Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyám magasról leesett,...

Kiskutyám magasról leesett, azt hittem el is pusztult, de túlélte. De most olyan bágyadt. Aggódnom kell?

Figyelt kérdés

Szinte azonnal rohantam vele az ügyeletes állatorvoshoz. (Kellett kb 10-15 perc mire megtaláltam ki is az.)

Kölyök kutya, kistermetű. Majd 2 métert zuhant. Ez volt de 11 után, fél 12 körül. Kapott fél egy felé fájdalomcsillapítót. Az orvos azt mondta figyelgessem. Mem talált nála semmi aggasztót. De azóta is nagyon bágyadt, sőt mélyen el el alszik.

Ahogy hsza hoztam evett és ivott, de már régóta ki sem jön a fekhelyéről, nézelődik, alszik. Most már nincs orvos,bholnap de 10-kor lesz legközelebb.

Mit gondoltok a fájdalomcsillapítótól ilyen bágyadt vagy aggódjak? Keltegessem?


2018. okt. 22. 18:43
 1/7 A kérdező kommentje:

Rossz kérdés mert folyamatosan aggódom miatta, ma úgy érzem nem sokat alszom.

Nagyon féltem.

2018. okt. 22. 18:47
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Ha nincs nála semmi, akkor hagyd, had pihenjen.

Max ha egy vagy fél hét múlva is ilyen lesz, akkor vidd vissza

2018. okt. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
persze. ez még nem baj. 2m se óriási esés. Nem hiszem hogy baj lesz ha már van 8 hetes legalább
2018. okt. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Nagyon remélem nem lesz semmi gond. Annyira meg vagyok ilyedve.

Most hagyom aludni és 9-10 körül megkínálom egy kis vízzel, és étellel. Ha holnap nincs jobban elviszem orvoshoz.

2018. okt. 22. 19:03
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy kapott egy enyhe agyrázkódást, azért pihen sokat.

Meg kérdés, mennyire tudta megvizsgálni a doki. Van rendes felszerelése (ultrahang, röntgen), vagy csak nyomogatta, hogy jelez-e valamire fájdalmat a kutya? Bár szerintem ha evett, ivott, akkor súlyos baja nem lehet. Két méter nem magas, ráadásul egy kiskutya a kisebb tömegénél fogva jóval kisebb erővel csapódik a földhöz, mint amikor te esel le.

Még az sem kizárt, hogy eddig ugyanúgy átbóbiskolta a napot evés után, csak nem tűnt fel, mert nem voltál rákattanva.

2018. okt. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Láttad hogy esett le? A fejére? Ütötte a fejét? Mert ha láttad,akkor abból tudhatod, milyét ütötte meg.

Lehet agyrázkódása lett.Nem tudom állatnál azt hogy nézik meg.

Nekem a fiamnak volt agyrázkódása, tesi órán beverte a fejét.Hányt, és rettentően aluszékony volt utána, nem lehetett fel se ébreszteni 1 napig.Meg utána is sokat aludt pár napig.Viszont kapott valami infúziókat, agysérülés-nyomás ellen.(?)MÁr nem tudom.

De nála is csak a tünetekből gondolták hogy ez a baj,meg az ütés miatt.Agyi EEG-t viszont csináltak, de nem volt használható az eredmény.

2018. nov. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jezus isten meg szerencse hogy csak egy kutya volt es nem egy 3 eves kisgyeremek. Milyen felelotlen emberek vannak!
2018. nov. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!