Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Morgott és vicsorgott a...

Morgott és vicsorgott a páromra, amikor ki akarta küldeni az általa kiválasztott kényelmes helyről. Falkavezéri gond lehet csak vagy valami más?

Figyelt kérdés

Ivartalan 3éves szuka bullterrier. Életében soha nem volt agresszív. Nem olyan rég pár hete kezdte el, hogy ol befészkeli magát a garázsban egy kényelmes helyre, este párom szeretné kiküldeni, mert zárna be a kutya vicsorog, morog és odakap. Persze ő nem mer hozzányúlni. Tény, hogy nem sokat foglalkozott a kutyával egyébként, meg nem is igazán szeretne. Viszont ezt rendezni kell. Rám egyszer próbált meg morogni, azóta sem. Végül én zavartam ki tegnap a garázsból. Sajna én sem vagyok falkavezér, mert az utcán számba sem vesz engem. Udvaron persze szót fogad. Tudom, elrontottam, nem jártunk suliba és nincs is rá lehetőség, így igyekszem a legjobbat kihozni a dolgokból.

Hozzá tartozik, hogy van egy 6hónapos cane corsonk, akire egyértelműen féltékeny, szerintem ez is közre játszik a viselkedésében. Előtte soha nem mert morogni ilyen szituációkban. Ha minden kötél szakad szeretnék majd szakembert kihívni, de párom nem szeretne költeni erre a dologra, viszont ez így nem maradhat. Van gyerek is, akivel mondjuk tökéletes a kutya viszonya, de ez akkor sem megengedett viselkedés a család tagokkal szemben.



2018. szept. 17. 13:31
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Azért morog és kapdos, mert érzi, hogy a párod tutyimutyi és megteheti. Ilyenkor azt kéne - ha a párod ennyire nem akar foglalkozni a kutyával és nem is mer- hogy te odamész és "helyre teszed" a kutyát.


Amúgy meg érdmes lenne kipróbálni egy egyszerű, banális módszert, ami nem igényel nagy erőfeszítést a párodtól és falkavezérség hókuszpókusz se kell hozzá: amikor ki akarja terelni a garázsból, hívja ki jutalomfalat segítségével.


Veszel valami szárított húsos falatot, beteszed egy üvegbe és felteszitek egy polcra a garázsban. A párodnak annyi a dolga, hogy mikor kell, kivesz belőle 3-4 darabot és kicsalja vele a kutyát, ennyi.


Ha ez működik, se a párodban, se a kutyában nem a rossz érzés fog megmaradni, ráadásul pár alkalom után már szívesen fog kijönni hívásra a kutya.


A külön-külön foglalkozás is jó ötlet.

2018. szept. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Tegnap este is ugyanott fekudt. A kutya szòra kijött, nem volt vicsorgàs. Pedig nem tutyimutyi a pàrom van tekintèlye előtte. Dolgozok az ügyön.
2018. szept. 19. 05:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!