Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hónapos kistestű kutya...

5 hónapos kistestű kutya lenyelt egy nejlonzacskót. Mennyire veszélyes ez?

Figyelt kérdés

Szeleburdi kutyus, rendszeresen összeszed minden vackot sétáltatás közben, sajnos elég szemetes a környék. Csontot, ilyesmit rendszerint el tudom venni tőle, de most ezt a zacskót villámgyorsan lenyelte, kicsit azért is, mert el akartam venni tőle, helyette felajánlottam egy jutalomfalatot, de ahelyett, hogy kiköpte volna, lenyelte a zacsit. Nem öklendezett, nem hányta vissza.

El kellett jönnöm dolgozni, de azért aggódom. Nyelt már le kavicsot, fadarabot, csontot, az mindig kijött a másik oldalon, de a zacsit nem tudom. Nem volt nagy zacskó, ez a vékony átlátszó vacak, amibe a péksüteményt teszik.

Természetesen elviszem majd az állatorvoshoz, de nem tudom, mit tud tenni azon kívül, hogy esetleg ultrahanggal megnézni, hogy hol van a cucc.

Ki fog jönni magától?



2018. okt. 24. 09:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ki fog jönni. Am nem jutifalizni kell, hanem határozottan ės azonnal letiltani minden szirszarról amit fel akar szedni az utcán.

Am jaja lehet baja. Pl szedhet össze bėlfertőzėst, de nem jellemző.

2018. okt. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Figyelni kell a kutyát. Ha hirtelen rosszul lesz, azonnal orvos. Az enyém is szokott zacskót enni, még nem volt baj, de állítólag elakadhat és akkor azonnali beavatkozás kell.
2018. okt. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Próbálom tanítani, hogy "fúj" meg "ereszd", de nem igazán hallgat rá, pedig amikor tényleg kiköpi ami a szájában van, akkor használom a klikkert és kapja a jutalomfalatot.

Remélem nem lesz baja. Csak 3 hónapja van nálunk, de úgy a szívünkhöz nőtt, hogy összetörnénk lelkileg, ha lenne vele valami.

2018. okt. 24. 09:22
 4/10 anonim ***** válasza:

Figyeld, mást nemigen tudsz már tenni.

Az első gyanús jelnél azonnal orvos.

A miénk általában órákkal később visszahányja az ilyeneket.

Viszont szomszédunk kutyája épp amiatt halt meg, hogy megrögzött kukázó volt, bélgyulladása lett, nem jött ki, a műtéttel már elkéstek. A bele tele volt műanyagdarabkákkal :(

2018. okt. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jutalomfalattal csak azt éred el, hogy még inkább felszedi őket, hiszen ha utána "odaadja" neked, akkor jár érte a jutalom.
2018. okt. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Játéknál szokás cserélni a kutyával (pl. lasztit lasztira), zabálásnál nem jutalmazunk. Azonnali erélyes rászólás, ha kell, beleturkálsz a szájába. Én ezt nagyon komolyan vettem a kutyáimnál, nem is esznek fel semmit.

A műanyag zacsi elakadhat, megcsavarhatja a beleket, gyulladást okozhat. Figyeld a kutyát, az első gyanús jelnél irány az orvos.

Egy itteni törpe pincser is hasonlóan notórius zabáló, 9 éves korára sem voltak képesek leszoktatni róla a gazdái. Pár hónapja ellopott és megevett egy nagy zacskó aszalt sárgabarackot (csomagolással együtt). Állatkórház és 1 heti bentfekvés lett a vége, hatszámjegyű számlával megfejelve.

2018. okt. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Állatorvost felhívva azt monta, elég gyakran okoz bélelzáródást az ilyesmi. Hát remélem nem lesz gond. Ha műteni kell, hát műteni kell, csak ne pusztuljon bele.
2018. okt. 24. 12:16
 8/10 A kérdező kommentje:

Egyelőre semmit nem vettem észre a kutyuson, ugyanúgy ugrál, rohangál, eszik rendesen. Kaki is van rendesen, de a zacsi még nem jött ki.

Doki szerint hánytatás már nem érdemes, figyelni kell a kutyust, ha bármi tünetet produkál, azonnal állatorvos. Ez lesz.

2018. okt. 25. 08:38
 9/10 A kérdező kommentje:
Megoldódott. Ma reggelre kijött a zacsi ugyanott, ahol bement. A kutyus jól van. :)
2018. okt. 26. 11:14
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez szuper hír. :)

Viszont a nevelési technikádon mindenképp változtass, hogy ilyen ne fordulhasson elő a jövőben, mert bármikor történhet baj.

2018. okt. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!