Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tud még bundát növeszteni a...

Tud még bundát növeszteni a kutya? Vagy a szalma elég lesz neki?

Figyelt kérdés
5 hónapos kutya kb térdig ér. Nagyszülőkhöz kell költöznünk pár hónapra és itt nem lehet bent. Nekik is van kinti kutyájuk ők a szakmában alszanak. De nekik van a hasukon szőr, az enyémek nem sok. Szerintetek?

2018. szept. 24. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Valami ideiglenes helyet vagy kompromisszumos megoldást nem tudtok kitalálni? Pl ha olyan kialakítású a ház hogy az előszoba rész el van különítve...


Nem lenne valami jó ha ilyen rövid szőre van :(

2018. szept. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az elsőnek. Vagy beszéljétek rá a nagyszülőket, vagy keressetek ideiglenes otthont neki. Kölyökkutyát semmi pénzért nem hagynék udvaron aludni, pláne nem rövid szőrűt. Esélyes, hogy ebben a hidegben felfázik, ha tényleg kevés (és rövid) szőre van.
2018. szept. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem jó ha kint alszik, nincs valami melléképületféle, ahova jól szigetelt, méretének megfelelő kutyaházat be lehet tenni, jól beszalmázni. Nekem is kinti kutyáim vannak, de a házunkhoz lett nekik építve egy kutyaház, ami 2 helyiséges, nyáron kivehető ajtó, télen szilikonos lengőajtó, és bevezettük bele a központi fűtést(vastag cső, falra szerelt radiátor, kicsi).Télen nagy hidegben kb.15 fok minimum van nekik belül, a rövidebb szőrűek ott fekszenek, a kinti részben is 10 fok van, ott a hosszú szőrűek.Valamit nem tudnátok kitalálni?

Csak a szalmában fekvés kevés, az ő kutyájuknak is.

2018. szept. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

Semmiképp nem hagynám az udvaron aludni!


Ha nem aludhat bent, akkor vagy ismerőshöz add, vagy kutyapanzióba!

2018. szept. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha olyan fajta, amelyik "gyárilag" nagy bundát tud növeszteni, akkor ha most már kint van, szerintem lesz téli bundája, ha később kerül csak ki, akkor erősen kérdéses. Viszont kisebb termetű kutyát kockázatosabb kint tartani. Nincs valami nyári konyha, garázs stb. ahova be tudna menni a hidegben? A szalma jól hőszigetel, de kellene neki egy védett hely.
2018. szept. 25. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fajtafüggő. Pl egy afrikai kopasz kutyát nem célszerű kirakni de egy komondort nyugodtan. Szerintem tud növeszteni az enyémnek sincs még fent a téli de már többet eszik. Én is szalmázom az ólját + dupla falu és szigetelés van a falak közt. Rövid szőrű de dupla bundájú nagy testűm van. Nálunk mindig kint van pedig bent is lehetne de max fél órát hajlandó a lakásba tölteni.
2018. szept. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!