Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet valami kovetkezmenye ha...

Lehet valami kovetkezmenye ha nem junior tapot eszik a kutyam?

Figyelt kérdés
4 honapos lesz lassan a kis tacsim, a royal canin tacskotapot eszi. Ahol vettem a tapot legeloszor a juniort adta viszont masodjara parnappal kesobb az adultot ami ugye 10 honapos kor utantol kell adni a kutyanak. Persze akkor rogton fol se tunt hogy nem jo es mikor visszamentem reklamalni nem akarta kicserelni. Lehet barmi kovetkezmenye hogy nem a junior tapot eszi? Nyilvan amint elfogy junior lesz a kovetkezo es megnezem ott helyben hogy jot hozok-e el. (Tudom hogy a junior az vitaminban tapanyagban es minden szuper dologban dus.)

2018. okt. 9. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Ha már kibontottad, akkor etesd meg vele és legközelebb vegyél juniort. Nem lesz semmi baja!
2018. okt. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A Royalnál szinte mindegy. A felnőttben más a fehérje-zsír szint nagyjából ennyi.

Ha igazán jót akarsz akkor keress más tápot neki.

2018. okt. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előttem kommentelő is írta, a fehérje-zsír aránya szokott eltérni junior és adult között. Valamelyik kutyafajtánál javasolt is, hogy már 5-6 hónapos kórban felnőtt tápot kapjon, hogy kicsit csökkentve legyen a fehérje.


Valamint egyet értek azzal is, hogy a RC nem egy jó táp. Eleve olyan, hogy fajtatáp nincs. Csak parasztvakítás, valamint ez a márka előszeretettel tesz a tápokba kukoricát, szóját, sokszor nem jelölik meg, hogy pontosan mi van a tápban (állati fehérjék - vagyis jóégtudjami)...egyikre sincs szüksége a kutyának.

Csak jó a marketingje, de ennyi. Én biztos nem etetném ezzel a kutyámat, de tudom, hogy nem ez volt a kérdés.


Szóval ha nem kölyöktápot kap, akkor sem lesz nagy baja, maximum lehet híg a széklet, ha túlzottan eltér a fehérje-zsír arány a Junior és az Adult között és egyik, napról a másikra azt kapja hirtelen, de az is lehet, hogy meg se kottyan neki.

2018. okt. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ha mar itt tartunk, ti milyen tapot ajanlanatok?

Igazabol vegyesen kapja most fele fele aranyban panzit es a royalt a panzit magaban nem annyira eszi de a royallal bepuszilja🤷🏼‍♀️

Ha sikerulne a panzira atszoktatni azt jobbnak gondoljatok?

2018. okt. 10. 18:53
 5/6 anonim ***** válasza:

A Panzitól jobb a Royal.... :(

Nem tudom milyen árban gondolkodsz. Nézd meg a Brit care, Acana, Marp, N&D, Vagy Tahte Of The Wild, Pletinum Natural tápokat.

2018. okt. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Platinum, MARP én ezeket ajánlom. Szimpatikus még az Orijen, Acana, N&D, de ezeknek túl magas a fehérjetartalma az én kutyámnak. Ettől függetlenül ezek is nagyon jó minőségű tápok. Árban drágának számítanak, de egy ilyen kicsi kutyának azért nem kell olyan sok kaja, szóval szerintem nem húzós.
2018. okt. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!