Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vak kutyának flexi vagy sima...

Vak kutyának flexi vagy sima textíl póráz?

Figyelt kérdés

Örökbe fogok fogadni egy vak kutyát. Már van másik kettőm, náluk textíl pórázt használok, de ők teljesen jól neveltek, behívhatóak. Zöld övezetben lakunk, így az esetek 80%-ában póráz nélkül vannak. Egy vak kutyát azért nem engednék el így. A parkba is el szoktunk menni, ott viszonylag nyílt a terep. Ha behívható lesz a vak, ott őt is elengedném. Máshol inkább nem szeretném. Kérdésem, hogy melyik póráz lenne az ideálisabb számára?


Igazából nem szeretem a flexi pórázokat, de ez esetben folyamatos kontroll alatt lenne. Míg a többiek szabadon vannak, ő is mehetne jobb-balra a flexin. Ha textílt veszek, viszonylag láb mellett kell majd jönnie, nem tud a többiekkel haladni. Melyik lenne a jobb szerintetek?


2018. okt. 7. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen kutyának textil. Vaknak meg pláne.
2018. okt. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

Textil.

Én nem látom értelmét a flexinek.

2018. okt. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire képes tájékozódni. Esetleg 10méteres textil?azt húzhatja maga után, érezheti hogy rajta van és ott vagy vele.
2018. okt. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én a textilt javaslom,és a szoros kontrollt=viszonylag közel haladjon hozzád.

Volt már vak kutyám. Sok idő alatt vakult meg. Egy idő után már futás közben simán nekiment akár a villanyoszlopnak is. Még a szája is felcsattant..Akkor már nem látott. Onnantól csak rövid pórázon vittem. Hisz az utcán nem ismerhet mindent úgy,mint otthon. De otthon nem vetted volna észre,hogy nem lát. Minden centimétert ismert.

2018. okt. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!