Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff ivaros fiu kutyaval...

Amstaff ivaros fiu kutyaval jar-e valaki futni szabadba 8-10 km-eket heti 4-5 alkalommal rendszeresen?

Figyelt kérdés

Most keszulok venni egy ilyen torzskonyves kolyok kutyat. Ha mar latom,hogy tud ennyit futni,vinnem magammal futni ot is mindig.

Birja-e ez a kutyafajta? Orul-e a futasnak?


Szerjntem igen. 100%. De meghallgatom a tapasztalatokat. Egyeb otleteket es tanacsokat is szivesen fogadok.

Mar volt egy nagyon dominans kan ibaros terrierem es vele jartam mindig futni. Minden verekedesbe benne volt , de lehivtam altalaban.


Koszonom a valaszokat elore is.


2018. nov. 11. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Másfél éves koráig tilos futni vele, utána lehet menni nyugodtan
2018. nov. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Igen fogja. Fáradhatatlan energikus kutyák.


Viszont 1-1,5 éves koráig ne terheld. Csak fokozatosan. Illetve ilyen intenzív mozgatásnál ajánlatos kiegészítőket adni.


Én az én kutyámmal (argentin dog) súlyt húzatok és futópad sprintelek. Neki is veszek kiegészítőket.

2018. nov. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
19%

"Amstaff ivaros fiu "kan ibaros terrierem"

Kedves kérdező, itt mit jelent az hogy ivaros, vagy ibaros?

Tudtommal az "ivaros" a nemi jelleget jelenti. De ha egyszer odaírtad, hogy fiú kutya, akkor miért kell még hozzá, hogy ivaros? Bocsi, de tényleg nem tudom. Talán azt jelenti, hogy nem ivartalanított?

2018. nov. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

3-as: azt jelenti, hogy nem fogja ivartalaníttatni.

Kérdező: ha ivartalaníttatod, akkor is bírni fogja a futást. A "lustább lesz" nem azt jelenti, hogy egész nap fetrengeni fog.

(9 éves ivartalanított pitem van)

2018. nov. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.


En telen nyaron a szabadban futok,akkor is,ha minusz 10 fok vagy es vagy esik.


Akkor kb 1-1,5 eves koraig vihetem pl a Margit szigetre ( en setalok) a reteken elengedve: jatszik kutyakkal,szaglaszik es sajat erzesbol futkoraszik? ( Az elengedes a visszahivas megtanitasa utan)

Tehat magatol futhat ,amennyit o erez?


Labdazas mehet kiskortol? Eldobom,utanaszalad es hozza. ( Az elozo kutyamat ez se erdekelte,csak afutas ,felfedezes. Jatek csak a szamara szimpatikus kutyaval. En semmit nem eroltetek. )


Teniszezes fuvon es szaladgal a labda utan?

(Rongyhuzas gondolom igen. Meg sulyhuzas. )


Orzo vedo tanfolyamot mikor kezdhetem el?


Lepcson mikortol mehet? ( tarsashazban lakunk ,az emeleteket lepcso koti ossze.

Sulyhuzasnal miket huzzon? Hamra kell erositeni a sulyt?


Lehet-e mindig hammal a kutya?


Milyen taplalekkiegeszitot ajanlotok neki? En kizarolag hussal es csonttal meg porcokkal etetettem az elozo kutyamat is es tapkiegnek mehpempot adtam minden nap.

2018. nov. 11. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!