Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék ezen ügy érdekében?

Mit tehetnék ezen ügy érdekében?

Figyelt kérdés

Ma anyu kapott egy e-mailt , hogy magyar vizslákat ajándékoznak el . Én láttam a kiskutyákat képről , és nagyon aranyosak , megkérdeztem , hogy lehetne-e nekünk is egy , de azt mondta , hogy nem , mert így is tudunk kupit csinálni magunk után :/ Mellékesen mindennap rendet rakok ... Meg azt mondta , hogy nem kell ide kutya :( Régebben volt egy kutya ,csak leharapdálta a nádkerítést ... De az a kutya amúgy is patkányozó kutya volt . Én nagyon szeretnék egyet ... Szerintem a húgom is :)


14/F


2010. jún. 23. 17:42
 1/5 anonim válasza:
33%
Nem akarlak elkeseríteni, de a vizsla, nagyobb kárt fog csinálni.Nagyon nyeszlet kutya fajta, főleg kicsinek.Nekünk is volt és tovább adtunk rajta, nagyon sok kárt csinált.És nem azért mert kiskutya, hanem mert ez a kutyafajta ilyen.
2010. jún. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Mi az, hogy nyeszlet a vizsla???

Nekünk is volt, semmi kárt nem csinált!

Kivéve kicsi kölyökként, amikor a cipőket elhurcolta, megrágta. De később nem randalírozott!

A vizsla egy vadászkutya, és általában jól taníthatóak, nevelhetőek!

2010. jún. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nekünk sem csinált kárt,a legjobb kutyánk volt,sohasem felejtem el.Probáld anyukádat megfűzni.Én szeretem a kutyákat,most is van 2.
2010. jún. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mellesleg a kölyök kutyák nagy része betámadja a cipőket, de nagyobb korukban ezt szinte maguktól abba hagyják (na jó, nem árt megnevelni őket, de nekünk ez nem kerültk ülönösebb erőfeszítésbe).


De amúgy kérdező, ha anyukád nem akar kutyát, akkor nagy valószínűséggel nem is lesz. Az enyém sem engedte nagyon sokáig, sőt, pedig szereti az állatokat, de azért tényleg igaza volt. Ha ennyi idősen, mint te, lett volna kutyám, az anyukámnak lett volna leginkább kötöttség. Csak gondolj bele, 1-2 év, és jön az, hogy jössz-mész a haverokkal ide-oda, akkor ki fogja a kutyát levinni? Mondom, ha nálunk kutya lett volna tini koromban, akkor az főleg anyukámé lett volna, hiába lett volna névleg az enyém. 16-18 évesen pl. csak enni meg aludni jártam haza nyaranta, rohadtul nem lettem volna jó gazdi. Te sem tudhatod, hogy hogy alakul majd a későbbiekben, mert hát egy kutya az 10-15 évig is veletek lehet, ki tudja, talán egy most megkapott kutya 30 éves korodig a kutyád marad. Mit gondolsz, majd amikor pár év múlva, vagy huszonévesen akár, szívesen lelépnél nyárra 1-2 hétre a haverokkal, akkor anyukád örülne, ha a kutya az ő nyakába szakad?

Az anyagi vonzatáról nem is beszélve. Mert nyilván anyukád fizetné az oltásokat, a kaját, ha beteg akkor a gyógyszert, stb.


Inkább akkor legyen saját kutyád, ha már önállóan élsz. Addig meg hagyd meg a döntést a szüleidnek, hogy ők akarnak-e állatot tartani.

2010. jún. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké , így jobban belegondolva az utolsó hozzászólónak van igaza . :) Köszi szépen mindenkinek :)
2010. jún. 24. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!