Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A diszpláziát sehogy sem...

A diszpláziát sehogy sem lehet megelőzni?

Figyelt kérdés
És ha már megvan, akkor csak a műtét segíthet?
2010. jún. 24. 19:16
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Nem lehet megelőzni, a szűrés sem ér semmit mert 70% az esély rá szűrés után is..


Viszont kezelni lehet, hogy ne súlyosbodjon el. Rendszeresen kell mozgatni a kutyát fiatal korától kezdve, és akkor megedződnek a porcok és az izmok olyan szinten, hogy nem fog neki problémát okozni a járás.

2010. jún. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon vitatkoznék az előzővel, pl a retrievereknél a szűrt vérvonalakban szinte már nem fordul elő, míg 20 éve még 15% volt a hajlamos vagy beteg egyedek száma.


Tehát a szűrt felmenők számítanak.

De ha már megvan, akkor csak műtét, megfelelő táplálás és táplálékkiegészítőkkel szintentartás.

2010. jún. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Fontosak a szűrt szülők (nem szabad elhinni, amit egy tenyésztő mond, látni kell a hologramosan kiadott bizonyítványt)kölyökkutyaként ne terheld túl, ne lépcsőztesd, megfelelő táplálékot kapjon mellé lehet adni különféle kiegészítő vitaminokat ésatöbbi.


Igazából én úgy tudom, hogy a "C" minősítés, ugye az enyhe, az megfelelő odafigyeléssel tünetmentes.

A "D" és az "E" már klinikai tüneteket produkál, de azt nem tudom, hogy ezekben az esetekben már rögtön a műtétet szokták-e javasolni.

2010. jún. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!