Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyust szeretnék. Sportos,...

Dobó István kérdése:

Kutyust szeretnék. Sportos, fiatalos vagyok. A környék parkos, erdős. De! Emeleti lakásban élek. Választásom: ír terrier vagy pumi. Szakszerű véleményre lennék kíváncsi. Mi a jó/jobb választás?

Figyelt kérdés
2018. nov. 10. 19:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezek közül lehet csak választani, akkor talán az ír terrierre voksolnék. A pumi nagyon ugatós, panelházban gondot okozhat. Egyébként mindkét fajta energikus, az egyik terrier a másik juhászkutya, nem unatkoznál mellettük... futótársnak, túratársnak mindkettő szuper lehet.
2018. nov. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Az első pár napban mindegyik kölyök hangoskodni fog, ha egyedül marad. Mi is így jártunk, pedig nem ugatós fajtát választottunk (szerencsére kertesben lakunk, de az elején így is kellemetlen volt).

Én a pumit ajánlom, bennük erősebb a gazda irányába a megfelelési vágy. Sok sok mozgás, labdázás mellett nem lesz gond. Javaslok 1 hét szabit, ami alatt rá kell szoktatni az egyedül maradásra (ez ír terrier mellett döntve is ajánlott). Fokozatosan szabad szoktatni, először csak pár percre egyedül hagyni és fokozatosan növelni, figyelembe véve a kölyök reakciót. A tenyésztőnek érdemes jelezni, hogy lakásba fog kerülni a kölyök, ennek megfelelő egyedet ajánljon. Egy almon belül is vannak ugatósabbak és csendesebbek. A második kutyánkkal lakásban sem lett volna gondunk, gyorsabban megtanulta, hogy csendben várjon.

Mindenképp érdemes kikérni a tenyésztő véleményét, bármelyik fajtára esik a választás.

2018. nov. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ír terrierek is hangosak. Mekkora kutyás tapasztalatod van? Hogy fogod elérni, hogy ne ugasson?
2018. nov. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

A pumit semmiképpen sem javaslom. Bár egyede válogatja, de jellemzően nagyon magas energiaszintű fajta, terelőkutyaként akár 2-300 birkát is elterelt egymaga. Emiatt ha az ember belenyúl a jóba és kifog egy pörgős egyedet azt lakásban, munka-iskola mellett teljesen reménytelen lefárasztani. Ezenkívül baromi hangos, ha erősek az ösztönei akkor nemis nagyon lehet rólla leszoktatni.

Ebből a két lehetőségből inkább az ír terrier. Bár elég határozott véleménye van mindenről így könnyen a fejére a nő egy tapasztalatlan gazdinak. De ez legalább kutyasulival kiküszöbölhető.

2018. nov. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Pumit én sem javaslom panelba.


Többet ismerek, valóban sokat ugatnak,pedig le vannak fárasztva.Az egyiket heti 1x terelni is viszik.

2018. nov. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

Ha van a közelben kutyasuli is, jöhet akármelyik, bár a pumik valóban kissé ugatósabbak, ez zavarhatja a szomszédokat.

Egyébként a fajtánál is fontosabb, hogy jó genetikai adottságú kutyát válassz, jó kennelből!

2018. nov. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
Ismerek panelban tarott pumit, imádják egymást a gazdájával, rengeteget kirándulnak, sétálnak, futnak. A kutya teljesen kiegyensúlyozott. Azt nem tudom megmondani, hogy csak egy szerencsés példányt fogott-e ki, vagy ez egy átlagos pumi. A tapasztalatom egyébként az, hogy aki komolyan veszi a kutyatartást, és rászán napi több órát esőben-viharban, ott tökmindegy a fajta, a kutya jól ellesz. A napi 3x5 perces pisiltetős, otthon simogatós kutyatartásra megg ott vannak a csivavák, francia buldogok.
2019. máj. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is pumit szerettem volna, de lakásban nem bírta volna annyira, ezért vettem végül schipperkét, ami úgy néz ki mint egy pumikölyök, és emellett elég kemény, jól tréningelhető munkakutya. Lakásban pedig teljesen nyugis.
2019. okt. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi mudira gondoltam :)
2019. okt. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!