Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik hatékony kutyariasztó?

Létezik hatékony kutyariasztó?

Figyelt kérdés

Már harmadjára történik meg pár héten belül, hogy pórázon sétáltatom a kutyámat, mire belefutok valakibe, aki anélkül teszi. Ezt követően a kutyája odajön hozzánk, a gazdája n+1 számú készséges "Buksi!, Buksi!, Buksi!"-zását tökéletesen figyelmen kívül hagyva, majd összekapnak... Szerencsére azt vettem észre, hogy a kutyám elég jól tud "verekedni", eddig sosem sérült meg. (Gondolom utcán szedte össze, mentett kutya volt.) Viszont a legutóbbit is úgy összemarta, hogy csupa vér volt a feje. Azt hittem, hogy konkrétan leszakítja a fülét...


Eddig a gazdák is belátták, hogy az ő hibájuk, de elegem van. Nem akarok kockáztatni sem egy idióta gazdit, sem egy az enyémnél erősebb/többedmagával lévő kutyát.


Van tehát valami hatékony eszköz, ami agresszív kutyát is elriaszt? Rákerestem, semmi értelmeset nem találtam,csak ilyen kínai műanyag vackokat, rossz értékelésekkel.


Mit tudok tenni? Váltsam ki megint az engedélyt a gázpisztolyra? Annak sem látom túl sok értelmét.



2018. okt. 28. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Neked Amstaffod van?
2018. okt. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

1: ez hogy jön ide?


Paprikaspray, vipera

2018. okt. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
1%
Hagyd, hogy kinyírják egymást. Akkor megszűnik a probléma és annak forrása is. Két legyet egycsapásra. :D
2018. okt. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Egyes: nem, egy abszolút nyugodt, kiegyensúlyozott, emberekkel nagyon tisztelettudó kutya, aki a legtöbb más kutyával is kedves. Ellenben nem repes érte, ha odajön egy másik kan arcozni.


Gondolom erre irányult a kérdésed. Természetesen olyan kutya, amelyik merészel visszaharcolni, amikor megharapják, csakis csúnya rossz gonosz agresszív amstaff meg pitbull lehet.

2018. okt. 28. 22:16
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Na akkor milyen?
2018. okt. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%

Bőven elég egy paprika spré. De első sorban rád lenne szükség, hogy elzavard az idegen kutyát.

Hagyod verekedni a kutyádat, ahelyett, hogy bevetnéd erős férfi mivoltodat.

Mert a gázpisztolyból arra következtetek, hímnemű vagy.

2018. okt. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Szerintem nem kell semmi, csak mindig ha lász kutyát, fogd picit rövidebbre és kerüld ki jó messzire. Ha összeakarnak kapni, akkor ne hagyd és pl. ránts bele egyet aztán menjetek tovább. Egébként milyen fajta a kutya?
2018. okt. 29. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Rottweiler németjuhász keverék.


Egyébként volt már, kiabálva kozéjük állva meg tudtam akadályozni, csak hát nem mindig jön össze (legutóbbi kutyát sem vettem észre amíg össze nem kaptak). No meg kiabálni sem akarok minden egyes kutyánál.


De akkor veszek megint sprayt. Lár, hogy nem tudom vele szelektíven lefújni a támadó kutyát, mikor már verekednek.

2018. okt. 29. 07:02
 9/9 anonim ***** válasza:

Azelőtt fújj, mielőtt összeverekednének.

A verekedést valahogyan eleve meg kellene akadályoznod.

2018. okt. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!