Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinted állatkínzás enyakörv...

Szerinted állatkínzás enyakörvet használni vagy nem?

Figyelt kérdés
2018. aug. 12. 18:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem, amennyiben normálisan, tapasztalt kiképző segítségével használják. Láttam már süket kutyán is, a legkisebb fokozaton, ami nem is csíp csak rezeg.


Viszont sajnos az emberek 90%-a nem tudja használni. Azt hiszi, ez büntetésként alkalmazható, de ebből lesznek a viselkedésproblémás kutyák. Ilyen formában állatkínzás.


A forgalmazásának szabályozását támogatnám

2018. aug. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
10%
Én ezt úgy nézem,hogy én se örülnék neki ha állandóan a nyakamnál fogva rángatnának.Kutyámnak soha nem volt,mégis tud normálisan menni.A másik hogy nagyon nem tenne jót neki,mert néha fullad,légcsőszükülete van.
2018. aug. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem. Én pl a gerincsérven miatt járok tens kezelésre. Az e nyakörv ugyanez. Más módon zökkenti ki a kutyát az adott állapotból, mint egy póráz rántás, de ettől ez még nem kínzás. Izom összehúzódást okoz, de ez nem kellemetlen. Inkább fura. Pláne egy állatnak, aki nem tapasztalt még ilyet. A kontrollálhatatlanság, és a meglepetés miatt társítja negatív élményként, nem a fájdalom miatt.

Biztos vagyok benne, hogy sok olyan szöges fojtó nyakörv van, ami fizikai fájdalom tekintetében nagyságrendekkel nagyobb fájdalmat okoz, mint az e nyakörv.

És sok olyan helyzet van, amikor hasznosabb úgy gyakorolni, hogy távolabb van a kutya, mint hogy egy pórázzal lehetne korrigálni, vagy olyan helyzet, hogy a kutya ne lássa a gazdáját.

2018. aug. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!