Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyarországon mennyi gyakron...

Magyarországon mennyi gyakron fordul elő a szívféreg?

Figyelt kérdés
És azon belül észak keleti részén.

2018. nov. 4. 08:59
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
Akkor miért nem védekeztek? 6-7 éve mindenhol szó van arról, hogy a szívféreg az országban van, nő a fertőzött kutyák száma! Ez nettó lustaság és zsugoriság, hogy nem kezelitek a kutyátokat az első pillanattól! Ahogy az is, hogy a teszt helyett már azon agyalsz, hogy elaltatod a kutyát, ha beteg...
2018. nov. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
De azt ugye tudod, hogy napról napra megvan az esély a fertőzésre. Az is lehet, hogy ma még nem fertőzött de 2 hónap múlva már az lesz.
2018. nov. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:

Idén nyáron hallottam először a szívféregről. Advantixot vettem nekik.

De most hogy már a szúnyogszezon elmúlt már nem vettem nekik.

És mivel falun lakom még keresem hogy a közelben hol csinálnak tesztet.

És még a kutyáim sosem utaztak kocsiban ezért nemtudom hogy fognak rá reagálni.

2018. nov. 5. 18:34
 24/39 anonim ***** válasza:
Elmúlt a szúnyogszezon? Pont tegnap szereztem két szúnyogcsípést. 20 fokban hogy múlt volna el a szúnyogszezon?
2018. nov. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:

Monddhatsz erre akármit de nálunk nem nagyon van. Eddig szeptembertől ideág olyan 4-5 db szúnyogot láttam.

Meg én venném nekik havonta az Advantixot de mivel még gyerek vagyok és még tanulok és nincs munkahelyem ezért nemtudok sajnos havonta 5 ezer forintot kiadni Adventixnak. Drága az Advantix de CSAK 1 hónapig tart a hatás idelye.

Én meg nem ismerek más szúnyog elleni szert aminek több ideig tart a ható idelye

Higgyétek hogy én sajnálom a legjobban és szinte nap mint nap gondolok erre a próblémára! Szídhattok meg minden de nemtudok mint tenni.

Abban reménykedek hogy nem lesznek fertözőttek és most spórolok a következő évre hogy többször tudjak nekik venni szúnyog elleni szert.

2018. nov. 5. 18:56
 26/39 anonim ***** válasza:
23%
És kezdődik... Persze, gyerek vagy, nem tudsz tenni semmit. De gyereknek nem is való kutya. Persze messze van az orvos. Persze drága a gyógyszer. És persze nem lehet a kutyákat szocializálni, kocsihoz szoktatni sem. Most komolyan, minek nektek kutya? Bár tudom, hogy a vidéki, falusi-tanyasi felfogás szerint a kutya a kert tartozéka, semmi több...
2018. nov. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:

Nem nálunk nem így van!

Mi nagyon szeretjük őket.

Anyámnak régen is volt kutyája mert apja vadász. És nagyon szerette a kutyákat.

De szerintem mivel régen nem volt ennyi minden roszbaj ezért azt hiszi hogy most sincs.

2018. nov. 5. 20:05
 28/39 A kérdező kommentje:
És amúgy miért nincs olyan nyakörv aminek több hónapos a ható idelye és jó bolha,kullancs és szúnyog ellen is?
2018. nov. 5. 20:45
 29/39 anonim ***** válasza:
De van, Scalibor nyakörv. Viszont megelőzésre Milbemax vagy Milprazon tablettát kell adni, DE CSAKIS negatív szívféreg tesz után szabad.
2018. nov. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

Bocs a Scalibor bolha ellen nem jó, csak kullancs és szúnyog ellen. Hát ez elég hülyeség :/

Hány kilós a kutya? A Milbemax / Milprazon 1200-1600 Ft körül van havonta és egy darab egy 25 kilós kutyának elég.

2018. nov. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!