Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki lehet szurni a diszplaziat...

Ki lehet szurni a diszplaziat 7 hetes korban? (Boxer)

Figyelt kérdés
Boxert szeretnek venni es erdekelne, hogy mire figyeljek valasztaskor, milyen betegsegeket lehet eszrevenni ebben a korban. Peldaul a dp-nak milyen jelei lehetnek ?
2010. máj. 11. 23:37
 1/10 anonim ***** válasza:
42%

A legbiztosabb az , ha az adás vételi szerződésben amit köttök (ne hagyd lebeszélni magad kell a szerződés!!!)lesz egy olyan rész amiben a tenyésztő vállalja a felelősséget a kiskutya genetikai megbetegedéseiért.(ez lehet pénz visszafizetési garancia, a kiskutya becserélése egy másikra, orvosi számla fedezése stb.) Ilyen pl. a diszplázia is. Ha a szülők rendesen szűrve voltak és nem vontak be beteg egyedeket a tenyésztésbe kb. 0 az esélye hogy a diszplázia kialakuljon.


A kicsiken nehéz jeleket kiszúrni de néz meg a szülőket! Nézd meg milyen helyen vannak tartva, milyen a fizikai szellemi állapotuk, tudja e a tenyésztő a kutyái nevét, megvannak e az orvosi papírjaik, szűréseik?

És ami fontos! Ne egyezz bele, hogy a tenyésztő "postán küldje a törzskönyvet", mert olyan NINCS!Ne hason meg, hogy "nem volt ideje feladni a papírokat" "még nem értek ide" "csak akkor tudom intézni, ha az összes kiskutyát elvitték" ne dőlj be neki!!!


róluk pl. jókat halottam: [link]

2010. máj. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt! Az a helyzet, hogy torzskonyv nelkuli kutyat fogok venni valoszinuleg, ezert erdekel, hogy mi az, amit eszre lehet venni egy kiskutyanal.
2010. máj. 11. 23:57
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

jajj csak szaporítótól ne!!!!!

amit azok művelnek a kutyákkal az állatkínzás!


ha nem fontos a törzskönyv vagy pénzed nincs egy drága kutyára ments ki egyet menhelyről vagy vedd fel a kapcsolatot a boxer fajtamentőkkel!!

Ezen a honlapon tudsz érdeklődni és megnézni a jelenlegi(lefotózott) kutyákat.

[link]

2010. máj. 12. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

7 hetesen nem lehet kiszűrni semmit. Azt még doki sem mondaná meg, és még a röntgen sem mutat ki semmit.


(nem értem miért kell szaporít támogatni, olyat akit annyira nem érdekel a fajta és a nála született kölykök, h szűrje a szülőket az örökletes betegségekre. Gyűjtsél még és vegyél normális helyről!)

2010. máj. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

7 hetes korban ezt nem lehet észrevenni. 6 hónapos kora körül lehet előszűrést csináltatni (röntgen), de ez sem ad biztos eredményt, hivatalosan 1 éves kortól adják ki a tenyésztéshez szükséges DP eredményt, óriástestű fajtáknál 18 hónapos kor után. Ha szaporítótól akarsz vásárolni, akkor legyen a bankszámládon készenlétben 200.000 forint, mert ha DP-s lesz a kutya, akkor arra a pénzre szükséged lesz!

Ja, és 8 hetes kor előtt nem hozunk el kiskutyát!

2010. máj. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ép tegnap kérdeztem erre rá az állatorvosnál,nekem 12 hetes német juhászom van!Tenyésztőtől való,ivartalanítva lesz ugyan de szeretném attól még majd elvinni dp. szűrésre!Azt mondta az orvos hogy fél évesen is el lehet vinni de 1 évesen érdemesebb!7 hetesen tényleg nem látsz rajta semmit és ahogy elöttem is írta valaki,várd ki a 8 hetes kort az az 1 hét neked nem nagy idő de a kiskutyának igen!:)
2010. máj. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Winner of Royal Hill ***** válasza:
66%

Állítólag van valami eljárás,amit elég fiatal kutyákon is lehet alkalmazni. Nem tudom hogy itthon van-e lehetőség ilyen szűrésre. Igazából nem a DP-t mutatja meg hanem az izület lazaságát,amiből következtetni lehet a későbbi DP-re.

Egyébként a DP három ponton öröklődik,szelektálni nem nagyon lehet rá. Két mentesből születhet terhelt,míg két terheltből mentes.

A németjuhászokat évtizedek óta szűrik,mégsem jutottak előrébb...

Akkor most hogy is van ez?

2010. máj. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

Az allatvedo, allatszereto emberek neveben koszonjuk, hogy még egy ember vagy, aki onzosegbol leszarja azt, hogy mit pampogunk allandoan a menhelyes kutyakrol, a rossz sorsu kutyakrol es a megkinzott, meggyilkolt kutyakrol. Koszi, hogy tamogatod azokat az embereket, akik ellen a sok allatbarat ember harcol nem csak Mo-n, hanem a civilizalt vilag minden pontjan es dollarmilliokat koltenek arra, hogy az ilyen emberek altal megkinzott ebeknek segitseget nyujtsanak.

Tudod, a menhelyi munkat nem fizetesert csinaljak, hanem szeretetbol az allatok irant.

Undorito, hogy csak azert, mert nem vagy hajlando realis osszeget kiadni azert a valamiert, amit a kedvencednek, szemed fenyenek kene tartanod legalabb 10 evig, tamogatod azokat az embereket, akik nem a kutyak erdekeit nezik es nem a tiedet, hanem azt, hogy sajat maguknak minel kedvezobb legyen es tobb penz, azokat az embereket, akik ellen a vilag kuzd!

A leggusztustalanabb pedig az, hogy tisztaban vagy vele, hogy akar kifoghatsz egy beteg egyedet is, ennek ellenere nem azon torod a fejed, hogy minel jobb emberektol vedd meg, hanem azon, hogy mibol lehet megallapitani a betegseget.

Nagyon rosszindulatu leszek, de azt kivanom, hogy beteg kutyad legyen es vagyonokat adj ki miatta, hogy megtanuld ertekelni a jo emberek munkajat es szerezz egy kis erkolcsi moralt.

2010. máj. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a jokivansagokat, azert egy kicsit "vedekeznek". Nem egy ismeretlen szaporitotol akarok kutyat venni, hanem egy haverom es a baratnojenek a kutyajanak kozos utodairol beszelunk. Ok nem penzert csinaljak, nekem csak az eddigi koltsegeket kell fedeznem. Toletek csak a kivalasztashoz probaltam tanacsot kerni, de tudtam elore, hogy le leszek hurrogva. Amit felig-meddig meg is ertek, de mindennek van hatara... Tudom, hogy aki nem tenyeszto, az szaporitonak szamit, de mindenhol van eselye a betegsegeknek, hallottam mar olyant, h 120 000-ert vettek a kutyat es 3 evesen szivbetegsegben elpusztult. Egyebkent meg ezek a kutyak mar megszulettek, en mar rosszat nem teszek azzal, ha elhozok egyet...
2010. máj. 12. 12:48
 10/10 anonim ***** válasza:

Nyugodtan vedd meg, illetve fogadd el.

A DP. jeleit valóban nem lehet felismerni pár hetesen, sőt pár hónaposan sem.

A boxer egyébként nem annyira hajlamos a DP.-re, de persze bármi előfordulhat.


A nagy aranykoszorús tenyésztőnél is jöttek ki DP.-s kiskutyák szűrt szülőktől.Ja ige-tt jön majd az hogy ezért jó a szerződés mert visszakapod a pénzed.Aha, és mi lesz a DP.-s kutyával?


Akinek nincs 200 000Ft-ja az ne is akarjon kutyát ugye?

Szép dolog a fajtamentés, le a kalappal elöttük, de ha a barátod kutyájának a kölykei már megszülettek és Te onnét hozol el kölyköt, az is mentés persze idézőjelben,

Az hogy szaporítók létezhetnek, nem a tőlük vásárlók idézik elő, hanem a jelenlegi törvények.

Persze az sem korrekt hogy pár tenyésztő tudja manipulálni/felverni az adott fajta árát.-az korrekt ugye?mert mestertenyésztő.

Ismerősöm fajtabírótól vásárolt kutyát-hát nem érdekes hogy szinte minden címet besöpör?

Hát ez hosszú lett- lényeg az, vásárolj nyugodtan annyiért amennyid van, de azért a kölyök választásnál figyelj oda mert nagyon eltérő jellemű kölykök lehetnek egy azonos alomban.

Nagyon jól jársz a fajtával, nekünk 25 éve vannak boxereink, lesz egy örök játszótársad, viszont nagyon érzékeny és nagy lelke van.


Sok sikert

2010. máj. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!