Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megbolhásodott a kutyám,...

Megbolhásodott a kutyám, életében másodszor. Árak érdekelnének, illetve a környezetét Bio Killel lefújhatom?

Figyelt kérdés

Elsőre a fressnapfban ajánlották a Frontline cseppeket a kutyusra, Insecticide 2000-ret a környezetére.

Most egy kicsit megszorultam pénzügyileg, a Frontline-t mindenképp megvenném mert nagyon hatásos volt elsőre is, de a környezetére jó lenne a Bio Kill rovarirtó permet is? (A helye körül verebek, cinkék is gyakran megtelepszenek, jó lenne ha rájuk sem lenne káros a spray...)

A Frontline mostanság milyen árban mozog? 20 kiló körüli kutyáról van szó.



2018. nov. 2. 13:58
 1/4 Becixxx ***** válasza:

10.000 Ft. 15. 000 Ft. 69 Ft. 279 Ft. 549 Ft. 4599 Ft.

Lefújhatod.

2018. nov. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

Ha jól értelmezem, akkor ti nem is védekeztek állandó jelleggel? :O


Egyébként a neostomosan olcsóbb.


600 ft egy ampulla és 1 liter vizben tudod feloldani spricnis üvegbe beletöltöd és befújkálsz vele mindent.


Viszont érdemes lenne előbb a neostomosonba megfürdetni a kutyát ez minden bolhát kiirt.


Aztán 24 óra múlva meg csepp.

Vagy nyakörv.

2018. nov. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem. Felesleges amikor 12 éve alatt most bolhás másodszor. Nem beteges kutya, és feleslegesen nem mérgezem vegyszerekkel.


Az érdekel, hogy a Frontline csepp mennyibe kerül rá a fressnapfban (ami már tökéletesen bevált), illetve hogy az Insecticidet helyettesíthetem-e Bio Killel?

Hátha valaki tudja ezekre a választ.

Az eddigieket köszönöm.

2018. nov. 2. 14:44
 4/4 anonim ***** válasza:
54%

Szia, én sajnos nem tudom a választ, de van pár dolog, ami hasznos lehet. Pont most küzdök/küzdöttem én is bolhákkal, múlt hétvégén fedeztem fel, úgyhogy elsőre itthon bolhairtó samponos fürdetés, de utána is még mindig voltak, naponta többet is kiszedtem a kutyus szőréből. Most szombaton kozmetikusnál szintén bolhairtóssal mosták. Már aznap is volt benne. :(

Elmentünk állatorvoshoz, adott egy ampullát, hogy egy liter vízben oldjam fel, mossam le vele a kutyát. - A maradékkal letöröltem a kárpitokat, szőnyegeket.

Azóta is találtam sajnos bolhát, de már csak egy-egy darabot naponta. Holnap megyünk vissza cseppekért.


Utánaolvastam a neten, és ezeket találtam:

- Az Insecticide nem jó, káros egészségügyi hatásai lehetnek (valamelyik összetevője a problémás);

- Alaposan fel kell porszívózni az egész lakást, a legeslegutolsó sarokig, és utána forró vízzel felmosni minden burkolatot, amit lehet; a kárpitokat vizes ronggyal áttörölni, a kutya fekhelyét, takaróját stb. legalább 60 fokos vízben kimosni. Ha fel szokott menni az ágyra, akkor az ágyneműket is. A porszívó porzsákját azonnal ki kell dobni; ha nem eldobhatós, akkor egy zacskóba kiüríteni, és a zacskót bekötve kidobni. (Én ezt végigcsináltam most... És befújtam az egész lakást a falaknál egy bolhairtó spray-vel.)

- Tanácsos pár naponta porszívózni és felmosni ezután. Két hét múlva meg kell ismételni az egész procedúrát, mivel a lerakott peték addigra kelnek ki. (Ezek a kifejlett bolhákkal ellentétben nem pusztulnak el a víztől.)

- Fényforrás alá (falilámpa, asztal lámpa) egy kis tálkába mosogatószeres vizet kell tenni, evidensen éjszakára, a bolhák a fény felé tartva belepotyognak a vízbe. Egy másik oldalon úgy írták, hogy egy gyertyát állítottak bele a tálba a víz mellé. Én ezt eddig két helyiségben csináltam meg, nem voltak a vízben dögök reggelre - lehet, hogy már az eddigi kezelésektől kipusztultak; de azért ma megy a gyertyás felszerelés a konyhába is.

- Bio megoldás: nagyon finomra őrölt sóval kell behinteni a falak mentén a padlót, ill. ahol csak lehet. Állítólag felfordulnak tőle...

2018. nov. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!