Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gerincproblémás kutyunak csak...

Gerincproblémás kutyunak csak hámot szabad használni? Melyikek a legjobbak?

Figyelt kérdés

Előzményei miatt nem éppen van a legjobb állapotban a gerince, nyakánál is vab egy kis probléma. Valahol olvastam, hogy ilyenkor csak hámot szabad használni?

Igazából van egy IDC powerhámunk UV narancs színben, de pl nyáron ebbe elég rendesen be tud izzadni, ezért gondoltam arra, hogy veszek egy masikat is (igen, tudom, a kutyámnak egy kicsit vásárlásmániás vagyok:D ) nem arról van szó, hogy nem vagyunk megelégedve vele, szuper cucc, csak fura belegondolni, hogy innentől nem használhatjuk azt a rengeteg nyakörvet ami összegyűlt, és csak egy hámot használhatunk. Freshnapf saját márkás AniOne X hámját és pórázát néztem, ez jó minőségű? Megéri az árát? ( a K9 10K+ volt, de lazán megérte, semmi baja nincs, mintha új lenne) a hám kb 4K+2K a póráz, ami végülis nem sok, csak nem szeretnék rossz minőségű termékre költeni.



2018. nov. 13. 00:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Az még mindig FreSSnapf. :D


Én még nem hallottam erről, hogy nyakörvet ne lehetne. Pedig a saját kutyámnak is van a nyaki szakaszon egy gerincsérve. De nem is rángatom a nyakánál fogva az tény. A nyakörv szinte csak alibinek van rajta sétánál, mert úgyis szépen jön.


A hám választás elég szubjektív, mennyi pénzt szánnál rá maximum? Nekem mindig nagyon elszalad a fantáziám, és a Hurtta hámok tetszenek nagyon. Ezen belül is:

[link]

[link]

[link]


Az utolsó úgynevezett norvég hám, nekem nagyon tetszik mert rém könnyű ráadni a kutyára, felülről rakod rá és nem kell emelgetni a lábát.

2018. nov. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kutya nem tud izzadni, csak a tappancsán. Honnan vetted ezt, hogy beleizzad a hámba?

Ha nem húz, miért ne lehetne nyakörve? De ha bizonytalan vagy, orvost kérdezz.

2018. nov. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1 köszi a választ! Igazából van már egy drága hámja, meg most pont nem ilyen "böszmét" szeretnék, hanem olyasmit mint az AniOne X, de jó minőségűek tűnnek azok amiket küldtél, csak most így is rengeteg pénzt költöttünk orvosra, de karácsonyi ajándéknak mindenképpen Hányra gondoltam


#2 igazad van, rosszul fogalmaztam, nem izzad hanem bepálik alá a szőre (de fogalmazhattad volna kevésbé lekezelően)


A kutyan nekem is csak dísznek van szinte a hám, pórázt szinte soha nem használunk, de viszont nem szeretnék rá nyakörvet rakni ha esetleg meg kell valamikor fogni és én azzal fájdalmat tudok neki okozni. A hámok amúgyis tetszenek, úgyhogy nem feltétlenül baj ez (legalább van indokom h miért vásárolok:D )

2018. nov. 13. 14:07
 4/4 anonim ***** válasza:

#2 azért ez nem teljesen igaz.

A kutyák is képesek izzadni a testfeluletukon, de csak minimális mértékben. De főleg a tappancsokba vezetődik.


Az én kutyámnak séta után minden lábhajlatában nedves.

2018. nov. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!