Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskó vs Basset Hound!...

Tacskó vs Basset Hound! Milyen szempontokat érdemes figyelembe venni, mit kell mérlegelni mielőtt döntünk?

Figyelt kérdés
Hogy melyik fajtát válasszuk...
2018. szept. 17. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Az első és legfontosabb szempont, hogy megfelelő tenyésztőtől vedd. Szaporító kizárva.


Nekem tacskóm van, figyelni kell arra, hogy ne lépcsőzzenek sokat, minőségi tápokat kapjanak. Szeret a gazdájával lenni, igényli a játékokat sétákat.


Akár érdemes menhelyeken is nézelődni.


Mire vagy konkrétan kíváncsi?

2018. szept. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Orijennel tervezem Őket etetni, mert van 2 macskám és náluk is nagyon bevált...

Vagy esetleg BARF szerint.


Természetesen akármelyik fajta mellett is döntök, minőségi tenyésztőt fogok keresni.


Arra lennék kivancsi, hogy melyik ideálisabb első kutyának, s hogy mik a főbb különbségek a kettő fajta között amik alapján el lehet indúlni, hogy mégis melyiket vállasszam...


Az interneten olvasottak alapján nagyon hasonlóak, a bassetnek kicsit nagyobb elvileg a séta igénye, ugyanakkor általánosságban lustább, rendes lemozgatás mellett kevesebbet pörög már otthon.

A tacsi pedig elvileg kicsit akaratosabb, hangot hallatni is jobban szeret...

De mondom, ezeket csak a netről szedtem össze.

Igazak e ezek? Mi van még?

2018. szept. 17. 17:43
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A BARF is jó lehet. :)

A tacsinak szerintem sokkal nagyobb a mozgásigénye, mint a Basset-nek, mivel az utóbbi sokkal lustább kutya.

Igen, a tacsi szereti hallatni a hangját, de ez is szerintem nevelés kérdése.

Én imádom a tacskómat, nem bántam meg, hogy emelett a fajta mellett döntöttünk. Aranyos kutyák, akik nagyon tudják szeretni a gazdit. Bár minden kutya ilyen... :)

Ha kevésbé mozgós kutyát szeretnél, akkor a Basset-et ajánlom.

2018. szept. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

És azt még hozzátenném, hogy ezeket a kutyákat (főleg a tacskót) nem tenném ki télen az udvarra.

Nekem rövidszőrű cser-fekete van. Télen fázósabb.

2018. szept. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%
Basset houndot. Négsem tacskó
2018. szept. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem mindenképp a Basset tetszik, mert a kutyának a lakásban a helye és mivel a basset hound olyan lusta, mint Én, nem szedi szét a pakást míg nem vagyok otthon. Volt magyar vizslám, naponta megkellett verni, mert lebontotta a lakást. Nekem energiabomba kutya nem kell!! Nem nem nem!!!!!
2018. okt. 14. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!