Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyarországon mennyi gyakron...

Magyarországon mennyi gyakron fordul elő a szívféreg?

Figyelt kérdés
És azon belül észak keleti részén.

2018. nov. 4. 08:59
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
Somogymegyei vagyok, felénk az állatorvosom szerint ritka, személyesen nem is talalkozott vele pedig sok felé mászkál. Évente viszem szívféreg tesztre amit 100%osan megállapítani elég nehéz. Ha aggódsz miatta köss biztosítást, nekem pl a lakásbiztosítás csomagjába van benne a kutya is évi 200ezerig fizet. Legutóbb egy sérülés miatti röngent fizetek, semmibe nem kötötek bele.
2018. nov. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:
Rendben! Nagyon köszönöm a válaszodat!
2018. nov. 4. 18:59
 13/39 A kérdező kommentje:
Esetleg azt nemtudod hogy Borsod megyében mennyire gyakori?
2018. nov. 4. 19:00
 14/39 anonim ***** válasza:

Naprakész infót nem találtam a témában, pedig engem is érdekelne. Én úgy tudom és az állatorvosunk is azt mondta, hogy délről húzódik észak felé, főleg a vizek mentén gyakori (szúnyogok). Dél-Magyarországon több esetről hallottam már, Budapesten is párról, de hogy ÉK-en mi a helyzet...

Azért az durva, hogy 10 éve még azt tanították, hogy csak külföldön fertőződött esetek vannak, azóta meg vígan terjed.

2018. nov. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:

Nálunk a délkeleten (Délalföldön) minden 3. Kutya fertőzött.

Úgyhogy jobb félni mint megijedni.

Egyébként a kezelés egyáltalán nem olyan horror ár mint mondod, barátnőm kutyája is fertőzött volt, és kikezelték, nem került egy vagyonba.

Bau nyilván attól is függ, hogy mennyire előrehaladott stádiumban van. Ha a szív ultrahang több kifejlett férget is mutat, akkor lehet hogy mar csak műtét segít.

2018. nov. 5. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:
Azért ha találnátok Borsodról adatokat akkor majd ide irjátok le. :)
2018. nov. 5. 06:25
 17/39 anonim ***** válasza:
Minek? Biztos hogy vannak Borsodban is szívférges kutyák. Vigyétek el egy tesztre.
2018. nov. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb lenne csináltatni egy tesztet, nem statisztikát kell nézegetni. Attól mert mondjuk 30%-os a fertőzöttség, a te kutyád lehet pont benne van a 30%-ban.
2018. nov. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
36%

Miért nem védekeztek szívféreg ellen? Gondolom sajnáljátok erre a pénzt. Minek is, hisz az ilyen paraszt családoknál a kutya ugyebár fogyóeszköz...

Miért nem viszitek el tesztre a kutyát? Gondolom erre is sajnáljátok a pénzt, plusz lusták is vagytok.

Mi az, hogy ha beteg lesz, el "kellesz" altatni? Ez úgy mindent elmond a felfogásodról, intelligenciádról és felelősség érzetedről.

2018. nov. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

Amikor kiírtam ezt a kérdést tudtam hogy lesznek gyökér kommentelők!

Én csak kérdeztem...

Egyértelmű hogyha ezt a kérdést kiírtam hogy lusta pénztelen parasztok vagyunk akiknek a kutya csak egy kutya és ha meghal akkor lesz új. GRAT!


De hogyha tényleg kiderülne hogy szívférges és tényleg 200-300 ezer ft-ba kerülne a kezelés akkor arra tényleg nem lenne pénzünk rá sajna.


(Apám nyúgdíja sajnos lófsz. Anyukám kap csak "rendesen" fizut.)


És én szívből szeretem a kutyáinkat!!

2018. nov. 5. 17:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!