Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugat a kutya egész este?

Miért ugat a kutya egész este?

Figyelt kérdés
Levan mozgatva, de esténként mindig rájön, és elkezd morogni, majd a kapuhoz rohan és ugat. Kimentem, síri csend van, nincs senki az utcán. Viszont, ha kint vagyok, akkor nem ugat. Nagyob kellene a segítség, mit tudok vele csinálni, mert nem akarom, hogy anyám beadja menhelyre. :(

2018. aug. 11. 23:49
 1/9 anonim ***** válasza:
20%

A kuryának az a dolga, hogy ugasson, gratulálok ha ezért anyád menhelyre adná.

Nem tudjátok esetleg éjjelre bevinni a lakásba/garázsba? Az én kutyáim is ugatják a semmit ezért éjjelre bent vannak és teljesen nyugodtan végigaludják az éjszakát

2018. aug. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
88%
Mindig kinti kutya volt? Lehet éjszakára hiányzik neki a társaság...
2018. aug. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Már egy ideje bent van nálam. De aludni most már mindenki más tud, csak én nem, mivel nem igazán akar nyugton maradni, mindig mozgolódik, járkál, az arcomba szimatol stb.

Kicsi korában bent volt, amíg nem kapta meg az oltásait, de azóta kint van (1 éves kan kutya).

2018. aug. 12. 01:03
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Klasszikus szeparációs szorongás.

Röviden azért ugat, mert hagyod. Hosszabban meg nézz utána a jelenségnek, és az orvoslásának. A lemozgatásnak ehhez nincs köze, az testi fárasztás, ez meg pszichés dolog. Fegyelmezni kell, meg a szep.szor-ra gyakorlatokat végezni.

2018. aug. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, mert mikor behoztam, akkor állandóan kiakart menni, és ezért is nem bírtam vele. Utána megelégeltem a dolgot és kimentem vele hajnali kettőkor labdázni a sötétben. Élvezte, kereste a sötétben a labdát, utána mikor már alig bírta, akkor mondtam neki, hogy vége van. Ezt követően pihent, egy keveset ugatott, de látszott, hogy sok kedve nem volt hozzá, mert csak odavakkantott. Így tudtam én is aludni. Lehet többet kell vele játszani. Eddig elég volt neki 1 órás séta és egy kis játék. Tegnap két órás séta volt, és több játék. De ezt még mindig emelni kell, bevezetni valami újat.

Bocsi,ha hosszú lett. :)

2018. aug. 12. 09:16
 6/9 anonim ***** válasza:
41%

Amit írtál, az nekem nem tűnik lemozgatásnak.


Németjuhász, tipikus munkakutya. 1 óra séta és egy kicsi játék édes kevés neki. De még 2 óra séta is kevés.

Munkakutya, munka kell neki, vagy RENDES LEFÁRASZTÁS. És ezt nem csak a mozgásra kell érteni. Fárasztani kell testileg is, de agyilag meg főleg. Sokkal-sokkal több foglalkozást igényelne, mint amit adtok neki.


Napi 2 óra séta meg egy kis játék még az én közép snacimnak is kevés.


Kezdjetek el kutyasuliba járni és vegyetek fel valami sportot. Németjucinak jó az ÖV, de ahhoz kell egy kis előképzettség is és csak rendes kutyasuliban szabad. Ilyen otthon vadítós valami, az nem ÖV.

Plusz fáraszd szellemileg is. Trükközzetek, kerestess vele valamit, lényeg, hogy igazán használja az agyát. És egy-két óránál több mozgás legyen, ami nem csak séta. Futtasd is. Nézzetek utána a bikejöringnek, keressetek valakit aki megmutatja az alapokat, az is jó lehet.

2018. aug. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszi a választ! :)
2018. aug. 12. 14:42
 8/9 anonim ***** válasza:
58%
Ha már a szobádban van, legyen neki külön helye, szoktasd oda. Legyen tekintélyed neveld meg
2018. aug. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A szomszéd szólt, hogy a gyerek nem tud aludni, őt viszont nem zavarja az ugatás. Most bevan zárva, ott van neki helye kialakítva.

Megvártam míg elkezd ugatni, utána kimentem és bezártam. Kilát onnan. Ugyanúgy ugat, de hátha rájön, hogy miért zárom be.

Valamint marad a kutyasuli, itt csak egy amatőr csapat van a facebook oldaluk szerint, de hátha tudnak segíteni.

2018. aug. 13. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!