Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalatok érdekelnének...

Tapasztalatok érdekelnének kinek hogy sikerült, azaz kudarcok és sikerek is érdekelnek lakásban kutyatartásról. Melyik fajta? Milyen könnyen/nehezen, mennyi idő alatt ment?

Figyelt kérdés

2016. febr. 6. 22:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

3 kutyám volt, mind benti, nekem szerencsém volt, mindegyik szobatiszta volt, az egyik 6hónaposan került hozzám, a másik 2 hónaposan, a harmadik 2 évesen. Mindegyik átélt már rosszat. Voltak néha balesetek nyilván, az elkerülhetetlen. Jól át kell gondolni a fajtaválasztást, én pl. lakásba soha nem vennék JackRusselt, mert nagyon sokat kell fárasztani, amire nincs lehetőségem. Ahogy border colliet vagy belga juhászt sem választok.

Én a rövid szőrű fajtákat ajánlom, vagy menhelyre kell elmenni,ott úgy is van olyan, amelyik benti volt, így könnyebb dolgod lenne. Az uszkár/puli/schnauzer egyébként nem ill. kevésbé hullajtja a szőrét. Rendszeresen kozmetikushoz kell vinni, de ha nincs időd/kedved takarítani, akkor ezek jó választások lehetnek.


De tudom ajánlani még a máltai selyemkutyát, mopszot, angol-francia bulldogot..de bármit is választasz, neveld meg, és ne kisbabaként kezeld, kérlek. Rengeteg ilyen őrjöngő szobakutya van, nem kell több :(

2016. febr. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Volt csivavám és most egy gyepmesteri telepről hozott bulltacskó (:D)keverékem van. Utóbbi felnőttként került hozzám.


Mindkettő hamar megtanulta a szobatisztaságot. A csivava kicsit antiszoc volt, de ezt mi csesztük el (pontosabban szüleim, én kis szaros voltam még), nem lett eleget kutyatársaságba hordva. Egyik kutya se okozott nagy károkat. A csivi lekaparta egy kis helyen a tapétát, ennyi, a keverék meg szétszedte a konyhai szemetest, de elég volt egyszer rádörrenni és nem nyúlt hozzá többet, meg semmi máshoz se.


A csivavát aránylag könnyű volt elfárasztani, nem zajongott itthon, viszont baromi válogatós volt őfelsége :) A keverék olyan, mint egy konyhamalac, viszont ha olyanja van szeret hangoskodni (pl. zörögnek az udvaron) és nehezebb lefárasztani, sima pórázos sétával szinte lehetetlen akármennyit megyek vele. Póráz nélkül fél óra rohangálás esetleg tombolás valamelyik haverjával, na az kiüti egész napra.


Nekünk mindkettő remek családi kutya, bár a keverékkel lényegesen több macera van nevelésileg, a csivava sokkal kiegyensúlyozottabb fickó volt :) Mindketten teljesen jól elvoltak/elvannak lakásban. De napi szinten kell foglalkozni velük!

2016. febr. 7. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem van egy mentett csivava keverék kutyusom,es lakasban tartom. A rokonok nagyon mondtak nekem hogy a kutyanak kint van a helye. Mivel kerteshazunk van,nem volt problema a szobatisztaság,mert ha itthon voltunk akkor csak jelzett h pisilnie kell es kiengedtuk(ha sár volt mindig meg kellett torolni a labat amit utaltam). Viszont ha nem volt itthon senki akkor raktunk le kutyapelust.nem rágott meg soha semmit,csak egyszer mikor kiengedtuk egy egérrel a szájába jott vissza es elengedte a lakasban. Akkor !ergesek voltunk ra,ott kergettuk azt a szerencsetlen egeret. Most hogy anyumek elvaltak,igy alberletbe kellett koltoznunk,es persze a kutyusomat is vittuk magunkal. Neha neha bekakal,vagy bepisil de az tenyleg nagyon ritka.eleinte a szobamban aludt de mostmar nemtudom hogy de mar velewm alszik az agyban. Nagyon szeretem es orulok hogy benti kutya mertigy mindig velunk van. Persze a lakasban tartott kutyat sokat setaltatni,es nembiztos hogy minden kutya ilyen jol viselkedik. Es sokan mondjak hogyha lakasban tartod a kutyat ez nem egeszseges se neked se a kutyanak. Ez nagyon nagyon hulyeseg...
2016. febr. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!