Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hamarosan el költözünk családi...

Yankovich Aletta kérdése:

Hamarosan el költözünk családi házba, és tervezem, hogy veszek egy Német Juhász kiskutyát. Akinek nj kiskutyája van, le mérné nekem a kiskutya nyak kerületét, és a mellkasa kerületét?

Figyelt kérdés
Kiskutya, Német Juhász, Tenyésztő, Vásárlás, Hobbi célra.

2018. okt. 26. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mit érnél azokkal a méretekkel?

Most mondok egy számodra furcsát....nem egyformák még a németjuhászok sem.

2018. okt. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia. Tudom, hogy még az nj-k sem egyformák, csak, hogy be saccoljam, hogy majd mekkora nyakörv, hám szükséges.. Előre ugye el teszem a pénzt, ugye ami majd kell a kiskutya árára ( még nem tudom pontosan de 110.000 - 150.000 ft körül lesz ) és plusz a felszerelések amire 50.000 forintot szánok, mert már kiszámoltam és kb ennyibe fog kerülni.. Viszont most azon gondolkodom, hogy inkább egyszerre veszek 2 kiskutyát, mert előbb utóbb úgy is vennék egy másik kiskutyát a tervezett mellé! :)

Röviden ennyi.

2018. okt. 26. 19:50
 3/6 Micur34 ***** válasza:
100%
Volt neked háziállatod?
2018. okt. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Szerintem teljesen felesleges ezen aggódni. Míg kölyök, addig sokat rombol, pusztít és nő. Így aztán elsőkörben elég egy egyszerű 2-3 ezer forintos akárnilyen noname nyakörv. Később majd úgy is érzed mekkorára, milyenre lesz szükség. Én ~30 cmset vennék. ( bár Még kiskutyáim voltak csak szóval lehet hogy mellélőttem)
2018. okt. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%

2 német juhász? :D ez egy munkakutya,egy német juhász is rengeteg idődbe fog kerülni,nem hogy kettő!! Nem tűnsz túl tapasztaltnak,ne haragudj.


Egyenlőre egy kutyád legyen,és szerintem ne ezt a fajtát válaszd. Ennek a fajtának munka kell.

Nem fogja beérni egy kis labdázással,meg heti 2 sétával.


Sajnos több német juhászt ismerek,sajnos amelyik házi kedvenc,inkább dísz az nem normális, vinnyognak, rongálnak.

Ami persze nem a kutya hibája.


Az viselkedik jól akivel hetente 3x kutyasuli,napi 2 óra mozgatás plusz agyi lefárasztás!!


Egy kutya 10-15 évre szól.


Szerintem jól gondold át a fajtát. De azt hogy rögtön kettőt azt felejtsd el.

Két kölyök kutyát bevállalni még több éves tapasztalattal is necces.



Ha majd az első kutya felnőtt,jól szocializált,jól nevelt akkor vehettek még egy kutyát ha akartok.


De két kölyköt ne.


Amúgy felesleges bármit írni.

1-2 ezres nyakörvek bőven elegek a kölyök korszakhoz.

2018. okt. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű: vegyél állítható nyakörvet, azt tudod használni egy jó ideig. Hámot felesleges, gyorsan kinövi. Egyszerre pedig egy kutyát akarj felnevelni, épp elég az is. Lehet azt hiszed, két kölyök majd lefoglalja egymást, ami bizonyos szempontból így is van, csak annak nem fogsz örülni. :D
2018. okt. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!