Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Német Boxereket miért...

A Német Boxereket miért tartják harci kutyáknak?

Figyelt kérdés
2018. okt. 28. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ki tartja annak? Én senkitől nem hallottam még hogy a harci kutyák közé sorolta volna.
2018. okt. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor hova sorolják?
2018. okt. 28. 19:04
 3/8 anonim ***** válasza:
Senki nem tartja harci kutyának.
2018. okt. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez egy masztiff típusú kutya. Harci kutyának nevezni annyit jelent, hogy az adott személy egyáltalán nem ismeri a fajtát.
2018. okt. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Illetve pontosítanám magam. II. Fajtacsoport, 2.1 szekció - molosszerek és dog típusú kutyák
2018. okt. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Amiért a rotit, a pitbullt, a bullmasztifot és minden más nagy testű kutyát amiket a tvbe gonosznak állítanakbe vagy csak szimplán félnek a külsejétől. A kutyák besorolása egy olyan környéken, főleg falun ahol 200éve semmit sem változott az állattartás a következő: kistestű szép szőrű - öleb, kistestű csúnyább szőrű - férgező vagy kotorék, közepes méretű - korcs, nagytestű de németjuhász vagy labrador - rendőr kutya, nagytestű - harcikutya, nagytestű fekete - a sátán kutyája + harci kutya.

Szóval ha a boxeredre azt mondják harci kutya csak mosolyogj és menj tovább, tapasztalatból mondom nem tudod nekik megmagyarázni, az én rotimra sokan azt mondják hogy az MÉG kedves harci kutya.

2018. okt. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Anyukám sajnos imádja ezt a "harci kutya" kifejezést használni, és ő a boxert is annak tartja. Hiába mondom neki, hogy a boxernek köze nincs a "harci kutyákhoz". Abba már belenyugodtam, hogy a pit típusú kutyákat annak mondja, de ez engem is zavar. De hát ez van, nem éri meg ilyenen vitatkozni szerintem.

Amúgy biztos, hogy nem ő az egyetlen, aki annak tartja, és gondolom azért, mert laikus szemmel hasonlít a pitbull szerű kutyákra, főleg ha vágva van a farka és a füle. Na meg szerintem a neve is azt sugallja.

Amúgy szereti a kutyákat anyukám, kivétel ugye azokat, amiket harcinak gondol, de ha lenne egy a családban biztos megszeretné. :D

2018. okt. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Őrző-védő fajta, maximum ennyi oka lehet.
2018. okt. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!