Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megéri kutya biztosítást kötni?

Megéri kutya biztosítást kötni?

Figyelt kérdés

Az Aegonét láttam, de nem vagyok otthon a biztosítások világában.


Van például a mini csomag, ami idézem "Baleset és betegség esetén megtérítjük az állatorvosi kezelések költségeit alkalmanként 20.000 forintig."


Ez azt jelenti, hogy ha valami történne a kutyával, teszem azt műteni kell, akkor a vizsgálat, műtét, varrat szedés, kontroll, ezek különböző alkalmaknak számítanak és ezeket mind fizeti 20.000 Forintig alkalmanként?

És ha egy alkalom többe kerül, mint 20.000, azt nem fizeti egyáltalán, vagy csak azt kell nekem fizetni ami ezen felül van pl ha 38.000 Ft akkor ő fizet 20at én meg 18at?


Lehet hülyn fogalmaztam, csak próbálok tájékozódni. Köszi.


2018. szept. 24. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Érthető...

Amikor számlát viszel kezelésről, bármennyibe is többe került az, a biztosító ad 20 ezret. Ha alatta van az ár, akkor azt persze, kifizeti a számla alapján.

Nekem a lakásbiztosításom mellé van kötve a kisállat biztosítás.A kisebbik csomag.

Generalinál alkalmanként 50 ezerig fizet. Egy évben 4x max. Ha 10 ezer alatt van, nem fizet. 10 001 forintnál már kifizeti a teljes összeget.

2018. szept. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Érdemes az ászf-et elolvasni, milyen esetben hogyan járnak el.

Ha többe kerül az ellátás, mint a biztosítási összeg, akkor a különbözetet te fizeted.

Egy betegség vagy baleset egy biztosítási esemény, csak egyszer fizetnek.


Arra azonban nagyon figyelni kell, hogy pl. a kombinált oltást is évente be kell adatni, illetve negyedévente dokumentáltan legyen fereghajtva a kutya, mert különben nem fizetnek, ezek a feltételek is benne vannak az ászf-ben, kétszer érdemes elolvasni.

2018. szept. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes. Nekem a lakásbiztosítással van kombinálva. Évi 200 000.- ig fizet és a szamlák 80%át. Nem beteges a kutyám de pl szűretem diszpláziára és a röngenen látszott egy helyen egy porc törés. Puff 33000 a röngen és a gyógyszerek mer volt egy rossz mozdulata és eltört neki. Kértem számlát és a biztosító olyan 26000 körül fizet is. Nem kötöt bele semmibe (persze vannak feltételek) mondtam hogy ez egy rossz mozdulatól törhetet neki de szerencsére pár hét és semmi baja már mondta is a hölgy hogy persze fizetnek. Nem tudom neked milyen az anyagi helyzeted de nekem nsm rossz hogy kifizeti a nagyát. Ha meg egy műtétről van szó akkor pláne nem rossz.
2018. szept. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az Aegoné szerintem drága. A lakás biztosítások mellé köthetőek barátibb áron vannak. Persze, nem egyformák a feltételeik, fizetési módjaik. Annak érdeme utána nézni.
2018. szept. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekünk Generali van és hasznos :)

Múltkor megtámadott minket egy másik kutya. 50.000Ft volt a műtét és beszálltak.

2018. szept. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ezt a típust pár hónapja néztem és az apróval írt részben felsorolnak a fajtákhoz rengetek betegséget amire nem fizetnek, ha még mindig így van akkor szerintem inkább nem
2018. szept. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!