Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nyalogatja a nemi szervét?

Miért nyalogatja a nemi szervét?

Figyelt kérdés

8hónapos yorkim tegnap kezdett el tüzelni.

már egy hete észrevettem, hogy meg van duzzadva a nemi szerve és nagyon nyalogatja. tegnap elmentünk tüzelőbugyit venni és ráadtuk. és el is kezdődött a vérzés. a baj az, hogy agy kicsit nagy rá a bugyi és beledugja az orrát és nyalogatja a nemi szervét. persze mindig rászólok erősen, de nem hagyja abba. szeretném erről leszoktatni mert elég gusztustalan. ez normális h ennyire nyalogatja? és hogyan szoktassam le róla?


2010. jún. 25. 11:42
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Bocsbocs, nekem is törzskönyves kutyám van! Pontosan ezt a két opciót szoktuk népszerűsíteni. Vagy menhelyi, vagy törzskönyves, de ne menhelyi, és ne szaporított. És ha nem törzskönyves, vagy az, de nem akarod vagy valamiért nem lenne etikus szaporítani, akkor ivartalanítás. Hiszek benne, hogy minél többen és minél kitartóbban szajkózzuk, annál többen elhiszik, és talán eljön az az idő, mikor nem vödörbe, meg illatosútra kerülnek a kiskutyák, hanem tudatosan születnek, és felelős gondos gazdijuk lesz.


Ja, és tökre nem vagyok állatvédő, csak egy kutyaszerető senki. Akkor is azt gondolom, hogy ezek alap dolgok, és tőlünk kicsivel nyugatabbra nem is kérdés, nincs is ekkora baj a kutyás kultúrával.

2010. jún. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Kérdező neveld meg a kutyád. Ha meg lenne nem nyalogatná az arcod, arról kéne leszoktatni, nem a TERMÉSZETES mosakodásról. Tudod akármilyen kicsi kutya akkor is kutya és nem babázni kéne vele meg elkényeztetni. És ne akard elletni. Tele van a menhely kutyákkal...
2010. jún. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

te engem ne oktass ki jó?

istenem nem tudsz rólam semmit akkor meg ne pofázz.

eleve induljunk onnan, hogy a kiskutyákat csak olyan gazdihoz adnám, akiről tudom hogy vigyáz rá és gondoskodik róla.

egyébként ha nem veszi meg senki, akkor se adnám menhelyre.

akkor már inkább megtartanám.

de vannak páran a környezetemben akik szívesen tartanának yorkit.

egyébként meg nevelem. de nem fogom arra szoktatni h ne nyaljon meg. mást ne, de engem megnyalhat mert ÉN vagyok a gazdája.

köszönöm. nem kell több válasz.

2010. jún. 25. 14:31
 14/27 anonim ***** válasza:
73%

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:15


Figyi, Az a probléma,hogy odapofátlankodtok a menhelyi kutyás barátaddal együtt és a kérdés tartalmától függetlenül ha kell ha nem menhelyi kutyás linkekkel , valamint ivartalanításra buzdítással spameliek tele a kérdéseket.

MIÉRT KELL ? EZ NEM FELELŐS ÁLLATARTÁS, hanem néhány ember kéretlen spamja.

2010. jún. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

hmm.. és tisztával vagy azzal hogy milyen pénzösszegekkel jár az, hogy egy egészséges almot nevelhess fel 2 hónapos koráig? Jó lenne utánaolvasni. És nem hiszem, hogy 6-7 kölyköt meg tudnál tartani. Azokat etetni.. meg oltani nem 100 forint.. és ha csak azért akarsz almot, mert a sok ember azt szajkózza, hogy a szuka kutya csak akkor lesz boldog, ha 1 alma legalább lehet, akkor el kell hogy mondjam: Ez nem igaz!!!

Ajánlom figyelmedbe:

[link]

2010. jún. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
48%

A válasz írója 55%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:49


Azért KELL, mert


1. így nem csúszik be véletlenül egy "én nagyon vigyáztam rá, de egyszerűen kimászott a kulcslyukon" szitu

2. Nem vérzi/spermázza össze az ágyat, a padlót, és a nyelvével a gazdi arcát, ami kicsit sem higiénikus

3. Nem lesz álterhes

4. Nem lesz gennyes méhgyulladása

5. Nem lesz méhnyak/petefészek rákja

6. Nem fog feleslegesen összetűzésbe kerülni más azonos nemű ivaros kutyákkal

7. Nem ösztönzik a hormonjai olyan dologra, amitől amúgy el van tiltva, tehát kisebb lesz a ösztönprés, jobb lesz az ösztönrendszere

8. Nem születnek ellenőrizetlen beteg kiskutyák

9. Nem hal bele a szülésbe

10. Nem kell súlyos tízezreket költeni császármetszésre, oltásokra, féreghajtásra, stb.


Ja és biztos az állam, meg a menhelyek is azért finanszírozzák az ivartalanító műtétet, mert van a menhely tulajok között néhány perverz, akinek ez a hobbija.


Én készségesen elhiszem, hogy mindenki aki almot hoz le, az nagyon ért hozzá, és mindnek meg van a gazdája, csak azt nem értem, hogy akkor miért altatnak el évente EGYMILLIÓ kutyát a gyepmesterek, és miért van teltház a menhelyeken.


AKárhogy is nézzük, egy felelősségteljes ember nem mocskos szaporítókat pénzel, ha kutyát vesz, ezzel még több kutyát taszítva ugyanabba az életminőségbe.


És szerintem nem spammelünk. Egy tüzelős kérdésnél valószínűleg jogosan merül fel, hogy érdemes lenne ivartalanítani. Ráadásul akinek az gusztustalan, hogy nyalja magát a kutya, annak mennyire lesz gusztustalan majd amikor a magzatburkot nyalja le, vagy amikor a kiskutyái kakáját takarítja össze, ugyebár nyelvvel, vagy ha mondjuk nem csinálja, akkor a gazdinak kell a kiskutyák segglyukát masszíroznia, hogy üríteni tudjanak. Az nem gusztustalan?


A menhelyes kutyusokat pedig csak akkor ajánlgatjuk, amikor a leendő gazdinak a.) fogalma sincs mit akar, csak divatkutya legyen, vagy b.) előre leszögezi, hogy olcsó kutya kell. Ilyen helyzetben érdemes meggondolni, hogy menhelyről választ, és ha 100-ból csak egyszer meggyőzünk valamit, az már hatalmas eredmény, már tettünk valamit.

2010. jún. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Számtalan kérdésemben tolakodtatok oda ahol közöltem hogy VAN pénzem kutyára és nem vagyok kezdő csupán véleményt kértem néhány fajtáról vagy más kutyás dologról és komoly céljaim voltak. Dee azért méégiscsak hozzak menhelyről... Hol van itt a hozzánemértés vagy az olcsó kutya? Erre mi lesz az indokod?

Kérdezőnek meg: ha itt kérdezel fogadd el a válaszokat és hogy van aki nálad tapasztaltabb már. De csak úgy elmondom hogy erről TERMÉSZETES dologról SOSEM fogod leszoktatni a kutyád mert nem lehet, ellenben a arcnyalakodásról nagyon könnyen. Még akkor is nyalni fogja a nemi szervét ha ivartalanítod. Sok szerencsét a gusztusos nyálázhoz. :)

2010. jún. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Hát ha leírtad, hogy nem vagy kezdő, és van rá pénzed, akkor az biztos nem én voltam, ilyenbe nem szoktam belebeszélni. Bár őszintén szólva az ilyet sosem értettem, de nyilván én vagyok a szűk látókörű. Mármint azt nem értem benne, hogy nyilván akinek nagyon tetszik egy vagy két fajta, és csak olyat tud elképzelni (én is ilyen vagyok) annak érthető, hogy törzskönyves kell. De aki csak így variál, hogy ez is tetszik, az is tetszik, de jajj nem tudom milyet is akarjak, annak szerintem ugyanolyan jó lenne egy keverék is. De ez már tényleg szubjektív magánvélemény, és nem is szoktam ezzel zaklatni senkit, de ha már itt tartunk válaszolhatnál: ha többféle fajta is tetszik, akkor azok keverékei miért nem tetszenek? Vagy miért nem adsz nekik legalább egy esélyt? A legszebb kutya akit valaha láttam egy boxer vizsla keverék volt, a legcukibb egy spániel golden. Szenzácóis keverékek is vannak, miért zárkózol el tőlük? Nem bántásból tényleg, csak kérdezem, mert mindig is meg akartam kérdezni valakitől.
2010. jún. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Én PONTOSAN tudom milyen kutyákat akarok, de ettől még nem tudok róluk mindent, és nem lehet mindegyik egyszerre. Olyan kevés kedvenc fajtám van hogy mindegyiket fogom tartani csak egyszerre nem tudom. Vagy épp arra vagyok kiváncsi hogy más szerint milyen fajta illik hozzám, közben én tudom melyiket szeretem. Vagy most biztos kiakadsz, de kedvencem a dobermann, előtte a mudi. A mudival komolyan akarok foglalkozni viszont (sok mudi, dobermann lehet csak egyszer), a dobermann mindenképp legalább csonkolt farokkal kell nekem. És akkor ott a dilemma, hogy kezdjek komolyan a mudival amit már rég kinéztem, vagy vegyem meg a dobermann gyorsan amíg még be nem tiltják teljesen a csonkolást. Egyszerre meg nem lehet a kettő, mert van 3 kutyám és csak akkor jöhet új ha az egyik sajnálatos módon eltávozik. Szóval korántsem arról van szó hogy nem tudom milyen fajtát akarok. Miért nyitnák a keverék felé amikor mind kinézetben mind jellemben megharázott ízlésem van? És ha csakis komoly céljaim vannak? Jó dolog a keverék is, de azért lásd be nem tökéletes, mindenre való kutyák. Nekem pontos céljaim vannak.

Miért nem tetszik a kedveceim keveréke? Mert azok nem úgy néznek ki (mivel keverékek) mint ahogy a nekem tetsző fajták. Ha nekem pl a mudi tetszik akinek áll a füle akkor miért tetszene lógó füllel pl egy mudikeverék? Hiszen pont azért tetszik a mudi amiért pont úgy néz ki ahogy.

Miért nem adok esélyt? Hát nem azért de a kutya nem egy ruhadarab amit visszavihetek ha nem jó. Vagy hogy gondoltad az esélyt: hazaviszem és ha nem tetszik 15 év múlva választhatok másikat? Külünben sem a legszebb kutyára hajtok, a cukik meg kifejezetten nem tetszenek, én azt várom minnél előbb nőjön meg a kutya, mert amíg kicsi addig aranyos csak nem sok dolgot lehet vele együtt csinálni. És nekem az a lényeg.

Tehát vannak olyan emberek akiket leírtál, de én nem tartozok közéjük, mert tudom mit akarok, csak azt nem mindig hogy mikor és hogy, és segítséget csak kérthetek? Senki nem tökéletes. Ha valaki olyan ahogy te leírtad akkor ott meg az lehet hogy nem tud dönteni a fajták között, de van egy határozott elképzelése, pl versenyezni akar, vagy kedves kutyát akar, vagy házőrzőt stb. És az ilyen határozott elképzeléseknek nem jó akármilyen kutya. Lehet csak azt akarja tudni melyik jobb arra amire ő akarja. És különben is fontos hogy az embernek olyan kutyája legyen ami tetszik neki. Tehát ha két fajta között vacilál akkor az a kettő tetszik neki és nem harmadik, a keverék. Akkor meg miért legyen neki olyan? Ha te nem tudod milyen pasit akarsz akkor jöjjél össze az első szembejövővel? Hát ez nem így megy.

Semmi bajom a keverékekkel, anyámnak is segítettem választani, de nekem nem ők tetszenek.

2010. jún. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
45%

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:09


Akkor kezdjük előről:

A kiselőanásod és a kioktatásod pontosan jellemzi az okát annak,hogy kifogásoltam a hozzászólásaidat.

Senkit sem ÉRDEKELT AZ IVATRTALANTÁS OKA, vagy hasznossága. A kérdésnek egyetlenegy betűje sem vonatkozott az ivartalanításra.

A kérdés nem is érdekelt, nem is akartál rá válaszolni, neked csak egy célod volt, hogy beleírhasd azt hogy IVARTALANÍTÁS.

Nem tudod milyen kutya, nem tudod hogy a szüleinek, vagy neki milyen céljai vannak vele, nem tudod milyen vérvonal, nem tudsz semmit csak MINDEN KÉRDÉSNÉL KIOKTATNI A MÁSIKAT és minden összefüggés nélkül Ivartalanításra és örökbefogadásra buzdítai.


Az ilyen eszetlen aktivisták csak hátráltatják a felelős kutyatartást.

2010. jún. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!