Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Repültetek már kutyával?...

Repültetek már kutyával? Valaki el tudná mondani, hogy működik lépésről lépésre? Kutyus hogy viselte?

Figyelt kérdés

Terveznénk egy utat, gyerekestől, kutyástól, de mivel a gyerekek kicsik, az autó út necces, maradna a repülő, csak a kutyák miatt meg nem tudom, hogy jó ötlet e. Itthon nem szívesen hagynám őket, akkor érvénybe lép a C terv...

Építő jellegű válaszokat szeretnék kérni!

Köszönöm!



2018. szept. 20. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Attól függ, hogy hova, melyik repülőtársasággal utaznátok. Ugyanis a fapadosok nem szállítanak házi állatot, kivéve (és engedéllyel) vakvezető kutyát.

Én nem repültem kutyával, de egy ismerősöm igen. Ő mesélte, hogy jó előre jelezni kell, mert a gépen max két kistermetű kutya vagy más állat lehet. Nagytestű meg az arra kijelölt csomagtérben szállítanak. De ez egy amerikai járat volt.

2018. szept. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Ez sok mindentől függ, ahogy az első írta a fapadosok nem szállítanak élő állatot, így az kilőve.

Mekkora kutyák? Hova mennétek? Fedélzeten maximum 8 kilóig szállítható (ketreccel együtt mérve).

A ketrecről neked kell gondoskodnod a legtöbb légitársaságnál, ez is szigorúan szabályozva van, nem mindegy milyen szállítóketrecet veszel.

2018. szept. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Rövid időre pl egy nyaralásra én nem vinnék kutyát repülővel. Megviseli a kutyát és drága. Költözés miatt persze megéri, de 1-2 hétre nem. ( Szemêlyes tapasztalat. A miénk repült csomagként és 1 hét volt mire kiheverte)
2018. szept. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Fizessétek be inkább egy panzióba és mindenki jól jár. Repülőn felárat kell fizetni a háziállatért és fel sem vihetitek magatokkal a fedélzetre, ha nagytestű. A raktérben ketrecben szállítható, gondolhatod mennyire stresszes lesz neki az egész.
2018. szept. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

NEkem több kutyám is repült - európán belül és Amerikába is mentünk így - és semmi olyan nincs hogy megviseli. HA hozzá van szoktatva a boxhoz és normális az idegrendszere akkor nem kéne hogy gondot okozzon.

Tényleg légitársaságfüggő, hogy mik az előírások, de nagy átlagban 8-10 kg (boxszal együtt) felett mindenképp csomagtérben utazik a kutya. Olyan szállítódoboz kell, aminek a teteje és az alja csavarral rögzíthető és nemcsak klipsszel. A kutyának fel kell tudnia állnia benne. Általában 70-150 euro körül van/per út. De minden légitársaság oldalán megtalálod a "pet policy"-t.


Nekem a kutyáim ugyanolyanok mikor leszállunk mint amikor feladtam őket. Aki azt mondja hogy egy hét volt mire kiheverte, az max a saját idegességét vetíti ki a kutyára, mivel a kutyák a jelenben élnek. Nem tudnak stresszelni a múlt miatt, max ha egy ugyanolyan behatás éri és ez előhozza az emléket.

2018. szept. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válszokat Mindenkinek!

Köszönöm!

Igazság szerint 3 kutyánk van, ebből 1 tuti jöhetne velünk a fedélzetre a fent leírtak alapján, ő egy Bolognese.

A másik 2 kutyám, ők ridgebackek, miattuk aggódom leginkább.

A nagy helyzet az, hogy mint ahogy írtam is, nem szívesen hagyom őket itthon, vinni meg idáig nem tudom, hogy hogy vigyem őket.

Sajnos egyenlőre nem sikerült döntenem!

Egyszerűbb lenne a repcsi, lehet még nekik is, hogy nem kellene tizen órát kocsikazniuk.

Illetve egyálralán nem barátkozósak. Senkire nem tudnám nyugodt szívvel hagyni őket. Panzió is kilőve ezáltal...

Nyilván ha nem találok megoldást, inkább nem is megyünk a gyerekek, meg a kutyuk, meg én. Apát szeretnénk elkisérni...

Bár lehet ezt sokan nem értik meg vagy hülyének tartanak miatta.


Kedves Utolsó!

Azt szeretném kérdezni, hogy az megoldható, hogy végig szemmel tartsam még el nem helyezik a raktérben a kutyusokat, illetve az út után mikor "előveszik" őket? Sokmindent kiküszöbölnék ezzel, amivel kapcsolatban vannak fenntartásaim...

2018. szept. 22. 01:00
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem. A check innél adod le őket. Akkor már a boxban vannak és te utána mész át a security checken és vársz a tranzitban a gép indulására. Én annyit csináltam mindig, hogy megkérdeztem a stewardesseket vagy a kapitányt, hogy felkerültek-e a gépre. Nekik ezt tudniuk kell.

Amikor leszálltok, légitársaság illetve reptérfüggő, hogy hol mikor kapod meg. Osloban egy külön ajtóhoz kellett menni, ott adták oda a boxokat. Budapesten simán rátették a szalagra.

Túl van ez az utaztatás drámázva azok által akik nem merik, plusz a rémsztorik sem segítenek.

De szerintem a kulcs, hogy legyen egy olyan kutyád, aki tökéletesen elvan boxban, bárhol is vagytok és van ő. A boxot ne tudja kinyitni. Illetve ne legyen hangérzékeny (egy lövés vagy viharfélő kutyának, tuti stresszesebb az egész, mert minden nagyon hangos). Ha nincs boxhoz szoktatva az necces. Én New Yorkban láttam egy masztiff nagyságú kutyát próbáltak erővel betenni egy boxba - látszott hogy a kutya életében nem látott ilyet. Így nem szerencsés először repültetni. Az enyémnek meg közben annyit mondtam "menjél be" és beugrott, rácsuktam, rátették a biztonsági gyorskötözőt a kennelajtóra és otthagytam. Utána Denverben találkoztunk újra. Örült nekem és másnap mentünk kirándulni.

2018. szept. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!