváltozott a viselkedése, nem játszik vele annyit, rámorog, vicsorog, ha cseszteti őt. Velem, gyerekkel simulékony, semmi gond. Szóval én az új kutya érkezésének is be tudom. Azon is gondolkoztam, hogy talán külön is kellene vele sétálnom, foglalkoznom, nem csak együtt mindkettővel. Vagy hogyan lenne jobb.
2018. szept. 17. 14:46
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Első körben kizárnám azt nincs-e valamiért fájdalma. A práod meg ha nem akar vele foglalkozni, akkor kár erőltetni, neked kell.


És szerintem külön a cosotol, mert ha a corso ezt látja, hogy szarba se vesz titeket az idősebb garantált, hogy követni fogja a viselkedést.


Erős kutyákat választottatok, szerintem kell a kutyasuli.

2018. szept. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért egyvalamit az elején szögezzünk le. Ha a párod nemhajlandó foglalkozni a kutyával akkor az soha nemis fog neki engedelmeskedni. A párod csak szerinted családtag, a kutya szerint egy idegen és amíg a párod nemviselkedik családtagként a kutyával addig ez nem is fog változni. Erre semmilyen szakember nemtud semmi csoda módszert, mind ugyanazt fogja mondani. Minkét kutyával egyformán foglalkoznotok kell mindkettőtöknek, a párodnak is.
2018. szept. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!