Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugatós mudi kutyát hogyan...

Ugatós mudi kutyát hogyan csillapítsam le?

Figyelt kérdés
Parkban, vagy kutyafuttatóban, ha van egy neki nem tetsző kutya, éles hangon ugatni kezd, egyre jobban felidegesíti magát, ilyenkor hiába próbálkozok különböző dolgokkal, a végén el kell mennem vele. Sokan mondják, hogy az a kutya dolga, hogy ugasson, de bele lehet süketülni, sőt annyira ideges lesz, hogy a végén azzal a kutyával se jön ki, akivel eddig kijött, válogatás nélkül mindenkit, mindent ugat, szinte remeg az idegtől, mintha sokkos állapotban lenne. Ezek kivételes esetek, egyébként nagyon sok kutyával kijön, sokféle helyzetben, pl. labdán se balhézik össze. De van 2-3 kutya itt 1 kilóméteres körzetben, akiktől szó szerint sikítófrászt kap! Hiába szólok rá, semmi haszna, ugat tovább, elhívom onnan, visszamegy, közéjük állok, megkerül, és folytatja, védelmi pozícióba veszem az "áldozatot", és megpróbálom elkergetni a saját kutyámat, az sem érdekli, kicsit félrevonulok vele, és próbálom nyugtatgatni, de nem nyugszik, a fél szeme a másik kutyán, eleresztem, és folytatja. Leszorítom a földre(ledominálom), az sem érdekli. Általában a kis termetű agresszívabb kutyákra reagál így. A kis termetű kutyákat vagy így ugatja (ritkább eset), vagy teljesen figyelmen kívül hagyja (95%-ban). Pár idősebb, vagy dominánsabb kutyával is előfordult hasonló, de ott ennyire nem idegesítette fel magát. Valami tuti módszer valakinek? Suliba nem fogom vinni ezért, mert egyébként nincs vele baj.

2018. szept. 21. 16:24
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

A mudi az ilyen ugatós fajta. Ha jutifalattal jól manipulálható, mint a mienk is akkor sok gyakorlással ellehet érni, hogy tiltásra befejezze. Tiltod az ugatáat és kézbeveszed a jutifalattot, amint elhalgat odaadod. Ha ez megy egyre hoszabb csendbdnlét után adod a jutit.

Eleinte célszerű nyugodtab környezetben pl othon gyakorolni. Ha eleinte nemakar reagálni a jutifalatra, befogod a száját és az orraelé tartod a jutit. Nállunk 2-3 alkalom után atváltott, és a jutira meg ránk figyelt nem arra amit elötte ugatot. Utánna már hamar leesett neki mire megy ki a játék.

2018. szept. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Na ezt még nem hallottam, köszi, ki fogom próbálni!
2018. szept. 21. 17:40
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Neveld meg! Semmi tekintélyed bármit is bohóckodsz vele, ez van. Egy nevelt, fegyelmezett kutyára rászól a gazdája, hogy kussol, akkor nem ugat! Legyen az mudi, csivava, vagy rottweiler!
2018. szept. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Normális nevelés és fárasztás kellene! Ha megfelelően nevelnéd, a rászólásodra azonnal elhallgatna! Ha pedig kellően lefárasztanád (márpedig egy mudihoz nem kevés idő, energia és talasztalat kell) nem is stresszelne be.
2018. szept. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kösz a semmitmondó válaszokat. Nevelés alatt van a kutya, ezért kérdeztem.
2018. szept. 24. 10:34
 6/10 anonim ***** válasza:
31%

Milyen választ vártál? Menj el csodaországba varázspiruáért vagy varázspálcáért, ami egy csapásra megoldja helyetted a gondokat.

Vagy rakj rá elektromos nyakörvet, ha a neveléssel csődöt mondtál. Esetleg nyugtatózd naponta. De a legolcsóbb az lenne, ha kikötnéd a menhely kapujába és otthagynád.


Nincs csoda megoldás! Egy mudi munkakutya, te mit dolgozol vele és mennyit? Az energiái, a dominanciája és magas ösztönszintje miatt a nevelése kemény munka és csak jutika-puszika-szeretke módszerrel nem fog menni.

2018. szept. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Olyan választ, amit az első írt, nem pedig ilyen gúnyos, kioktató, és lenéző stílusban odahányt hasznavehetetlen kommentet, aminek egyetlen célja a ledegradálás. Sajnos a válaszodból ítélve maximum a 8 általánost végezted el, nem tudom minek jársz ide válaszolgatni, írtál valaha hasznos kommentet?
2018. szept. 24. 19:13
 8/10 anonim ***** válasza:
28%

A sértődésnél és személyeskedésnél nincs jobb védekezés, igaz? Hisztis kamaszkorban még csak ez működik.


Kérdeztem, mennyit foglalkozol vele. Mert amíg nem tartod úgy, ahogy igényelni, nem várhatsz javulást. De nem válaszoltál, mert az önérzeted megsértése feletti siránkozásod gondolom minden mást kiiktatott benned.

Ha a nevelés nem megy (és ezek szerint nem megy), menj el kutyaiskolába. Itt nem fog senki regényt írni neked a helyes nevelésről. Ha itt nem tudod kontroll alatt tartani, máshol is elég sok csúszás lehet a kapcsolatotokban.

2018. szept. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Napi 2szer megyek vele kutyafuttatóba, ahol 1- másfél órát játszik, de egyébként visszük magunkkal mindenhová, és én napi 24 órában itthon vagyok vele, soha nincsen magára hagyva. Foglalkozom vele, lakásban van, nem udvari kutya, bár kimehet oda is. Hogy ne húzzon séta közben, például most már a harmadik módszerrel tanítom neki. Az első két módszert az internetről választottam, de nem jött be egyik sem, ezt a harmadikat egy ismerős ajánlotta, és a második napon megértette a kutya. Nagyon okos. Az ugatást leszámítva mindent tud, amit elvárok tőle, még sok mindent gyakorolnia kell, de ezért nem fogom suliba vinni, mert néhány kutya felidegesíti.


Egyébként, a hatos válasz stílusa sem különb az én megjegyzéseimnél, csak mondom, elég gyerekes. Menhelyről mentettük, ezért elég nagy sértés volt azt olvasni, hogy kössem ki egy menhely előtt!

2018. szept. 26. 08:56
 10/10 A kérdező kommentje:
Egyébként meg nem kértem regényeket, a kérdésem egy konkrét dolog volt, ha valakinek nehezére esik válaszolni, vagy nem akar, akkor nem kötelező.
2018. szept. 26. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!