Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fél a fésüléstől a kutyám?

Miért fél a fésüléstől a kutyám?

Figyelt kérdés

Van egy kutyám, egy 4éves labrador-németjuhász keverék kan kutya.

Mivel minden nyáron nagyon vedlik, ezért vettünk neki egy fésűt. Amikor először fésültem, nagyon vakaródzott, mert a háta közepén nagyon érzékeny és csikis.

Mostanában viszont mikor már megláttja a fésüt, bemegy az óljába.:S

Fésülés közben le szoktam venni a nyakörvét(lánc), hogy könnyebben megfésülhessem, de mikor vissza akartam rakni a nyakába megint bemennt az ólba.

Viszont ha közel vagyok, hozzá és rá akarom rakni az nyakörvét, leül előttem és nagyon megszeppenve megengedi, ilyenkor megszoktam dícsérni, hátha nem fog se a lánctól, de a fésütől félni, és hátha megbízik bennem.


2010. jún. 25. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez fura, nem lehet, hogy nem neki való fésűvel fésülted és megkarcolta a bőrét, vagy fájt neki? Emiatt lehet rossz emlék.


Az enyém is nyugtalan a fésülésnél, ezért mindig valami nagyon finit kap utána.


Régebben nem kefélgetted? Mert akkor az is lehet, hogy idegen neki az érzés, nincs hozzá szokva, és nem szereti.

2010. jún. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

A Póráz két végén-ben volt egy olyan kutya, aki teljes szívéből utálta amikor fésülik. Ugatott, vicsorgott, és képtelenség volt kifésülni a szőrét. Erről úgy lehet leszoktatni, hogy valami kellemes dologgal kötöd össze:

egy jutalomfalatot veszel a kezedbe, és a kutya szájához rakod úgy, hogy nyalogatni tudja. Ekkor szép lassan elkezded fésülni, és odaadod neki a jutalomfalatot. Szépen lassan meg fogja imádni a fésűt. :)

Egyébként a legtöbb kutya nem szereti a fésűt, és arra gondolok, hogy a Tiéd azért nem, mert nincs hozzászokva az idegen tárgyhoz. A láncról meg biztos jó dolgok jutnak eszébe, a sétáltatás stb. Ha azzal a lánccal vernéd, akkor biztos félne a lánctól.


Kérlek értékeld a választ!

2010. jún. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első válaszoló:

A kutyát kölyök kora óta fésüljük és kifejezetten kutyafésűvel! Sőt volt párszor kutyakozmetikus is nállunk, hogy levágja a szőrét egy kicsit, és azt is hagyta. :S


Második válaszoló: A kutya mikor meglátja a láncot bemegy az óljába, pedig nem verjük vele meg semmi :S

Sétáltatni meg nem szoktuk vinni mivel nagyon nagy kutya és csak az édesapám tudná elvinni (elbírni) de ő sokat dolgozik, ezt viszont azzal pótoltuk, hogy elég nagy udvarunk van, ahol sokat játszunk vele.



Köszönöm a válaszokat! Értékeltem őket ;)

2010. jún. 25. 16:45
 4/5 Akiteki ***** válasza:

Nem kell neki hinni. Nekem is volt ilyen kutyám, aki már akkor zokogott, ha a másik kutyát fésültem. Nem vicc!!

Pedig nem úszta meg, mert belőle is kiszedtem. Csak közben adtam neki egy műcsontit, hogy azzal foglalkozzon nem a fésűvel.

2010. jún. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Kipróbálom :)

2010. jún. 26. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!