Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire kell figyelni kutya...

Mire kell figyelni kutya vásárlásnál?

Figyelt kérdés
Tudom, legyen törzskönyves kennelből. De ha egy hobby tartótól szeretnék kutyát mikre kell rákérdeznem? Hány és milyen oltással meg féreghajtással kell rendelkeznie? Minden érdekelne ami ehhez a témához tartozik. Bichon havaneset keresek egyébként. Mennyi idő után lehet otthon hagyni hosszabb időre?
2018. okt. 30. 09:45
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Tényleg segít, ha itthon hagyva egy kisebb helyre teszem? Például egy ilyenbe :


[link]


Mintha azt hallottam volna, hogy segít leküzdenie a szeparációs szorongást. Persze nem hagynám hamar egyedül, de ha tényleg segít beszerzek egyet már most.

2018. okt. 30. 09:49
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Ha nem tenyésztőtől, hanem szaporítótó veszel, hiába kérdezel a kutyáról. Zsákbamacska lesz. Az oltásokra és a féreghajtókra mindenképp kérdezz rá.

Fokozatosan hagyjátok egyedül, hogy szokja. Ne rögtön hosszabb időre. Vigyázz, hogy ne tudjon vezetékeket rágni.

Milyen finoman fogalmaztad meg a szaporítót. :D "hobby tartó"

2018. okt. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Hobbi tartótól (szaporítótól) nem veszünk kutyát. Először is erre kell figyelni. Ez azért is fontos, mert a hozzáértés nélkül szaporított fajtatisztának mondott, divatos fajták a leginkább betegesek, genetikailag terheltek.

Fajtatiszta kutyát tehát csak megbízható tenyésztőtől, szűrt szülőktől és ősöktől.


Amúgy a kutya megvételekor a kutyának legalább 8 hetesnek kell lennie, 2 db oltással, chippel kell rendelkeznie, és 2 hetes kortól féreghajtózva legyen.

2018. okt. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
7%
Ha hobby tartóktól nem veszünk kutyát akkor azokkal mi lesz?A kutyának nem mondhatod azt,hogy ne szaporodjon szerintem.Ösztön náluk.
2018. okt. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Arra kell figyelni, hogy hobbitartótól nem veszel állatot. Nem csak kutyát, semmilyet.
2018. okt. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%
#4 Úgy hívják, hogy "ivartalanítás"
2018. okt. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

Menj te a házhoz és ragaszkodj hozzá, hogy láthasd az anyát a kölykökkel a tartási helyén és lehetőleg az apát is! Ne egyezz bele abba, hogy félútig elviszi autóval, mert az neked könnyebb, úgysem találsz el hozzájuk... Ha rosszak a kutyák körülményei vagy nem tetszenek a szülők (félelmi agresszió, túlzott félénkség, szemmel látható fizikai problémák), akkor ne hozz onnan kölyköt! Ha jók a körülményeik, a szülők is rendben vannak, a kölykök is élénkek, akkor kezdj el beszélgetni a gazdával a kutyatartásról, az adott fajtáról, kölykökről, szükséges állatorvosi dolgokról stb. Már ebből sok kiderülhet abból, hogy mennyire van jó dolguk a kutyáinak. Közben szóba lehet hozni, hogy mennyire közeli rokonok a szülők (előfordulhat, hogy a szülőknek van még törzskönyve vagy az ország két végéből származnak, de az is, hogy testvérek), egészségesek-e. Normális esetben egyébként az anyakutya gazdája kezdi a faggatózást és nem akar minden áron "rádsózni" egy kölyköt. Ha már 6 hetesen elvihetők a kölykök, akkor gyanakodj! Egyrészt ez ma már törvénytelen, másrészt a kölyöknek sem jó. Hivatalosan 8 hetes kortól szabad csak odaadni, chippel és oltási könyvvel (első oltás 6 hetesen, második 8 hetesen és általában 3 féreghajtást javasolnak addig).

Egy hirdetés alapján nehéz eldönteni, hogy pénzéhes szaporítóról van szó, besikeredett az alom vagy a család szeme fényét szándékosan engedték össze egy fajtájabelivel. Az elsőt kerüld, a másodiknál könnyen lehet, hogy nem olyan kutyát kapsz, a harmadik esetben a beltenyésztett, idegbetegtől a nagyon jó kutyáig bármi lehet.

A mi kutyánk "ivartalanítás előtt ellenie kell a kutyának" alomból származik, a szülői háznál többször jártunk, az ismeretség ellenére is alaposan kikérdeztek, hogy milyen körülmények közé kerül és később is tudni akarták, hogy mi van vele. Jó természetű, ideális családi kutya, 13 éve van velünk, 12 éves koráig szinte csak az oltásokért jártunk állatorvoshoz és most sincs komoly baja. Viszont semmi garancia arra, hogy te is ilyen szerencsés leszel.

2018. okt. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Ha bichon havanese-t szeretnél akkor vegyél törzskönyveset, tenyésztőtől. Hobby tartótól nem kapsz bichon havanese-t, csak egy fajta jellegű keveréket, de azt is csak jó esteben. De lehet az apja puli, palotapincsi vagy bármi.
2018. okt. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
96%
Én a tapasztalataimat szeretném megosztani veled. Az én bichonom is "hobby tartótól" került hozzám 9 éve. Igaz, hogy nem pusztult el még, mert mindent megteszek érte, de: súlyosan allergiás (méreg drága tápot eszik, különben gyullad a füle és hullik a szőre, a bőre száraz lesz és elszíneződik), bőrproblémás (nagyon kényes a bőre), a fogai össze-vissza állnak (folyamatos fogkövesedés), pár fogát még annak ellenére is elveszítette, hogy szedetem le neki a követ, gyenge az immunrendszere, légcsőszűkületes, a térde is nagyon rossz de mivel gyengécske a szervezete, nem altatható, így ezzel kell élnie (emelgetni kell, nagyon oda kell figyelni a mozgás mennyiségére,nem ugrálhat) és utolsó sorban az idegrendszere sem a legjobb (nem agresszív, de félős nagyon és bizonyos fegyelmezési módszereket csak finoman lehet használni nála mert később fél akár napokig, pedig soha nem bántottam és nem is fogom). Mikor elhozták nekem anno kistini koromban, úgy kellett megtanítanom enni kézből, a vizet pipettával tuszkoltuk bele mert nem volt hajlandó inni, a táltól/tányértól rettegett. Hosszú évekig csak lapostányérból volt hajlandó enni. Ez azóta is megmaradt neki, ugyanis minden evés-ivás után jön farokcsóválva, hogy simogassam, azaz dicsérjem meg érte. Nehéz volt vele nagyon az elején, hidd el, nem éri meg azt a pénzt odaadni olyannak, aki ilyen szerencsétlen kicsiket gyártanak. Persze ettől még imádom, soha semmiért nem adnám a kutyám, ő az életem, össze vagyunk nőve. A fajtamentésnél nagyon aranyos kis szőrgombócok vannak, onnan elhozni sem kerül többe, mint szapitól venni, gondold át kérlek :) Én soha az életben többé nem veszek szapitól kutyát, arra ott a fajtamentés,tervezem is hogy egy kis gombócot örökbefogadok majd. Ő rajta kívül még egy külföldről vásárolt kutyám van, neki az ég világon semmi baja, oltáson és általános vizsgálaton kívül orvost még nem látott.
2018. okt. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
3%
6! Ha az összes kutyát ivartalanítják akkor kihalnak a kutyák nem?
2018. okt. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!