Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek is állatkínzás a...

Szerintetek is állatkínzás a francia bulldog, angol bulldog és mopsz tenyésztése?

Figyelt kérdés
Nem a szaporításra gondoltam, az minden fajtánál kínzás.

2018. okt. 16. 22:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Igen. Ha visszatérnének közelebb az eredeti küllemhez, élhetőbbek lennének ezek a fajták.

A sharpei-sek meglépték, amikor látták, a túlzott ráncok nem egészséges kutyákat eredményeztek.

2018. okt. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%

Ha így nézzük, akkor az összes fajták 50-60%-ának tenyésztése kínzás...

Ne hidjétek, hogy egy német dog, szarvas agár, vagy ír farkaskutya annyira egészséges.

2018. okt. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
igen. nyugodtan odaírhatjuk Még a bassethound és a nápolyi masztiff eldeformálását is. De a tacskóknak se olyan jó már, nagyon rámentek ott is a küllemre. A rottweiler is nagyon csúnya hordótestű nyomott orrú gnóm mostanában...
2018. okt. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is borzasztóak a bepasszírozott fejű rotik. És ezek manapság a fajtatiszták... :(((
2018. okt. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen.

Borzalmasan néz ki egyik-másik fajta; a mániákus kié-a-legjobb , az ún. "vonaltenyésztés", valamint a standard ide-oda nyúzása rendesen betett néhány fajtának, többek közt a nyomott orrú, alacsony termetű, rövid lábú kutyáknak.

Sok fajta elment valami iszonyatosan torz irányba, elég az egyik évi Crufts-győztes német juhászra visszagondolni (a kutya konkrétan a csánkjain járt...), vagy megnézni egy-két angol bulldogot. Náluk szerencsére sikerült visszatenyészteni az eredeti hosszabb lábú, nagyobb testű (és levegőt is kapó) óangol bulldogot.

Láttam bassetet, akivel folyamatosan orvoshoz járt a gazdája, mert a fütyke leért a földig, és véresre horzsolódott a betonon ahogy haladt a kutya. Görbe, hegedű alakú német juhász, arc nélküli rottweiler, csak gurulásra képes bulldog, lóméretű német dog.. Mind-mind az erőszakos, csak a küllemre való tenyésztés szomorú eredményei és elszenvedői.

2018. okt. 17. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Múltkor láttam egy állatorvosi videót, szondakamerát vezettek a mopsz szájába és úgy mutatták meg, hogy mennyire nem kap levegőt és miért van ez. A szívem szakad meg ezekért a kutyákért...

2018. okt. 17. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Tényleg borzalmas, hogy az ember mit művelt ezekkel a kutyákkal. Nemcsak a tenyésztőket ítélem el, hanem azokat az embereket is, akik ilyen kutyát vesznek. Főleg a francia bulldog iszonyatosan nagy divat lett mostanában, komolyan megbüntetném az összes embert, aki támogatja ezeknek a szerencsétlen kutyáknak a tenyésztését, szaporítását.
2018. okt. 17. 07:02
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Tegnap a villamoson mellettem allt egy ilyen kutya, es olyan horogrve lelegzett, hogy azt hittem menten elpusztul.
2018. okt. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A hordótestű labikról nem is beszélve...
2018. okt. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
20%

Le lehet pontozni a válaszomat, de attól, hogy egy kutya a laikusok szemének betegesnek néz ki, attólmég nem biztos, hogy az...

Ugyanígy egy egészségesnek kinéző fajta sem feltétlenül egészséges.

Olvassatok utána, hogy mi történhet egy német dog testében egy egyszerű futás alkalmával, bármikor...

2018. okt. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!