Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyámnak egész életében...

Ha a kutyámnak egész életében mindig Pedigree kaját vettem, meg hasonlókat, akkor nem voltam jó hozzá?

Figyelt kérdés
Sokszor pl. macskakaját,mert azt jobban szerette.Meg amit lehet kapni Sparban,meg mostanában a nevenincs tescos 12 alutasakos ételt,amit szeret.cSAK azért kérdezem,mert itt mindenki minőségi kajákról beszél.Gondolom más egy nagy kutya.Az enyém 10 éves yorki,2 kiló.Pl.penny-s meg ilyen olyan kis tégelyeset nem vennék,de pl. a DM-ben is szoktam venni neki néha ilyet.Meg 1-2 falat innen-onnan házi dolgokból,mert azt nem igazán bírja a gyomra.Nem érzem magam rossz gazdának,de hátha valaki jobban csinálta volna ... soha semmilyen betegsége nem volt szerencsére.
2018. szept. 28. 18:04
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

A Pedigree nem valami jó minőség, az áráért már tudnál venni sokkal jobbat is. Nem éri meg, túl drága ahhoz képest, hogy silány.

Nem csak az etetésben merül ki az, hogy jó gazdája vagy-e vagy sem. De illik tájékozódni, hogy mi való neki, mi az ami a pénztárcádhoz mérten a legjobb választás lenne. Sosem késő váltani. Sok kutya a Pedigree-nél rosszabb ételeken is elél, de ettől ez még nem követendő példa. Lehet, hogy nem volt eddig baja, valószínűleg nem is lesz, de hosszú távon nyilván a kutyáknak is egészségesebb egy jó minőségű étrend, csak úgy mint az embereknek.

2018. szept. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Pontosan úgy tudnám szemléltetni, hogy attól még te is szeretnéd anyukádat, ha egész életedben csak zsíroskenyérrel etetett volna.

Szóval nem ettől leszel rossz gazdi, csak nem azt adod neki, amire szüksége lenne a szervezetének.

Nem rettenetes, megbocsáthatatlan helyzet, csak nem épp ideális.

2018. szept. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 bollocks ***** válasza:
75%
Taste of the Wild-dal, ami az egyik legjobb táp a piacon, havi kb 1500Ft lenne etetni a 2kg-s monstrumot. Tényleg ezen kell spórolni?
2018. szept. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Tény, hogy a Pedigree nem valami jó táp, viszont nem csak ennyiből áll az egész jó gazda dolog. Például ha valaki drága kutyatápot ad a kutyájának, és egész nap láncon tartja, akkor ő jó volt a kutyájához, mert minőségű ételt adott? Nem. Mondjuk kétlem, hogy aki láncon tartja a kutyáját, az nem sajnálná a pénzt drágább kutyakajára... Szóval nem feltétlen tesz ez rossz gazdává.

Egyébként egy yorki tényleg nem egy nagy kutya, szóval ha vennél akár egy picit drágább kutyatápot, az is sokáig elég lenne neki. Nem olyan drága az etetése, mint pl. egy 30 kilós kutyáé. Szerintem próbálj ki más kutyatápot, sosem késő. Lehet ő is jobban szeretné, meg anyagilag se megterhelő egy 2 kilós kutyát minőségi étellel etetni.

2018. szept. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Nekem a két kutyám havi etetése prémium táppal 23000 Ft (ez csak a táp).

Két zacskót kell vennem, ami ugye azt jelenti, hogy egy zacskó 11500 Ft. Egy zacskó 7 kiló. És elég márkás prémium táp.

Ha te megvennél egy zacskó ilyet, ami 7 kilós, és 11500 Ft abból a kutyád hónapokig jól lakna.

Tényleg pici kutya, hogy az etetésen varriálnék.

A pedigree márka túlárazott, és silány.


Nem ettől leszel rossz gazdi, de ezen én nem spórolnék ilyen pici kutyussal.


Rossz gazdi a lánc, a verés, a lesz@rom csak egy kutya... Na szerintem itt kezdődik a rossz gazdi.


Helyedben kipróbálnék egy jobb tápot, hiába 10 éves a jobb étellel, hónapokat, sőt éveket nyerhetsz.

Mellé persze kell az állandó séta, futás, játék stb.


Száz szónak is egy a vége: ezért én még nem neveznélek rossz gazdinak. (De jobb lenne, ha megfogadnád a tanácsunkat :) )

2018. szept. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%
Csak ettől nem leszel rossz gazdája, ha egyébként minden mást megkap. A pedigre annyira nem katasztrófa táp egy teljesen egészséges, nem allergiás, nem emésztési problémás kutyának. Sokkal silányabb tápok is vannak az áruházakban. Azonban nagyon túlárazott, jobb tápot is lehet kapni ugyanazért az árért, és igazából a sokkal drágább táp sem olyan nagy teher egy yorkinál, főleg ha azt vesszük, hogy alutasakost is vettél neki, ami a magas víztartalom miatt egy drága etetési mód.
2018. szept. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 bollocks ***** válasza:
87%
6: csak kíváncsiságból, melyik a pedigree-nél sokkal silányabb táp? Emlékeim szerint a ~4% hústartalom a Tesco/Auchan sajátmárkás tápokban is megvan.
2018. szept. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

Egy táp hústartalma min. 3% kell hogy legyen.


Vajon mi a maradék 97?

2018. szept. 29. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%
Nem, nem vagy jó gazda. A puszika, simike kevés. Ha nem vagy hajlandó normálisan etetni, ha spórolni akarsz még az ételén is (vagy az energián, ami a normális táp megvételével jár) nem nagyon lehet még az átlag szintre sem sorolni téged.
2018. szept. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem látom túl sok értelmét ennek a kérdésnek, hiszen a "jó gazda" definíciója ennél árnyaltabb, és ezt te is tudod. Úgy gondolom valamilyen visszacsatolást vagy megnyugtatást várnál...

Ha naponta sétáltatod (lakásban tartva pedig legalább 3-szor), és igyekszel kielégíteni a mozgásigényét, az már egy jó alap. Ha megneveled, és kutyaként kezeled, az megint egy pozitív dolog. Ha bent tartod, rendszeresen ápolod a szőrét, ahogy az a fajtája megkívánja, azért szintén nagy pacsi jár.

És igen, a jó gazda jellemvonása, hogy jó táppal etet, helyesen táplál. Most, hogy tudod, a Pedigree és a no name alutasakos egy rossz választás, ideje, hogy válts, és ezzel a jó gazdik sorai közé emelkedj.

Ó, és ilyet már hallottam, hogy "semmi baja" meg hogy "egészséges", a valóságban viszont a kutyának fele annyi szőre van, mint kellene, vagy épp kopasz foltos, fénytelen a bundája a gagyi kajától, csak a gazda észre sem veszi, vagy szépen krémezgeti az egyértelműen allergia miatti sebeket. True story.

Meg amilyen állapotban van némely kutya foga, hagyjuk...a gazdák meg azt hiszik ez a természetes, mert hát "idős az eb". Hát nem, csak ramaty étellel etetik.

Most, hogy a tied is korosodik, pont időszerű belekezdeni a normális táplálásba. Brit care, Real Nature, Taste of the wild, Markus Mühle, Lukullus, Platinum alá ne is add minőségben. Lehet, hogy fogsz egy nagyot nézni a kutya állapotának változásán. (Velünk megtörtént, mikor egy 13 éves kistestűt kezdtünk el kutyához méltón etetni. Kár, hogy addig kellett várnia, hogy rendes szőrmét növeszthessen magára, hiszen végre lett milyen vitaminokból építkeznie.)

Végül pedig, ahogy írták is már előttem: egy ekkora kutya etetése havi néhány ezer forint, akkor is ha a legdrágább Orijennel vagy Acanával etetsz. Nem látom be, mi értelme lenne ezen spórolnod, különösen annak tudatában, hogy rájöttél, milyen ótvar tápot adtál neki eddig.

2018. szept. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!