Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy-egy parancsra meddig kell...

Egy-egy parancsra meddig kell tanítani a kiskutyát?

Figyelt kérdés

Úgy értem, akár 2 óra alatt is elsajatítja, vagy 2 hétig napi fél óra munka is elég hogy megtanulja?


11 hetes, Bichon


2018. nov. 8. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:
23%

Egy 11 hetes kutya had legyen még baba.

Bőven elég, ha a nemet megtanulja. Még ne "trenírozd", az alapok meg úgyis jönnek maguktól, és mindegy mennyi idő alatt tanulja meg, csak tanulja meg (pl: marad, gyere ide)

2018. nov. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalat kutya tartó vagyok 6 kutyám van. A kutya értelmeségétől illetve a szerepedtől is függ az ő szemében. A kutya olyan állat, aki magának választ gazdit. Ha téged választott nagy eséllyel jobban figyel rád, így hamarabb el sajátít 1-1 dolgot. Ha már hallgat a nevére, akkor kezd olyan alap parancsokkal, mint az "ül". Mindenképp jutalmazd és dicsérd meg, ha értelmes órákon belül elsajátítja. Légy türelmes. Ne egy húztamba tanítsd, hanem mindig keveset, egyre ügyesebb lesz.

20/L

2018. nov. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyszerre 15-20 percnél tovább ne tanítsd egy dologra, mert annál tovább úgyse tud figyelni, egy felnőtt kutya sem.


Az hogy mennyi idő alatt tanulja meg egy összetett kérdés. Attól függ milyen a kutya személyisége, milyen a környezet (esetleges zavaró tényezők), mit szeretnél megtanítani neki és milyen technikát használsz. Az alap dolgok, mint például az ül, fekszik, marad stb könnyebben mennek, mint az összetettebb dolgok például hozd ide xy tárgyat és egyéb olyan parancsok ahol egy màr megtanult parancsra építkezel (pl amikor láb mellett megy és parancsra ül és vár, míg te mész tovább)


Nyugodtan taníthatod én a hozzámkerülés után 1-2 nappal már tanítottam. Minél előbb annál jobb. Egy kamaszodó kutyát elkezdeni nevelni egy istencsapás.

2018. nov. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Ez teljesen változó, a mi kutyusunk pl az "ül"-t pár perc alatt megtanulta (persze utána még ismételni kellett naponta), de a pacsit sehogy sem sikerül megtanulnia, bárhogy próbálom rávezetni, pedig úgy csinálom, ahogy tanácsolták, de nem sikerült eddig. Szóval van, amire könnyen rááll az agyuk, valamire kevésbé, és ez teljesen egyedi lehet. Aztán ott vannak azok az utasítások, amiket a kutya ért ugyan, de nem akar engedelmeskedni, ilyen pl a behívásnál fordulhat elő gyakran, hogy tudja, érti, mit várnak el tőle, de a kutyának "fontosabb dolga akad". (Ez már nem a kutya értelmi képességéről szól, hanem a gazdi tekintélyéről.) Szóval nincs recept erre, lényeg, hogy türelemmel, játékosan kell tanítgatni, mindig pozitív megerősítéssel, ha jól csinált valamit, és egy alkalommal csak addig gyakorolni a feladatokat, mielőtt a kutya számára unalmassá válna a dolog. Sok örömöt kiskutyához! :)
2018. nov. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az előttem szólók jól mondják. Változó. A lényeg, hogy ha már megtanulta, gyakoroltasd vele mindig, így biztosan nem felejti el. Nálunk ez úgy történik, hogy ha valami újat tanulunk, amikor ráérez és érti már a feladatot, akkor utána még párszor gyakoroltatom vele, majd a többivel együtt is megcsináljuk, beleépítve a sorba. Ezután már hagyom, viszont minden nap átismételjük az összes eddig tanultakat, így mindig frissítem a tudását és berögzülnek neki az új dolgok is. Mielőtt megkapja a kaját, azelőtt is megcsinálunk egy gyakorlatsort. A bichonok amúgy is nagyon tanulékonyak, az enyém imád tanulni, anélkül el sem kezd enni, hogy átismételnénk pár feladatot :) 11 hetes kiskutyát is lehet már tanítani, de a játékra legyen inkább még több idő. Egyébként ne ess kétségbe, ha nem megy még neki egy ideig valami, előbb-utóbb ráérez majd ő is, nekünk a pacsi adása például évekig eltartott, mert utálja, ha hozzáér valaki a lábához, de sikerült és azóta is finnyásan, de odaadja a mancsát.
2018. nov. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!